Hiába küzdött nagyot, egy kései góllal megint kikapott a megfogyatkozott Újpest

2024.04.27. 19:20
Az egy félidőt emberhátrányban futballozó újpestiek nagyot küzdöttek, Szuhodovszki Somát még megállították, ám a hajrában jött a csattanó... (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kiss Annamarie)
A labdarúgó NB I 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Debreceni VSC Ojediran 88. percben esett góljával 1–0-ra legyőzte a majdnem a teljes második félidőt emberhátrányban végigjátszó Újpestet, amely sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, és még nem biztosította be a bennmaradását.

ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

A legjobbkor jött a DVSC-nek a ZTE FC pénteki 1–0-s győzelme a Puskás Akadémia felett, a debreceni játékosok az Újpest ellen ugyanis azzal a tudattal léptek pályára, ha nyernek, egy pontra csökkentik hátrányukat a tabella negyedik helyén álló felcsútiakkal szemben. Mindkét kezdőcsapatban történtek változások az előző fordulóhoz képest, hazai oldalon combizomhúzódás miatt pihenőre kényszerült a DVTK ellen gólt szerző és gólpasszt adó Bárány Donát – akit a mérkőzés előtt korábbi 50. NB I-es bajnoki szereplése alkalmából köszöntöttek a pályán –, helyét a csatárposzton Szécsi Márk foglalta el, illetve az első perctől játszott a diósgyőriek ellen csereként beálló Szuhodovszki Soma. Az Újpestben a sérülésből felépülő Tamás Krisztián másfél hónap után először kezdett, Huszti Andrásra és Matija Ljujicsra viszont sárga lapos eltiltás miatt nem számíthatott Mészöly Géza.

Az összecsapást a Loki kezdte jobban, az első húsz percben Olekszandr Romancsuk fejessel, Dzsudzsák Balázs távoli lövésekkel próbálkozott, de Banai Dávid védett, vagy a labda elkerülte a kaput. Az újpesti támadásoknál az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, amikor pedig egyéni hiba után adódott váratlan lehetőség – például Baranyai Nimród a saját tizenhatosa előtt eladta a labdát –, akkor társai segítették ki a hazai védőt. A játék a félidő közepén percekre állt, miután Szécsi Márk fejen rúgta a kissé mélyre hajoló Jorgosz Andzulaszt, és a görög védőt ápolni kellett. A folytatásban is a debreceniek voltak aktívabbak, Szuhodovszki bal alsó sarokba tartó labdájánál résen kellett lennie a lilák kapusának, és a középpályás a 34. percben is a helyzetben találta magát, ekkor kicsit sokat várt, és a visszaérő Tajti Mátyás becsúszva mentett. A 36. perc kis híján meghozta az áttörést, Brandon Domingues gyönyörű mozdulattal cselezett az alapvonal felé, beadása után Davit Kobouriról a hálóba pattant a labda, ám a VAR jelezte, hogy a francia középpályás akciója előtt lesen volt.

Mészöly kettőt cserélt a második félidőre, de nem igazán derülhetett ki, milyen taktikával küldte pályára játékosait, mivel alig kezdődött el a játékrész, Tamás Krisztián durván rácsúszott Vajda Botond lábára, és ugyan először sárga lapot kapott, az ítéletet a VAR-vizsgálat után pirosra változtatta Berke Balázs. Emberelőnyben a Loki a korábbinál is jobban uralta a mezőnyt, a 60. percben Dzsudzsák ívelte jól a kapu elé a labdát, ám Brandon Domingues elrontotta a ziccert. Egymás után jöttek a hazai lehetőségek, előbb Ferenczi János fejesénél tolta lécre a labdát Banai, majd Vajda kapu jobb oldalába tartó lövését mentette bravúrral szögletre. Foggal-körömmel őrizte a döntetlent az Újpest, és sokáig úgy tűnt, a debrecenieknek semmi sem jön össze.

A 88. percben aztán már semmit sem tehettek a lila-fehér védők, Hamzat Ojediran jókor volt jó helyen, és belőtte a DVSC győztes gólját. A Loki utolsó előtti hazai mérkőzését győzelemmel fejezte be az idényben, és egy pontra zárkózott a tabellán negyedik Puskás Akadémia mögé, míg az Újpest egymás után a negyedik vereségét szenvedte el. 1–0