Serie A: Giroud és Pulisic góljával győzelemmel nyitott a Milan

K. B.K. B.
2023.08.21. 22:44
Christian Pulisic az első amerikai labdarúgó, aki három topbajnokságban is gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az AC Milan a Bologna otthonában simán, 2–0-ra nyert hétfőn, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2023–2024-es idényének nyitó fordulójában.

A Milan szinte rögtön nyomást gyakorolt riválisára a Renato Dall'Ara Stadionban. A 11. percben szabálytalanságnak tűnő szituáció zavarta meg a csapatokat, ám a játékvezető nem fújt a sípjába. Christian Pulisic gyorsan kapcsolt, bő húsz méterről, jobbról ívelt a kapu elé, Tijjani Reijnders épp elérte, kapásból jobbra passzolt egyenesen, az érkező Olivier Giroud-n nem volt senki, könnyedén lőtt a kapuba (VIDEÓ ITT!), 0–1.

Néhány perccel később gyönyörű összjátékot követően a Milan júliusi igazolása, Pulisic jobbról, 18 méterről bombázott a hosszúba (VIDEÓ ITT!). Ezzel ő lett az első amerikai labdarúgó, aki három topligában (Bundesliga, Premier League, Serie A) is szerzett gólt – figyelt fel rá az OptaJack. Mindezt 24 évesen érte el.

A második félidőben inkább a Bologna dominált, de alapvetően kiegyenlítetten alakult a játék. Újabb gól nem született, a Milan tehát 2–0-s győzelemmel nyitotta az új idényt.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ

Bologna–Milan 0–2 (Giroud 11., Pulisic 21.)
KORÁBBAN
Torino–Cagliari 0–0
Lecce–Lazio 2–1
(Almqvist 85., F. Di Francesco 87., ill. Immobile 26.)
Udinese–Juventus 0–3 (Chiesa 2., Vlahovics 20. – 11-esből, Rabiot 45+3.)

Roma–Salernitana 2–2
(Belotti 17., 82., ill. Candreva 36., 49.)
Sassuolo–Atalanta 0–2
(De Ketelaere 84., Zortea 90+3.)

Genoa–Fiorentina 1–4 (Biraschi 58., ill. Biraghi 5., Bonaventura 11., Nicolás González 40., Mandragora 56.)
Internazionale–Monza 2–0 (Lautaro Martínez 8., 76.)

Empoli–Verona 0–1 (Bonazzoli 75.)
Frosinone–Napoli 1–3 (Harrui 7. – 11-esből, ill. Politano 24., Osimhen 42., 79.)