Serie A: Pogba megsérült, de a Juve simán nyert

D. Á.D. Á.
2023.05.14. 22:45
Bremer góljával dőlt el a mérkőzés (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában a Juventus 2–0-ra legyőzte a Cremonését.

Bár a Juventus már az első félidőben is jobban játszott ellenfelénél, a 24. percben a hazai rajongók a fejükhöz kaptak. Paul Pogba egy beadásnál rosszul lépett, s már az ápolás közben is látható volt, hogy nem lesz képes folytatni a találkozót. A francia világbajnoknak rengeteget kellet kihagynia sérülés miatt, legutóbb 2022 áprilisában lépett pályára kezdőként. Az arcára minden ki volt írva, sírva vette tudomásul, hogy ismét kényszerpihenőre kell vonulnia.

A gól nélküli első félidőt követően az 55. percben megszerezte a vezetést a torinói együttes – Chiesa passzából Nicolo Fagioli bombázott a tizenhatos vonaláról a léc alá. 1–0

A második félidőben becsülettel próbálkozott a Juventus, Rabiot többször is betalálhatott volna. Végül bő tíz perccel a rendes játék vége előtt dőlt el a mérkőzés: az ötösnél Bremer megelőzte a kapust, s bebólintotta a labdát – így alakult ki a 2–0-s végeredmény.

A Juve a győzelmének köszönhetően megerősítette a második helyét a tabellán – 69 pontja van, ez hárommal több, mint a harmadik Internek. A Cremonese helyzete nem túl rózsás, 24 ponttal csak a 19. helyen áll.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ

Juventus–Cremonese 2–0 (Fagioli 55., Bremer 79.)

KORÁBBAN
Lazio–Lecce 2–2 (Immobile 34., Milinkovics-Szavics 90+4., ill. R. Oudin 45+2., 51.)
Internazionale–Sassuolo 4–2 (R. Lukaku 41., 89., Tressoldi 55. – öngól, L. Martínez 58., ill. Matheus 63., Frattesi 77.)
Salernitana–Atalanta 1–0 (Candreva 90+2.)
Spezia–Milan 2–0 (Wisniewski 75., Esposito 85.)
Hellas Verona–Torino 0–1 (Vlasics 29.)
Fiorentina–Udinese 2–0 (Castrovilli 7., Bonaventura 90.)
Monza–Napoli 2–0 (Dany Mota 18., Petagna 53.)
Bologna–Roma 0–0