Serie A: a volt DAC-csatár gólpasszt adott, nyert a Lecce

P. K.P. K.
2024.04.21. 14:59
A Lecce játékosai könnyed győzelmet ünnepelhettek a Sassuolo ellen (Fotó: facebook.com/USLecceOfficial)
Az olasz Serie A vasárnapi korai meccsén a Lecce 3–0-ra győzött a Sassuolo vendégeként, de fontos pontokat szerzett idegenben az Atalanta és a Fiorentina is.

Az alsóház alakulása szempontjából fontos mérkőzésen győzött az olasz bajnokság 33. fordulójában a Lecce a 19. helyen álló, most már öt meccs óta nyeretlen Sassuolo vendégeként. A találkozó hamar eldőlt, ugyanis a látogatók már a 15. percben 2–0-ra vezettek. A 3–0-s végeredményt a második félidőben Roberto Piccoli állította be a tavaly nyáron Dunaszerdahelyről szerződtetett Nikola Krsztovics átadásából. A montenegrói válogatott támadó a Serie A-ban a 30. meccsén a második gólpasszát jegyezte öt találat mellett.

Fontos pontokat szerzett az Atalanta, amelynek a Monza elleni 2–1-es sikerrel továbbra is reális esélye van a BL-be jutásra.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Sassuolo–Lecce 0–3 (Gendrey 11., Dorgu 15., Piccoli 61.)
Torino–Frosinone 0–0
Salernitana–Fiorentina 0–2 (Kouamé 80., Ikoné 90+5.)
Monza–Atalanta 1–2 (D. Maldini 89., ill. De Ketelaere 44., E. Touré 72.)

HÉTFŐ
18.30: Roma–Bologna (Tv: Sport1)
20.45: Milan–Internazionale (Tv: Sport1)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Juventus 2–2 (Gaetano 30., Y. Mina 36. – mindkettő 11-esből, ill. Vlahovics 61., Dossena 87. – öngól)
Genoa–Lazio 0–1 (Luis Alberto 67.)