Serie A: otthon nyert a Verona, Bolognában fordított az Atalanta

M. B.M. B.
2023.01.09. 22:55
Ünneplő Lazovics, elkeseredett Cremonese-játékosok – sima veronai siker született (Fotó: Getty Images)
A hazai környezetben szereplő Hellas Verona 2–0-ra győzött az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában a Cremonese ellen. A forduló záró meccsén az Atalanta hátrányból 2–1-re nyert a Bologna vendégeként.

VERONA–CREMONESE

Kilenc percet kellett várni a mérkőzés első góljára: egy védelmi ügyetlenkedés után Kallon találta meg az ötösön álló Darko Lazovicsot, aki két védő között átvette a labdát, majd a hálóba zúdított – korán vezetést szerzett a Verona (VIDEÓ ITT). 1–0

A 26. percben megduplázta előnyét a hazai együttes. Egy saját térfélen történő labdaszerzésből Josh Doig nyargalt végig a pályán, forintos labdát adott Lazovicsnak – a szerb szélső állítgatás nélkül helyezte a hosszú sarokba saját és csapata második gólját (VIDEÓ ITT). 2–0

Hat perccel később a harmadik gólt is megszerezhette volna a mérkőzést uraló veronai alakulat, de Kallon ideális helyzetben a kapu fölé bombázott. A 39. percben Bonaiuto révén veszélyeztetett a Cremonese, a 29 éves szélső lövése azonban a bal kapufa mellett zúgott el.

A fordulás után a vendégcsapat cserékkel próbált megújulni, de az ellenfél tizenhatosánál rendre elfogyott a tudomány, az átlövések pedig rendre célt tévesztettek – a vártnál könnyebb győzelmet aratott a Verona.

A megszerzett három ponttal Marco Zaffaroni gárdája elhagyta a tabella utolsó helyét, ahova a továbbra is nyeretlen – és pont Veronában alulmaradó – Cremonese csúszott vissza.

BOLOGNA–ATALANTA

A nap második, egyben utolsó mérkőzésén sem kellett sokat várni az első találatra. A 6. percben ígéretes hosszú indítást becsúszva mentett az egyik bergamói védő, de a labda pechjére Riccardo Orsolini elé került, aki 17 méterről a jobb alsóba tekert – hiába repült Musso, nem tudta megakadályozni a Bologna vezető gólját (VIDEÓ ITT). 1–0

Alaposan leült a játék, kevés gólhelyzetet dolgoztak ki a felek. A legközelebb a hazaiak jártak az újabb gólhoz, de Likojannisz lövését a kapufa fölé tenyerelte Musso. Mindkét oldalon reklamáltak tizenegyest, de Marco Di Bello játékvezető egyszer sem fújt a sípjába.

A fordulás után kevesebb mint két perccel kiegyenlített az Atalanta, és nem akárhogyan: Teun Koopmeiners 25 méterről óriási gólt akasztott Lukasz Skorupski hálójába (VIDEÓ ITT). 1–1

Tizenegy perccel később a vezetést is megszerezték Gianpiero Gasperini fiai. Jérémie Boga kiváló passzal hozta ziccerbe Rasmus Höjlundot – a 19 éves dán csatár higgadtan nyeste a labdát a kilépő Skorupski fölött a hálóba (VIDEÓ ITT). 1–2

A hátralevő időben nem tudott megújulni a Bologna, a legközelebb Dominguez járt az egyenlítéshez, de az ő lövése sem találta el a kaput. Az idegenben megszerzett három ponttal az Atalanta feljött a tabella hatodik helyére, míg a vesztes Bologna a tizenkettedik pozícióba csúszott vissza.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Hellas Verona–Cremonese 2–0
(Lazovics 9., 26.)
Bologna–Atalanta 1–2 (Orsolini 6., ill. Koopmeiners 47., Höjlund 58.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Sampdoria–Napoli 0–2 (Osimhen 19., Elmasz 82. – 11-esből)
Kiállítva: Rincón 39. (Sampdoria)
Lazio–Empoli 2–2(Felipe Anderson 2., Zaccagni 54., ill. Caputo 83., R. Marin 90+3.)
Spezia–Lecce 0–0
Salernitana–Torino 1–1(Vilhena 49., ill. Sanabria 36.)
Monza–Internazionale 2–2(Ciurria 11., Caldirola 90+3., ill. Darmian 10., Lautaro Martínez 22.)
Juventus–Udinese 1–0(Danilo 86.)
Fiorentina–Sassuolo 2–1(Saponara 48., N. González 90+1. – 11-esből, ill. Berardi 57. – 11-esből)
Milan–Roma 2–2 (Kalulu 30., Pobega 77., ill. Ibanez 87., T. Abraham 90+3.)

1. Napoli 17 14 2 1 39–13 +26 44
2. Juventus 17 11 4 2 26–7 +19 37
3. Milan 17 11 4 2 33–18 +15 37
4. Internazionale 17 11 1 5 37–24 +13 34
5. Lazio 17 9 4 4 29–15 +14 31
6. Atalanta 17 9 4 4 26–18 +8 31
7. Roma 17 9 4 4 21–16 +5 31