Guirassy elrontotta a BVB ünnepét, a Stuttgart utolérte a Bayernt

M. B.M. B.
2024.04.06. 20:43
Serhou Guirassy gólja döntött (Fotó: Imago Images)
A VfB Stuttgart 1–0-ra nyert a Borussia Dortmund vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Fergeteges hangulatban került sor a Dortmund és a Stuttgart felsőházi ütközetére: a Ruhr-vidékiek a csapatuk hazai meccsienek otthont adó Westfalenstadion megnyitásának 50. évfordulóját ünnepelték, s ennek meg is adták a módját egy látványos élőkép formájában.

A parádés felvezetés dacára a svábok kezdték jobban a mérkőzést, de hiába irányították ők a játékot, sokáig nem tudtak igazi veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. A 25. percben Guirassy fejelhetett teljesen tisztán, de nem találta el Kobel kapuját. Nem sokkal később Adeyemi vezethette a labdát a kapusra, Nübel azonban remekül helyezkedett, és kivédte a ziccert.

A fordulás után a hazaiaknál volt többet a labda, de a 64. percben már a vendégtábor örülhetett: a saját 16-osától indult a stuttgartiak mintaszerű akciója, melynek végén Leweling tálalt a középen érkező Serhou Guirassy elé, aki a bal felsőbe lőtt – Kobel már csak beljebb tudta segíteni a labdát (VIDEÓ ITT). A kapott gól egy időre megfogta a BVB-t, de a kezdeti letargia után elemi erővel ment az egyenlítésért a Terzic-csapat. A legnagyobb helyzet Schlotterbeck előtt adódott, a dortmundi bekk közvetlen közelről az égbe lőtte a Nübelről kipattanó labdát.

A hosszabbítás sem szűkölködött izgalmakban, előbb Guirassy hibázott ziccert, majd Haller és Sancho tudománya fogyott el a kapu előtt, így maradt az 1–0-s stuttgarti győzelem. Sikerével a VfB pontszámban utolérte a tabella második helyén álló rekordbajnok Bayern Münchent.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 0–1 (Guirassy 64.)
KORÁBBAN
Freiburg–RB Leipzig 1–4 (Grifo 59., ill. Haidara 1., Openda 18., 44., Sesko 54.)
Heidenheim–Bayern München 3–2 (Sessa 50., Kleindienst 51., 79., ill. Kane 38., Gnabry 45.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Tigges 90., Waldschmidt 90+2., ill. Passlack 53.)
Mainz–Darmstadt 4–0 (Hanche-Olsen 32., Gruda 60., Li Dzse Szong 80., 84. )
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–1 (Wirtz 45+5. – 11-esből)
Kiállítva: Gosens (Union, 45+3.)