Bundesliga: két gól és két piros lap – a Frankfurt nem bírt a brémaiakkal

M. B.M. B.
2024.04.05. 22:42
Tuta egyszerre lett hős és antihős: előbb gólt szerzett, majd teljesen feleslegesen kiállíttatta magát (Fotó: Imago Images)
Az Eintracht Frankfurt 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának pénteki meccsén.

A kiegyenlített, de gól nélküli első félidő után rögzített helyzetből született a mérkőzés első gólja: a jobb oldalról beívelt labdát Stage tűzte a hazai kapura, a Trappról kipattanó labdát pedig Milos Veljkovics pofozta be a kapuba (VIDEÓ ITT).

Tizenegy perccel a gól után emberhátrányba kerültek a brémaiak, Jens Stage elkésett becsúszása VAR-ozás után ért azonnali piros lapot (VIDEÓ ITT). Az emberelőnyt hamar gólra váltották a hazaiak: Pacho magasan ívelte a labdát az ötösre, ahonnan a felugró Tuta Zetterer fölött bólintott a hálóba (VIDEÓ ITT). A brazil futballistának ez volt az első bajnoki találata a jelenlegi idényben.

A mérkőzés hajrája újabb fordulatot hozott, amikor a frankfurti gólt szerző Tuta csúnyán odataposott Agu Achilles-inára. A játékvezető második sárga lappal állította ki a brazilt, majd némi VAR-ozás után visszahívatta az öltözőből, hogy felmutassa neki az azonnali piros lapot (VIDEÓ ITT). A közjáték miatt kilencperces ráadást rendelt el Robert Hartmann, de több gól nem született – a látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható. 1–1