Az abszolút újonc kétgólos hátrányból felállva verte meg a Bayernt – egy győzelemre a bajnoki címtől a Leverkusen

M. B.M. B.
2024.04.06. 17:58
Heidenheimi öröm (Fotó Imago Images)
Öt mérkőzést rendeztek szombat délután a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában.

HEIDENHEIM–BAYERN MÜNCHEN 3–2

Nyomasztó bajor fölényt hozott a meccs első félideje, ennek pedig a 38. percben lett meg az eredménye, Gnabry középre emelt labdáját Harry Kane pofozta a jobb alsóba (VIDEÓ ITT). Az angol center találatát előkészítő Gnabry a szünet előtt saját maga is eredményes volt, miután a kapuba fejelte Davies beadását (VIDEÓ ITT).

A fordulás után sokan azt hihették, hogy a Bayern 45 perc alatt lerendezte a lényegi kérdéseket, de a Bundesligában abszolút újonc hazaiak két perc alatt ledolgozták hátrányukat. Előbb Pieringer volt az, aki a kapus kirúgását a gólszerző Kevin Sessa elé pöccintette (VIDEÓ ITT), majd Tim Kleindienst lőtte kapásból a bal alsóba Beste magasan beívelt labdáját (VIDEÓ ITT). Thomas Tuchel együttese a folytatásban a győzelemért támadott, de a három pontot nem a bajorok, hanem a címvédő középpályáján rendre átrohanó Heidenheim szerezte meg, miután az így duplázó Kleindienst gólra váltott egy hazai kontrát (VIDEÓ ITT).

FREIBURG–RB LEIPZIG 1–4

Már az első percben bevette a Freiburg kapuját a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőcsapatban felálló Leipzig, Openda jobbról belőtt labdáját Amadou Haidara váltotta gólra (VIDEÓ ITT). A vezető gólt előkészítő belga csatár a 18. percben rendkívül higgadtan fejezett be egy kontrát (VIDEÓ ITT), majd hazai oldalon Höler hagyott ki egy tizenegyest. A kihagyott büntetőt a szünet előtt góllal büntették meg a lipcseiek, Openda egy hazaadással kísérletező freiburgi védő bakiját kihasználva szerezte meg saját maga második, csapata harmadik találatát (VIDEÓ ITT). A fordulás után nyolc perccel Benjamin Sesko vitt be egy újabb ütést a hazaiaknak (VIDEÓ ITT), majd Vincenzo Grifo szépített átlövésből (VIDEÓ ITT). A hajrában Sallai Roland is beállt a hazaiaknál, de az eredmény már nem változott – magabiztos győzelmet aratott Marco Rose alakulata.

MAINZ–DARMSTADT 4–0

Bő fél óra játék után szerezte meg a vezetést a Mainz az alsóházi helyosztón, egy szabadrúgás után Andreas Hanche-Olsen volt eredményes (VIDEÓ ITT). A 60. percben ritkán látott hibákat követett el a ligautolsó védelme, amit Brajan Gruda használt ki (VIDEÓ ITT). A piros-fehér pepita mezesek sikerét Li Dzse Szong biztosította be, a dél-koreai légiós a 80. percben (VIDEÓ ITT), majd a 84. percben (VIDEÓ ITT) is betalált, így a Mainz továbbra is versenyben van az élvonalbeli tagság megőrzéséért, míg a Darmstadt búcsúja már csak idő kérdése.

1. FC KÖLN–BOCHUM 2–1

A gól nélküli első félidő után Felix Passlack szerezte meg a vezetést a Bochumnak (VIDEÓ ITT). A vendégek már zsebben érezhették a három pontot, de a 90. percben Steffen Tigges révén egyenlített a Köln, majd a ráadásban Gian-Luca Waldschmidt fejesével a győzelmet is kiharcolta (VIDEÓ ITT).

UNION BERLIN–BAYER LEVERKUSEN 0–1

Xabi Alonso továbbra is veretlen legénysége kihasználta a Bayern zakóját, s fölényes játékkal verte meg a Schäfer Andrással a soraiban felálló Union Berlint. A hazaiak kapusát dicséri, hogy csak Florian Wirtz tizenegyese fogott ki rajta (VIDEÓ ITT), de ez elég is volt a gyógyszergyáriaknak, akik így már csak egy győzelemre vannak attól, hogy matematikailag is övék legyen a német bajnoknak járó salátástál.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Freiburg–RB Leipzig 1–4 (Grifo 59., ill. Haidara 1., Openda 18., 44., Sesko 54.)
Heidenheim–Bayern München 3–2 (Sessa 50., Kleindienst 51., 79., ill. Kane 38., Gnabry 45.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Tigges 90., Waldschmidt 90+2., ill. Passlack 53.)
Mainz–Darmstadt 4–0 (Hanche-Olsen 32., Gruda 60., Li Dzse Szong 80., 84. )
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–1 (Wirtz 45+5. – 11-esből)
Kiállítva: Gosens (Union, 45+3.)