Bundesliga: a hosszabbításban mentett pontot a Bremen

S. B.S. B.
2024.01.14. 17:33
Nagyot küzdött egymással a Bochum és a Bremen (Fotó: Getty Images)
A Bochum 1–1-es döntetlent játszott otthon a Werder Bremen ellen, míg a Mönchengladbach 3–1-re megverte a Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának vasárnapi mérkőzésein.

Bochumban az első félidő kifejezetten eseménytelenre sikeredett, komolyabb helyzetet egyik csapatnak sem sikerült kialakítania, így gól nélkül fordultak a gárdák. A folytatásban sem változott a játék képe, de az 58. perctől felpörögtek az események, amikor egy kétes szituáció után nem adott tizenegyest a bíró a Bremennek. Nem sokkal később viszont megszületett az első gól – nem is akármilyen. A 64. percben Patrick Osterhagea tizenhatoson kívülről hihetetlen erővel találta el a labdát, amely a kapu bal felső sarkában kötött ki (VIDEÓ ITT!), megszerezve a hazaiaknak a vezetést.

Amikor már azt gondolhattuk, eldőlt a találkozó, a hosszabbításban a vendégek is megvillantak. A 93. percben Niklas Stark szintén messziről szerzett óriási kapufás gólt (VIDEÓ ITT!), amivel döntetlenre mentette a találkozót.1–1

Bár a találkozó előtt a Stuttgart a tabella harmadik helyén állt, míg a Mönchengladbach csak a 12.-en, a hazaiak a legelső percben megszerezték a vezetést. Huszonegy (21) másodperc telt csak el, amikorRobin Hack magabiztosan lőtt a kapuba, és nem telt el húsz perc sem a meccsből, amikor a csatár már duplázott is.

A fordulás után teljesen új arcát mutatta a Stuttgart, aminek meg is lett az eredménye. Az 55. percben Josha Vagnoman nagyszerű passzt kapott, majd ballal a sarokba ágyúzott. A záró sípszóig ment előre a VfB az egyenlítésért, de nem sikerült egalizálnia, sőt a 91. percben Jordan Siebatcheu szinte a gólvonalról lőtte be a kapuba a labdát, biztossá téve a Borussia győzelmét.3–1

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Bochum–Werder Bremen 1–1
(Osterhage 64., ill. Stark 90+3.)
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 3–1 (Hack 1., 20., Siebatcheu 90+1., ill. Vagnoman 55.)