Bundesliga: újra nyert a Gladbach, Bayer-siker a 89. percben

2016.12.11. 19:43
A Borussia Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen is 1–0-ra nyert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában. Előbbi a Mainzot, utóbbi a Schalkét győzte le.

A Mönchengladbach – amely kiesett a Bajnokok Ligájából, de tavasszal az Európa-ligában folytatja – győztes gólját a dán védő, Andreas Christensen szerezte a 76. percben. A Borussia sikerével nagyon hosszú nyeretlenségi sorozatot zárt le, ugyanis legutóbb szeptember 24-én nyert meg bajnokit.

A Schalke–Bayer Leverkusen mérkőzésen a hazaiak már a 4. percben emberhátrányba kerültek Naldo kiállítása miatt, de a vendégek csak a 89. percben éltek az előnnyel. Stefan Kiessling remekül érkezett a szabadrúgásra, és hét méterről a bal alsó sarokba fejelt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Mainz 1–0 (A. Christensen 76.)
Schalke 04–Bayer Leverkusen 0–1 (Kiessling 89.)
KORÁBBAN

Hertha BSC–Werder Bremen 0–1 (Kruse 41.)
Bayern München–Wolfsburg 5–0 (Robben 18., Lewandowski 22., 58., Th. Müller 76., Douglas Costa 86.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–1 (Rudnevs 28., ill. Reus 90.)
Hamburg–Augsburg 1–0 (Kosztics 68.)
Ingolstadt–RB Leipzig 1–0 (Roger 12.)
Freiburg–Darmstadt 1–0 (Petersen 85. – 11-es)

1. Bayern München 14 10 3 1 34– 9 +25 33
2. RB Leipzig 14 10 3 1 29–12 +17 33