A Bayern már nagy falat volt, Dárdaiék simán kikaptak

2016.09.21. 19:52
Franck Ribéryvel nem bírtak a berliniek (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának rangadóján a Bayern München 3–0-ra legyőzte a Dárdai Pál irányította Hertha BSC-t, amely így elveszítette hibátlan mérlegét. Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig sokáig vezetett, ám a hajrában kapott góllal elbukta a három pontot a Mönchengladbach ellen. A Schalke hazai pályán Klaas-Jan Huntelaar góljával került előnybe, a vége azonban 3–1 lett a Köln javára, így negyedik bajnokiján a negyedik vereségét könyvelhette el a mind nagyobb bajba kerülő gelsenkircheni alakulat.

BAYERN MÜNCHEN–HERTHA BSC

A mérkőzés tudósítását ide kattintva olvashatja el!

Szerda este a Bundesliga 2016–2017-es szezonjának utolsó két hibátlan csapata találkozott egymással: a címvédő Bayern München a Dárdai Pál irányította Hertha BSC-t fogadta.

Az előjelek egyértelműen a bajorok mellett szóltak – a két csapat legutóbbi tíz meccsét a Bayern nyerte meg –, a találkozó pedig ennek megfelelően hazai ziccerekkel indult, ám Robert Lewandowski fejesét védte Rune Jarstein, majd Thomas Müller ügyetlenkedett el egy ziccert.

Sokáig azonban így sem maradt a gól nélküli állás, negyedóra elteltével ugyanis a 328. Bayern-meccsén pályára lépő – ezzel Uli Hoennesst utolérő – Franck Ribéry megbolondította a fél vendégvédelmet (különösen Peter Pekaríkot), és közeli lövése nyomán a labda a hálóba csorgott (1–0).

Az első félidő folytatásában sorra dolgozta ki a helyzeteket a Bayern, újabb gól azonban nem született. A második negyvenöt perc első felében a hazaiak visszavettek a tempóból, ám két védelmi hibát kihasználva növelték az előnyüket. Előbb Thiago Alcántara szerelte a tizenhatoson belül a német élvonalban debütáló – a Liverpooltól kölcsönbe érkező – Allant, majd a jobb alsóba passzolt (2–0), kisvártatva pedig a 200 nap után sérüléséből visszatérő Arjen Robben ért el gólt. A holland hét perccel a pályára lépését követően tekert a jobb felsőbe némi szerencsével. 3–0

A Hertha veresége azt jelenti, hogy Dárdai Pálnak tovább kell várnia arra, hogy edzőként pontot ünnepelhessen a bajorok ellen.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az otthon játszó RB Leipzig – Gulácsi Péterrel a kapuban – peches döntetlent ért el otthon a Borussia Mönchengladbach ellen. Timo Werner már a 6. percben megszerezte a vezetést, és úgy tűnt, hogy ezt végig meg is tudja tartani a lipcsei csapat. Gulácsinak nem sok dolga volt, ám a 85. percben jött Fabian Johnson, és egyenlített. Kalmár Zsoltot nem nevezték a hazaiak.

Folytatódik a Schalke vesszőfutása. Bár Klaas-Jan Huntelaar megszerezte a vezetést a 36. percben, a gelsenkircheniek előnye mindössze két percig tartott. Végül egyetlen pontot sem tudtak otthon tartani, mert a hajrában kétszer is betalált a Köln, amely a 3–1-es sikerével feljött a második helyre.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Bayern München–Hertha BSC 3–0 (Ribéry 16., Thiago 68., Robben 72.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 0–0
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 1–1 (T. Werner 6., ill. F. Johnson 85.)
Schalke–1. FC Köln 1–3 (Huntelaar 36., ill. Oszako 38., Modeste 77., Zoller 84.)
Werder Bremen–Mainz 1–2 (Hajrovic 12., ill. Malli 87., De Blasis 92.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Wolfsburg–Dortmund 1–5 (Didavi 53., ill. Guerreiro 4., Aubameyang 16., 62., O. Dembélé 58., Piszczek 73.)
Ingolstadt–Eintracht Frankfurt 0–2 (Abraham 45+2., Oczipka 50.)
Darmstadt–Hoffenheim 1–1 (Olijnik 92., ill. Kramaric 46.)
Freiburg–Hamburg 1–0 (Petersen 70.)

1. Bayern München 4 4 14–1 +13 12
2. 1. FC Köln 4 3 1 8–1 +7 10
3. Borussia Dortmund 4 3 1 13–3 +10 9
4. Eintracht Frankfurt 4 3 1 5–2 +3 9
5. Hertha 4 3 1 6–4 +2 9