Videó: remekelt a kapus, mégis eltoporogták a továbbjutást

2015.06.14. 13:15
Szerbia jutott tovább az új-zélandi U20-as labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, miután a rendes játékidőt (0–0) követően tizenegyesekkel 6–5-re legyőzte az Egyesült Államok válogatottját. A párbajban az amerikai Zackary Steffen többször is remekül védett, a szerb kapus, Rajkovics lövését is hárította. Azonban ez sem volt elég a továbbjutáshoz.

Kilencből csupán ötször talált be az Egyesült Államok csapata Szerbia kapujába a rendes játékidőt követő tizenegyespárbajban, ezzel pedig búcsúzni kényszerült az új-zélandi U20-as labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében. Rubio Rubin eltoporogta az ameriaiak első lehetőségét, amely megbosszulta magát.

Zackary Steffen, az amerikai kapus kétszer is olyan helyzetben hárított a több látványos hibát hozó lövőpárbajban, amikor ha gólt kap, csapata kiesik – egyik alkalommal a kolléga, Predrag Rajkovics kapus próbálkozását hatástalanította –, Nemanja Makszimovics bombaerős löketével szemben azonban már tehetetlen volt.