Eurofutball: Gruborovicsék ikszeltek; PAOK - zsinórban öt!

2014.09.22. 21:48
A finn élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Veikkausliiga) 29. fordulójában Gruborovics Tamás együttese, az Inter Turku hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Honkával.

A magyar középpályás kezdőként egy félidőt kapott a 12 csapatos bajnokság 10. helyén álló Turkuban, amely kétszer is megszerezte a vezetést a találkozón, mégsem tudta legyőzni az utolsó előtti ellenfelét.

Görögországban a PAOK idegenben egy büntetővel legyőzte a Panaitolikoszt, így sorozatban az ötödik tétmeccsét nyerte meg. A bajnokságban ez már a harmadik siker volt, ezzel pedig már csak eggyel kevesebb szerzett (és kapott) gólja miatt nem vezeti a tabellát.

Törökországban a nap első meccsén az Istanbul Basaksehir fogadta a Trabzonsport. Miután mindkét csapat két döntetlennel rajtolt, nem jelentett meglepetést, hogy egymás ellen is ikszeltek, bár ehhez a vendégek részéről Oscar Cardozo 93. percben, büntetőből szerzett találatára volt szükség.

FINNORSZÁG, VEIKKAUSLIIGA
29. FORDULÓ

FC Inter Turku–Honka 2–2
KuPS–FC Lahti 1–1
RoPS–FF Jaro 0–1
Az élmezőny állása: 1. HJK 58 (27), 2. Seinäjoen 52, FC Lahti 48 (28)

DÁNIA, SUPERLIGA
8. FORDULÓ

Verstjaelland–Aalborg 1–0
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 18, 2. Randers 16 (9–7), 3. Nordsjaelland 16 (13–12)

Spezia–Carpi 1–2
Az élmezőny állása: 1. Perugia 10 (4), 2. Carpi 9, 3. Ternana 8 (4–1, 4), 4. Trapani 8 (6–4, 4)

Bursaspor–Besiktas 0–1
Az élmezőny állása: 1. Akhisar 7 (6–4), 2. Fenerbahce 7 (4–2), 3. Besiktas 7 (3–1)

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
5. FORDULÓ

Académica–Estoril 2–2
Az élmezőny állása: 1. Benfica 13, 2. Vitória Guimaraes 11 (11–3), 3. Porto 11 (7–1)