Svédország: 95. percbeli góllal nyert a Fradinak kijelölt Elfsborg

2011.07.17. 23:05
A szünetben még vesztésre állt az utolsó helyezett otthonában, végül 2–1-re győzött, és utolérte az éllovast az Elfsborg – a Ferencváros esetleges ellenfele az Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában – a svéd labdarúgó-bajnokság (Allsvenskan) vasárnapi játéknapján.

A meccs hőse David Elm volt, akit rengeteg kritika ért, amióta télen hazatért a Fulhamből. A legidősebb Elm testvér ezúttal végigjátszotta a mérkőzést, és a második félidő elején egyenlített, majd a 95. percben beemelte a sereghajtó Halmstad kapujába a győztes gólt is.

A svéd bajnokságban egymás után negyedszer nyerő Elfsborg akkor találkozhat a Ferencvárossal, ha az idegenbeli 1–1 után túljut a litván Suduván az El-selejtező második fordulójában – és persze ha az Üllői úti zöld-fehérek kiejtik az Aalesundot.

Malmö–Häcken
Az élcsoport: 1. Helsingborg 35 pont (16 mérk., 29–11), 2. Elfsborg 35 (31–16), 3. AIK 32