Melbourne 2007: Magyarország–Kanada negyeddöntő női pólóban

2007.03.25. 13:40
A kanadai válogatot lesz a magyar csapat ellenfele a negyeddöntőben, a 12. FINA-világbajnokság női vízilabdatornáján. A juharleves együttes a nyolc közé jutásért a német gárdával találkozott, és simán, 14-10-re győzni tudott (képünkön felvétel a mérkőzésről).
Reuters
Reuters

Az észak-amerikai együttes két negyed alatt eldöntötte a továbbjutást, hiszen a nagyszünetben már 8-2-re vezetett.

Bár a németek becsülettel küzdöttek, csupán két gólt sikerült ledolgozniuk tetemes hátrányukból a hátralévő 16 percben.

A kanadai válogatottban Cora Campbell és Christine Robinson 3-3, Tara Campbell, Krystina Alogbo és Marina Radu 2-2 gólt szerzett.

A Magyarország–Kanada negyeddöntőt kedden, magyar idő szerint 13 órakor rendezik meg a melbourne-i Sports & Aquatic Centerben.

Még két negyeddöntő párosítása vált biztossá: Oroszország ellenfele Görögország lesz, míg az Egyesült Államok Spanyolország legjobbjaival méri össze a tudását. A Hollandia–Olaszország mérkőzés eredményét még nem ismerjük.

12. FINA-VILÁGBAJNOKSÁG, NŐI VÍZILABDA

KÖZÉPDÖNTŐ:
NÉMETORSZÁG – KANADA 10-14 (1-4, 1-4, 4-3, 4-3)
Gólszerzők: Rump 4, Kruszona 2, Rohe 1, Kunz 1, Klein 1, Wengst 1, ill. C. Campbell 3, Robinson 3, T. Campbell 2, Alogbo 2, Radu 2, Perreault 1, Braden 1.