Nyolcból nyolc, a katalánok továbbra is hibátlanok a Nou Campban

2007.12.09. 23:09
A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a kiesőhelyen tanyázó Deportivo La Coruna bátran felvállalta a nyílt sisakos küzdelmet a Barcelona ellen, igen korán megszerezte a vezetést is. A gránátvörös-kékek nehezen lendültek be, csikorgott a gépezet, de esélyeshez méltóan végül begyűjtötték a három pontot. Hazai mérlegük: nyolc meccs, nyolc győzelem.
Ronaldinho, a mellőzött sztár góllal tért vissza
Reuters
Reuters

Rég nem látott felállásban kezdett a Barca, ez pedig annak tudható be, hogy Frank Rijkaard vezetőedző Ronaldinhónak és Samuel Eto’ónak is bizalmat szavazott a Deportivo ellen.

Az előzetes esélylatolgatásokra fittyet hányva Hidalgo Cristian a 3. percben hatalmas gólt ragasztott Victor Valdés kapujának jobb felső sarkába. Legfeljebb a legfanatikusabb Depor-szurkolók bízhattak ilyen kezdésben, talán még ők sem.

A La Corunának elvégre mostanság minden egyes apró sikerélményt meg kell becsülnie, hiszen a néhány évvel ezelőtt a nemzetközi porondon is jeleskedő alakulat eddig látványosan szenvedett a bajnokságban. Többre úgy tűnik, egyelőre nem futja. A Nou Campban mégis alaposan bekezdtek a látogatók.

Ki-ki eldöntheti, hibázott-e a gránátvörös-kékek hálóőre, mindenesetre tény, hiába vetődött, a játékszer a keze mellett utat talált a hálóba. Futballóriáshoz híven, a Barca a bekapott gól után is úgy ment előre, mintha nem az egyenlítés, hanem a vezetés megszerzése lenne a tét, látszólag nem fogta meg Cristian látványos találata.

Egyre nyomasztóbbá vált a hazaiak fölénye, úgy tűnt az egyetlen megválaszolatlan kérdés csupán az, melyik pillanatban pihen meg a játékszer Gustavo Munua kapujában. A 38. percben Fabricio Coloccini gyanús körülmények között ártalmatlanította Lionel Messit, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Nem úgy három minutummal később, Andres Iniesta egyéni akciójára nem volt a szabálykönyvben jóváhagyott orvosság, a buktatás után a bíró határozott mozdulattal mutatott a tizenegyes-pontra.

A labda mögé a száműzött aranylabdás világsztár, Ronaldinho állt, a jobbra vetődő Munua mellett higgadtan a jobb alsó sarokba passzolt. A szünetig hátralévő percekben igazán lényeges momentumot nem jegyezhettünk fel.

Az 57. percben a legtöbben arra számítottak, hogy a balösszekötő helyén kevergető Ronaldinho önmaga fejezi be az akciót, a brazil zseni azonban önzetlenül a mellett érkező társat, Imniestát játszotta meg, a középpályás azonban tiszta lövőhelyzetben igen gyatrán találta el a labdát, odalett a nagy lehetőség.

Úgy felhördült a Nou Camp közönsége nyolc perccel később, mintha megszerezték volna a hőn áhított vezetést a kedvencek, erről azonban szó sem volt. Az ujjongást egy csere váltotta ki: Samuel Eto’ helyére a már most a legnagyobb klasszisokhoz hasonlított ifjú titán, Bojan Krkic állt be. S ha már beállt…

Az 1990. augusztus 28-án született ifjonc hatalmas önbizalommal, nagy kedvvel játszott, pályára küldése jó húzásnak bizonyult, új lendületet adott a vendéglátónak. A 71. percben egy jobb oldali beadás után Xavi Hernandez betalált, ez a gól pedig feloldott a gátakat.

A hajrában ugyan újabb gólt már nem szerzett a házigazda, a hatékonyság helyett a látvány került előtérbe. Ronaldinho ha néha túl is cifrázta a cseleket, a trükkjeivel még mindig ámulatba tudja ejteni a lelátó népét.

Már csak két csapat hibátlan otthon: Real Madrid hétből hét, Barcelona nyolcból nyolc…

PRIMERA DIVISION

15. FORDULÓ:
FC Barcelona – Deportivo La Coruna 2-1 (Ronaldinho 41.-11-esből, Xavi 71., ill. Cristian 3.)