Vereséget szenvedett az Atletico Madrid és az Espanyol is

2008.01.27. 19:17
A forduló előtt negyedik és ötödik helyen álló Atleticio Madrid, illetve Espanyol is vereséget szenvedett a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának (La Liga) 21. fordulójában. A madridi együttes a Mallorcátol kapott ki 1-0-ra, míg a katalán egyletet a Real Betis fektette két vállra (2-1).
Luis Garcia és Fernando Navarro küzdelme

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Rendkívül fontos három pontot szerzett a szebb napokat látott, most mégis kieső helyen álló Deportivo La Coruna. A Depor hazai pályán 3-1-re verte a Valladolidot.

A gólgyártást már a hetedik percben megkezdte a hazai csapat a Riazorban. A találkozó elején Alberto Lopo mattolta Sergio Asenjót, a vendégek kapusát.

A második félidő első percében Xisco is betalált, ám a három pontot Guardado 72. percben szerzett gólja döntötte el.

Az Asenjo kiállítását követően az utolsó 20 percben emberhátrányban futballozó Valladolid végül kozmetikázta az eredményt: Victor találatával legalább a becsületgólt megszerezte a vendégcsapat.

A délutáni találkozók legmagasabban jegyzett csapata, a forduló előtt negyedik Atletico Madrid a Mallorca vendégeként szenvedett egygólos vereséget.

A mindent eldöntő találatot Arango szerezte a 21. percben.

Az Atletico botlását nem tudta kihasználni az Espanyol. A hazai pályán játszó katalánok 2-1-re kikaptak a Real Betistől, miután Rivera és Edu góljaival szemben mindössze Luis Garcia találata állt szemben.

SPANYOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LA LIGA):

21. FORDULÓ
Deportivo La Coruna-Valladolid 3-1 (Lopo 7., Xisco 47., Guardado 73. ill. Victor 83.)
Espanyol-Real Betis 1-2 (L. Garcia 51. ill Rivera 45., Edu 89.)
Mallorca-Atletico Madrid 1-0 (Arango 21.)
Racing Santander-Zaragoza 2-2 (Bolado 3. Tchite 91. ill. D Milito 60., Celades 83.)
Real Murcia-Levante 2-3 (Alonso 46., Rosieni 88. ill. Alvaro 71, Riga 81, Leon 90.)
Recreativo Huelva-Getafe 1-3 (Camunas 16. ill. Albin 2., Granero 43., Del Moral 91.)
Valencia-Almeria 0-1 (Melo 21.)