Otthon vesztett pontot a Haladás, újra győzött a Loki, a Szpari és az Ajka

P. Gy.P. Gy.
2020.08.05. 20:50
Hiába támadott sokat a Haladás, a Szolnok egy pontot elvitt Szombathelyről (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Már csak három csapat százszázalékos a labdarúgó NB II második fordulója után. Az élre a városi rangadót fölényesen megnyerő Loki ugrott, melyet a Kazincbarcika ellen második hazai meccsén is győztes Ajka követ, a harmadik helyet pedig az újonc Pécset verő Nyíregyháza foglalja el. A Haladás meglepetésre csak ikszelt a Szolnok ellen, és az ETO is döntetlenre végzett Győrben a Kaposvárral, akárcsak a Vasas a Békéscsabával. Két együttesnek nincs már csak pontja, a most felkerült DEAC-nak és a Budaörssel szemben Tatabányán alulmaradt Siófoknak.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–DEBRECENI VSC 0–3 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 6187 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Medovarszki János)
DEAC: Szabados – Nagy Z., Soltész, Belényesi, Szabó K., Orosz M.– Sigér Á.,Takács P., Spitzmüller (Nagy K. 60.) – Urbin (Székely D. 60), Burai (Damásdi 80.) Vezetőedző: Balogh Pál
DVSC: Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Szatmári Cs., Korhut – Varga J. (Bényei Á. 71.) – Pintér Á., Bódi, Varga K. (Tischler 59.) – Bárány, Sós (Ferenczi 56.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Pintér Á. (0–1) a 6., Bódi (11-esből, 0–2) a 18., Tischler (0–3) a 76. percben

Balogh Pál: –Kicsit komolyabb ellenállásra számítottam, de sajnos hamar gólt kaptunk. Ilyen szintű csapat ellen butaság ilyen tizenegyest ajándékozni, mint a második kapott gólunk előtt. Volt időszak, amikor labdaszerzések után ki tudtunk jönni, ám sajnos nem sikerült szépítenünk, pedig az lökést adhatott volna. A második félidőben masszívabbak voltunk, Tischler Patrik olyan gólt szerzett, amelyet bárhol megtapsolnak!
Kondás Elemér: – Amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. Az volt a célunk, hogy nyomást helyezzünk az ellenfélre, és ezt hamar gólra váltottuk. Az előny birtokában kicsit lazábban futballoztunk, de a félidőben megbeszéltük, hogy menni kell tovább, és a folytatásban sikerült még egy szép gólt lőnünk!

BÉKÉSCSABA–VASAS 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 1850   néző. Vezette: Rúsz Márton (Garai Péter, Márkus Tamás)
BÉKÉSCSABA:    Uram   – Szalai D.,   Bora, Babinyecz,    Mészáros M. – Szabó P.  (Máris    62.), Király P.,    Hursán (Kovács Á. 56.) – Pantovics,   Lukács R.,   Paudits.   Vezetőedző:    Schindler Szabolcs
VASAS:   Jova – Terbe  (Hinora 72.), Litauszki,  Tóth B.,    Silye – Hidi M. S.  – Viczián (Csató M.      61.), Szatmári L. – Pekár,   Balajti (Birtalan 79.), Radó.   Vezetőedző:  Bene Ferenc
Gólszerző:   Szalai Dániel (öngól, 0–1)    a 35., Paudits (1–1)    a 45. percben
Schindler Szabolcs:
– Ezen a mérkőzésen ezt tudtuk játszani. Próbáltunk stabilan védekezni. Fontos volt, hogy még a szünet előtt ki tudtunk egyenlíteni. A második félidőben sokat támadott a Vasas, de nekünk is voltak helyzeteink, amelyek sajnos kimaradtak. Bravúreredményt értünk el.
Bene Ferenc: – Rendkívül csalódott vagyok az eredmény miatt, bár akadtak periódusok, amikor az eltervezettek szerint játszottunk. Ha a szünetig megőrizzük a vezetést, akkor lehet, hogy két-három góllal megnyerjük a mérkőzést. Ki kell lépnünk a komfortzónánkból, és többet kell tennünk azért, hogy sikeresek legyünk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZOLNOKI MÁV 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
, Haladás-stadion, 3028 néző. Vezeti: Horváth Tibor (Szalai Dániel, Aradi József)
Haladás
: Verpecz – Schimmer (Rácz, 62.), Mocsi, Devecseri – Tóth D., Holdampf, Szekér, Jancsó (Kiss B., 46.), Németh Milán (Bosnjak, 76.) – Medgyes, Tóth B. Vezetőedző: Mátyus János
Szolnok
: Molnár-Farkas –Horgosi, Kovács O. Tamás – Tisza, Kónya (Földi, 71.), Tajti (Szekszárdi, 85.), Tóth B., Bárdos – Novák, Kotula. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Novák (0–1) a 17., Tóth D. (1–1) a 80. percben
Mátyus János:
– Nyolc hónapja vagyok a Haladás edzője és úgy érzem, ez a munka eredményesnek bizonyult. Hasonló játékot próbáltunk nyújtani, mint Siófokon, de ezúttal nem sikerült. Nehéz mérkőzést vívtunk nagyon jó csapat ellen, így elégedettnek kell lennem a döntetlennel.
Csábi József: – Furcsa érzések kavarognak bennem. Elégedettnek kellene lennem az eredménnyel, de sajnos a sors másképp írta meg a forgatókönyvet, mint elképzeltem, hiszen a mérkőzés hajrájában kaptunk gólt. Elismerem, hogy az utolsó harminc percben a Haladás játszott jobban. Sajnos sok sebből vérzünk, négy alapjátékosom hiányzik, őket nehéz pótolni.

FC CSÁKVÁR–SZEGED-CSANÁD GA1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Káprály Mihály (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR:
Markek – Mészáros D. (Ganbayar, 74.), Vukaszovics, Albert I., Koch – Mim (Major, 77.), Madarász – Baracskai (Papp M., 63.), Kocsis B., Sejben – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED:
Takács J. – Kárász, Pejovic, Deák, Bitó – Jovanovics, Simon Á. (Oláh G., 66.), Varga Sz. – Dobos Á. (Gréczi, 71.), Takács T. (Germán, 59.), Grumics. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző : Daru (1–0) a 31., Deák (1–1) a 41. percben
Visinka Ede:
– Mentünk, hajtottunk, küzdöttünk becsülettel. Mindenképpen meg akartuk nyerni idei első hazai bajnoki mérkőzésünket. A találkozón elsősorban a küzdelem dominált, úgy érzem, összeségében a döntetlen igazságos.
Dobos Barna: – A második félidő alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Nagy fölényben játszottunk, de a kapu előtt több lehetőséget kell kialakítanunk, illetve pontosabbnak kell lennünk ahhoz, hogy az ilyen mérkőzéseket meg tudjuk nyerni.

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,
Városi Sportcentrum, 2000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Bognár László)
Ajka:
Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi (Irimiás, 46.), Zamostny, Csizmadia (Soltész, 75.) – Nagy K. (Zsolnai, 90.) Vezetőedző: Kis Károly
Kazincbarcika:
Horváth L. – Orosz (Majzik, 77.), Oltean, Fótyik, Szűcs – Toma (Tóth L., 46.), Heil, Krausz, Oldal (Korbély, 65.) – Kovác, Bereczki. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző:
Krausz (0–1) a 11., Nagy K. (1–1) a 14., Nagy K. (2–1) a 63., Zamostny (11-esből, 3–1) a 91. percben
Kis Károly:
– Alaposan felkészültünk a Kazincbarcikából, láttuk a Vasas elleni játékát, s tudtuk, masszív csapat. Dicséretes, hogy az ellenfél vezetése után sem törtek meg a játékosaink, mentek előre, s több góllal is nyerhettünk volna. Noha Nagy Krisztián volt a vezér, de ahhoz, hogy ilyen teljesítményre legyen képes, a csapat többi tagjának teljesítménye is szükséges volt. Örülünk az újabb győzelemnek, nagyszerű futballhangulatban ért véget a találkozó.
Vitelki Zoltán: – Győzni jöttünk Ajkára, ám nem voltunk elég pontosak, sokszor hibáztunk, és ezt az ellenfél kihasználta. Tanulnunk kell ebből a vereségből, és sajnálhatjuk, hogy nem tudtuk megismételni a Vasas elleni futballunkat.

ETO FC GYŐR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO-park, 1612 néző. Vezette: Szőts Gergely (Vígh-Tarsonyi Gergő, Király Zsolt)
ETO FC Győr: Gundel-Takács – Temesvári, Vári, Lipták, Fejes – Kiss M. – Király (Vankó, 78.), Vashkeba, Múcska (Vitális, 69.) – Májer (Szimcso, 66.), Priskin. Vezetőedző: Tuifel Péter
Kaposvár: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Szakály A. (Godzsajev-Telmán, 79.), Nagy T. (Varjas, 75.) – Nagy J., Erdei, Szabó B. – Balázs (Andrics, 72.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Nagy J. (0–1) a 41., Temesvári (1–1) a 71. percben
Tuifel Péter:
– Annak örülök, hogy az ajkai mérkőzéshez képest kicsit sikerült rendbe tenni a csapatot, és masszívabb volt a játékunk. Azt gondolom, hogy egy erős Kaposvár ellen, kiegyenlített mérkőzést játszottunk, és valamilyen szinten igazságos volt a döntetlen. Sajnáljuk, hogy kevesebb helyzetet sikerült kialakítanunk, mint szerettük volna, de nagyon intenzív mérkőzést játszottunk. Szeretném megköszönni szurkolóinknak, hogy végig mellettünk voltak.
Waltner Róbert: – Úgy érzem, nagyon messze vagyunk attól a játéktól, mint amit egy éve játszottunk az NB II-ben. Nagyon megviselt minket az elmúlt egy év, amit a játékosok még nem tudtak lelkileg kiheverni. Ehhez szükség lenne az első győzelemre, ami átlendítené őket a kudarcokon. Igazoltunk új játékosokat, akik bátrabban játszanak, mint azok, akik már itt vannak, és bizonyítottak. Ezzel a játékkal is nyerhettünk volna, ha annál a pontrúgásnál nem kapunk ilyen gólt, amit a szilveszteri műsorokban szoktak mutogatni. Sajnos ez két pontunkba került.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PÉCSI MFC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza,
Városi Stadion, 2641 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Márkus Péter)
Nyíregyháza: Fadgyas – Svedjuk, Jánvári, Fodor F., Galambos – Papp M. (Papucsek, 74.) – Farkas A., Györgyi (Hamed, a szünetben; Végső, 84.), Ötvös, Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Pécs: Helesfay – Sági, Króner (Preklet, a szünetben), Rácz L., Katona L. – Kónya D., Futó, Bartha (Tihanyi, 70.), Hegedűs M. – Óvári (Geiger, 61.), Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Hornyák (1–0) a 7., Ötvös (2–0) a 29. percben
Gálhidi György:
– A legszebb álmainkat valósították meg a játékosok ezzel a jó rajttal. Már a felkészülés alatt láttam, hogy a Pécs a másodosztály egyik legfelkészültebb csapata, ezért nagy fegyvertény legyőzni. A labdabirtoklásunk nem volt rendben, de úgy is készültünk, hogy pontrúgásokból és kontrákból legyünk eredményesek. Nagy dicséretet érdemelnek a fiúk, mert az utolsó leheletükig küzdöttek.
Vas László: – Gratulálok a hazaiaknak, megérdemelten nyertek! Jól felkészültek belőlünk, ettől függetlenül magunkban keressük a hibát. Sok labdát elveszítettünk, de minden szituáció, amiből felkészültünk, ellenünk sült el. Hangsúlyoztam, hogy a pontrúgásoknak nagy jelentősége lesz, mégis már az elején egy szögletből kaptunk gólt. Számos szögletet kialakítottunk, de ezekkel nem tudtunk élni. Tanulnunk kell a hibáinkból.

BUDAÖRS–BFC SIÓFOK 3–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt (Marques-Airosa, 67.), Kékesi, Tamás O., Fényes – Molnár T., Sajbán Miklós, Molnár Cs., Horváth E. (Petneházi, 60.) – Horváth R. (Pethő, 75.), Halmai Á. Szakmai igazgató: Bognár György
SIÓFOK:
Hutvágner – Kiss B., Jagodics, Horváth M., Deutsch B. – Polényi, Kecskés T. (Balogh B., 38.) – Hajnal G. (Nikházi, 78.), Tajthy T., Tömösvári (Elek B., 38.) – Horváth P. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző:
Horváth R. (1–0) az 5., Balogh B. (1–1) a 71., Halmai Á. (2–1) a 72., Petneházi (3–1) a 76., Elek B. (3–2) a 85. percben
Kiállítva:
Polényi (30.)
Bognár György:
– A lehetőségeinkhez képest nagyon kevés gólt szereztünk.
Gál István: – Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos megint egy ordító hiba után kaptunk gólt, a kiállítás pedig valamilyen szinten meg is pecsételte a sorsunkat. Mindezek ellenére a második félidőben megvolt a sanszunk az egy pont megszerzésére.

SZENTLŐRINC–GYIRMÓT FC GYŐR 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármislenyi
Stadion, 500 néző. Vezette: Németh Ádám (Kis Zoltán, Máyer Gábor)
Szentlőrinc SE:
Slakta – Molnár R., Havas, Dulló, Nagy B. – Kapronczai, Hleba, Fröhlich (Vajda, 62.) – Harsányi, Kondor (Kovács D., 62.), Sili Luka (Aszalós, 89.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gyirmót FC Győr:
Rusák – Major, Hudák, Széles I., Hajdú Á. – Lázár – Nagy P., Vass Á. (Varga B., 55.) – Heffler – Herjeczki (Simon András, 70.), Szatmári. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Sili Luka (1–0) a 34., Hleba (11-esből, 2–0) a 69. percben
Marián Sluka:
– A srácoké a győzelem, nagyot küzdöttek érte. Azt kaptam, amire három nap alatt készültünk, ezért a Szolnok elleni meccshez képest taktikát is váltottunk. Jól szűkítettük le a területet, de játékból nem, csak szöglet után és tizenegyesből tudtunk gólt szerezni, de megérdemelten ünnepelhetjük első másodosztályú győzelmünket.
Csertői Aurél: – Az első húsz-huszonöt percben volt néhány lehetőségünk, amelyet nem használtunk ki. Utána „szereztünk” egy gólt, majd a tizenegyes előtt odapasszoltuk a labdát az ellenfélnek. A végjátékban pontatlanok voltunk, egy agresszív, harcosabb Szentlőrinccel szemben maradtunk alul.

DOROGI FC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 620 néző. Vezette: Görög Márió (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
Dorog: Mursits – Nyíri, Rjasko, Berkó, Zabari – Tóth B., Lénárt – Beliczky (Vígh Á., 77.), Kovács M. (Mészáros Á., 68.), Papp M. – Girsik (Szerencsi, 61.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Soroksár: Varga Á. – Bene M., Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák – Orosz M., Korozmán (Lovrencsics B., a szünetben), Szerető (Csernik, 80.) – Magyari (Gárdos, 64.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Girsik (1–0) a 26. percben
Németh Szabolcs:
– Az első fordulóbeli négy nullás vereség után volt mentális tartása a csapatnak. Az első félidőben jól játszottunk, utána viszont a Soroksár dominált, de jól lezártuk a területeket, és igazi csapatként végigküzdöttük a mérkőzést. Ez a győzelem a szív diadala volt. Fiatal csapatomnak van hova fejlődnie, és van mit tanulnia. Szép jövő elé nézünk, ha ez az akarás, ez a hozzáállás marad a jövőben.
Lipcsei Péter: – Játékosaimnak gratuláltam a hozzáálláshoz, mert az nagyon pozitív volt. Az ellenfél egy helyzetből győzött, de sokkal többet tettünk annak érdekében, hogy megnyerjük a mérkőzést. Megint beigazolódott, hogy igazságtalan a futball, mert egy jobban játszó csapat akart, támadott, küzdött, sok helyzetet alakított ki. Mindent elmond, hogy az ellenfél kapusa volt a mezőny legjobbja. Sajnos a koncentráció hiánya is befolyásolta a végeredményt.

1. Debreceni VSC 2 2 4–0 +4 6
2. FC Ajka 2 2 5–2 +3 6
3. Nyíregyháza Spartacus 2 2 3–0 +3 6
4. Szombathelyi Haladás 2 1 1 6–2 +4 4
5. Békéscsaba 1912 Előre 2 1 1 3–2 +1 4
6. Szolnoki MÁV FC 2 1 1 2–1 +1 4
7. Pécsi MFC 2 1 1 4–2 +2 3
8. Gyirmót FC Győr 2 1 1 3–2 +1 3