Ha nehezen is, de legyűrte a Budaörs a Siófokot

KUN ATTILAKUN ATTILA
2020.08.05. 17:20
A budaörsiek ebben az idényben is Tatabányán játsszák hazai meccseiket (Fotó: Hagymási Bence/24Óra)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a Budaörs 3–2-re megverte a Siófokot ideiglenes otthonában, Tatabányán. A hazaiak összességében jobban futballoztak, de a mérkőzés végén meg kellett küzdeniük a három pontért a későn ébredő Siófok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
BUDAÖRS–BFC SIÓFOK 3–2
(1–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt (Marques-Airosa, 67.), Kékesi, Tamás O., Fényes – Molnár T., Sajbán Miklós, Molnár Cs., Horváth E. (Petneházi, 60.) – Horváth R. (Pethő, 75.), Halmai Á. Szakmai igazgató: Bognár György
SIÓFOK:
Hutvágner – Kiss B., Jagodics, Horváth M., Deutsch B. – Polényi, Kecskés T. (Balogh B., 38.) – Hajnal G. (Nikházi, 78.), Tajthy T., Tömösvári (Elek B., 38.) – Horváth P. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző:
Horváth R. (5.), Halmai Á. (72.), Petneházi (76.), ill. Balogh B. (71.), Elek B. (85.)
Kiállítva:
Polényi (30.)
Bognár György
: – A lehetőségeinkhez képest nagyon kevés gólt szereztünk.
Gál István:
– Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos megint egy ordító hiba után kaptunk gólt, a kiállítás pedig valamilyen szinten meg is pecsételte a sorsunkat. Mindezek ellenére a második félidőben megvolt a sanszunk az egy pont megszerzésére.

A mérkőzést a Siófok kezdte aktívabban, ám a Budaörs néhány perc után átvette a kezdeményezést. A hazaiak fölénye hamarosan góllá is érett, miután Hutvágner Gergely éppen Horváth Roland elé paskolt egy lövést, aki megszerezte a vezetést a Budaörsnek.

A 30. perctől emberhátrányban játszó Siófok (Polényi Gábor állt ki második sárgával) nem tudta felvenni a ritmust a jóval agresszívebb és szervezettebbnek tűnő Budaörssel szemben. Gál István kettős cserével próbálta frissíteni a siófoki csapatot még az első játékrészben. A szünet után a Budaörs kissé visszavett a tempóból, ám a tíz emberrel futballozó somogyiak így is csak keresték a kulcsot a budaörsi reteszhez. A 71. percben a csereként beálló Balogh Bence mindenkit meglepve ívelte be a labdát szabadrúgásból az elmélázó Kovács Péter hálójába (1–1).

A Budaörs a kapott góltól felébredt, és egy szinttel magasabbra kapcsolt, ami azt eredményezte, hogy öt perc alatt két gólt is szerezett, előbb Halmai Ádám, majd az exsiófoki Petneházi Márk volt eredményes. A mérkőzés végén a Siófok mindent egy lapra feltéve támadott, így újra gólt tudott szerezni emberhátrányban Elek Bence révén, de ez már csak a szépítéshez volt elegendő.

A több helyzetet kidolgozó és összességében jobban játszó Budaörs, ha nehezen is, de megérdemelten nyert. 3–2

Nyíregyháza Spartacus–PMFC 2–0

Vége a mérkőzésnek, a Budaörs nehezen, de legyőzte a több mint egy órán át emberhátrányban küzdő Siófokot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc lesz a ráadás.

90. perc:Elek Bence reklamál, jutalmul besárgul.

Megérezte a vérszagot a Siófok, fölényben a vendégcsapat.

85. perc: GÓÓÓL! Ide-oda pattog a labda a budaörsi tizenhatoson belül, végül az üresen maradó Elek Bence lő a kapu bal oldalába. 3–2

80. perc: Elek Bence fejelhet kapura középről, teljességgel magára hagyatva, éppen Kovács Péter kezei közé. Ebben több volt.

76. perc: GÓÓÓL!!! Pörögnek az események: Marques-Airosa Patrik szalad el a jobb oldalon, középre tett labdáját Petneházi Márk lövi a jobb alsóba. 3–1

75. perc: Cserél a Budaörs, Horváth Rolandot Pethő Bence váltja.

72. perc:GÓÓÓL!!! A középkezdés után újra vezetést szerez a Budaörs, Halmai Ádám eredményes középről. 2–1

71. perc:GÓÓÓL!!! Balogh Bence a jobb oldalról, szabadrúgásból teker érintés nélkül a budaörsi kapuba – egyenlítenek a vendégek. 1–1

67. perc: újabb budaörsi csere, Menyhárt Attila helyére Marques-Airosa Patrik áll.

Nem sok minden történt az első negyed órában, langyosan csordogál a mérkőzés.

60. perc: cserél a Budaörs, Horváth Emilt az egykori siófoki, Petneházi Márk váltja.

53. perc: Molnár Csaba tekeri a jobb felső fölé a megítélt budaörsi szabadrúgást.

52. perc:Jagodics Bence buktatja Halmai Ádámot.

46. perc:kezdődik a második félidő.

Vége az első játékrésznek. A Siófok öt percig volt játékban, azóta hatalmas az emberelőnyben játszó budaörsiek fölénye, több góllal is vezethetne a hazai csapat.

45. perc: egy perc hosszabbítás.

43. perc: siófoki szögletrúgást követően Kovács Péter bizonytalankodik, Horváth Emil ment a gólvonalról.

39. perc: bal oldali beadást követően a rendkívül veszélyesen játszó Horváth Roland fejelt mellé. Nagyon lyukas a vendégvédelem.

38. perc: kettőt is cserél a Siófok: Tömösvári Bálintot Elek Bence, Kecskés Tamást Balogh Bence váltja.

34. perc: Menyhárt Attila szaladt el a jobb oldalon, beadását Molnár Tibor fejelte mellé. Ez is közel volt...

Eddig tartott a mérkőzés a siófoki Polényi Gábor számára (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

30. perc:Polényi Gábor ártalmatlan helyzetben buktatja ellenfelét a középpályán, villan a második sárga, majd a piros!

29. perc: Horváth Roland esik el a büntetőterületen belül egy vendégvédő lábában, de nincs tizenegyes!

A 11 tagú siófoki B-közép nem lankad, rendületlenül buzdítja csapatát.

27. perc: Majdnem kettő közte, Halmai találja el közelről a felső lécet. Nincs a helyzet magaslatán a siófoki védelem.

24. perc: Molnár Csaba bal oldali szabadrúgását követően Horváth Emil lőtt főlé a hosszúról. Ez sem a siófoki védőkön múlott...

18. perc: A siófoki Polényi Gábor kap sárgát buktatásért.

5. perc: GÓÓÓL! Horváth Roland találatával előnyben a Budaörs! Jobb oldali akciót követően Molnár Tibor lő kapra éles szögből, Hutvágner Gergelyről kipattan a labda, az érkező Horváth Roland pedig közvetlen közelről nem hibázik. 1–0

2. perc: Hajnal Gergely visszapassza után Horváth Péter lő kapura, Kovács Péter véd.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Azon az összecsapáson a hazaiak részéről Bakos Szabolcs, Sajbán Miklós és Stieber András volt eredményes (utóbbi kétszer is), a vendégek gólját Bora György szerezte. Az említett játékosok közül csak Sajbán Miklós maradt a helyén, Bakos Szabolcs a III. Kerülethez, Stieber András Újpestre, míg Bora György Békéscsabára távozott.

A két csapat legutóbb március 8-án, egy fordulóval az előző szezon lezárása előtt mérkőzött egymással: akkor Tatabányán a Budaörs győzött 4-1-re. Az volt a Pest megyeiek utolsó hazai, míg a Balaton-partiak utolsó idegenbeli bajnokija a 2019-20-as szezonban.

A pályaválasztó Budaörs az első fordulóban megnehezítette a bajnokesélyes DVSC dolgát, de végül pont nélkül maradt Debrecenben (1-0), a Siófok pedig 5-1-es pofonba szaladt bele a Haladás elleni hazai szezonnyitón. A Budaörs a holtversenyes 14., míg a Siófok az utolsó előtti, 19. helyről várja az összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kora estére kiderül, hogy az egyaránt vereséggel rajtoló Budaörs vagy a Siófok kezdi-e el gyűjteni a pontjait.