Megint nyert az Ajka, ezúttal a Kazincbarcika bánta

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.08.05. 18:50
Az FC Ajka 0–1-ről fordítva fektette két vállra (3–1) a hajrában Heil kiállítása miatt tíz főre olvadó Kazincbarcikát a labdarúgó NB II második fordulójában. Kis Károly együttese így két meccs után még nem vesztett pontot.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (1–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 2000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Bognár László)
Ajka:
Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi (Irimiás, a szünetben), Zamostny, Csizmadia (Soltész, 75.) – Nagy K. (Zsolnai, 90.). Vezetőedző: Kis Károly
Kazincbarcika:
Horváth L. – Orosz (Majzik, 77.), Oltean, Fótyik, Szűcs – Toma (Tóth L., a szünetben), Heil, Krausz, Oldal (Korbély, 65.) – Kovác, Bereczki. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző:
Nagy K. (14., 63.), Zamostny (91. – 11-esből), ill. Krausz (11.)
Kiállítva:
Heil (80.)

Mindkét csapat jól kezdte az NB II 2020–2021-es idényét, az ajkaiak múlt vasárnap legyőzték (2–1) az ETO FC Győrt, míg a Kazincbarcika a bombaerős, bajnokesélyes Vasas otthonában ért el 1–1-es döntetlent.

A Barcika kezdett valamivel bátrabban, eljutott az ajkai kapuig, igaz, komolyabb problémát nem sikerült okozniuk Horváth Tamáséknak. Kicsit váratlan is volt, hogy a Kazincbarcika vezetéshez jutott. A 11. percben jobb oldali szabadrúgást követően Krausz Raul-Zoran továbbította csukafejessel hat méterről a labdát a hálóba. 0–1

Nem sokáig örülhettek a borsodiak. A 14. percben Fótyik nagyot hibázott, elvétette a labdát egy felívelést követően, Nagy Krisztián köszönte szépen, a kapuig nyargalt, majd a kapus mellett elhúzva a hálóba továbbított. 1–1

Kezdett felpörögni a hazai együttes, amely megszerezhette volna a vezetést, de Nagy Krisztián és Csizmadia Zoltán próbálkozásánál is helyén volt Horváth László kapus. Majd még két óriási helyzet alakult ki a vendégkapunál, Zamostny Balázs például a bal kapufát találta el.

A fordulás után a Kazincbarcika igyekezett jobban megbecsülni a labdát, de nem volt könnyű dolga a szervezett és villámgyors ajkaiakkal szemben. Kicsit alábbhagyni látszott a lendület, amikor az Ajka megszerezte a vezetést, méghozzá remekbe szabott találattal. A 63. percben Kovács Nikolasz lőtte fel a labdát középre a csatársorba, Nagy Krisztián átvette, majd a védőket és a kapust kicselezve a hálóba gurított: 2–1.

A kegyelemdöfést Zamostny adta meg a 91. percben büntetőből (3–1) – teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot az Ajka.

Nyíregyháza Spartacus–PMFC 2–0

93. percVÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, 3–1-re nyert az Ajka. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc Büntető az Ajkának. Zamostny Balázs magabiztosan bombázott a kapu közepébe, 3–1

90. perc Nagy Krisztián helyett Zsolnai Richárd a pályán.

85. perc Soltész kapott sárga lapot

80. perc Heil Valter kapta meg második sárga lapját Irimiás visszahúzásáért, így megfogyatkozott a Kazincbarcika.

78. perc Zamostny lövését kellett védenie a vendégek kapusának

77. perc Orosz Donátot Majzik Adrián váltja.

76. perc Irimiás kapott sárga lapot Szűcs fellökéséért

75. perc Csizmadia Zoltán helyett Soltész Dominik érkezett.

74. perc Korbély lövését védte biztosan Horváth Tamás.

73. perc Majdnem öngól született, Kovács Nikolasz fejéről az üres ajkai kapu fölé pattant a labda

65. perc Csere a vendégeknél, Oldal Tibor helyett Korbély Kristóf a pályán.

63. perc GÓÓL, és micsoda gól! Kovács Nikolasz lőtte fel a játékszert középre a csatársorba, Nagy Krisztián átvette azt, majd a védőket és a kapust kicselezve a hálóba gurított, 2–1

47. perc Fótyik mentett az utolsó pillanatban becsúszva Nagy Krisztián elöl

46. perc Csere mindkét oldalon: Rétyi Róbert helyett Irimiás Gergő, Toma György helyett Tóth László érkezett.

46. perc ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ.

Kétezer fő a hivatalos nézőszám.

A játékrész végén egy szöglet után alakult ki veszélyesebb helyzet a hazai kapu előtt, ezzel együtt az első félidőben abszolút az ajkaiak felé billent a mérleg nyelve. Más kérdés, hogy ez az eredményjelzőn nem látszik.

45. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

35. perc Kovács Nikolasz labdáját a villámgyors Nagy Krisztián mentette meg az alapvonalnál, a visszagurított játékszert Zamostny a bal kapufára lőtte.

32. perc Sárga lap az utóbbi esetnél reklamáló Oltean Sergiu Adriánnak.

32. perc Krausz lőtt 20 méterről a hazai kapuba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot

29. perc Nagyot kellett védenie a vendégek hálóőrének, Rétyi lefutotta a védőket és jobbról, közelről bombázott kapura.

25. perc Újabb ajkai helyzet, Csizmadia lépett meg a bal oldalon, Horváth László zárta a szöget.

23. perc Szép összjáték után Nagy Krisztián lőhetett kapura, a lövés megpattant a blokkoló védő lábán, Horváth László kapus pedig megkaparintotta a játékszert.

14. perc EGYENLŐ AZ ÁLLÁS. Fótyik hibázott nagyot és vétette el a labdát egy felívelést követően, Nagy Krisztián köszönte, a kapuig ment vele, majd a kapus mellett elhúzva a hálóba továbbított, 1–1

11. perc GÓÓL! Vezetnek a vendégek. Egy jobb oldali szabadrúgást követően Krausz Raul-Zoran továbbította csukafejessel hat méterről a labdát a hálóba, 0–1

8. perc Présinger 20 méteres lökete kerülte el a kaput magasan.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Nagyjából ezren gyűlhettek eddig össze a stadionban, hamarosan kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A pályaválasztói jog felcserélése miatt második hazai meccsén az Ajka az előző játéknapon a Vasasnál ikszelő Kazincbarcika ellen gyarapíthatja pontjainak számát. Vajon sikerül-e folytatniuk a jó rajtot a bakonyiaknak? Megtudhatják élő szöveges online tudósításunkból. Tartsanak velünk!