Három góllal megnyerte a DVSC a debreceni házi rangadót

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.08.05. 17:03
A második győzelme is megvan a Lokinak a másodosztályban – a városi rivális bánta (Fotó: Török Attila/Nemzeti Sport)
A labdarúgó NB II 2. fordulójának mérkőzésén 59 év után csapott újra össze a pályaválasztó DEAC és a DVSC. A Loki remekül kezdte a mérkőzést, a 18. percben már két góllal vezetett. A piros-fehér alakulat az egész találkozót uralta, egy percig sem volt kétség, hogy melyik debreceni csapaté lesz a három pont.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
DEBRECENI EAC–DEBRECENI VSC 0–3 (0–2)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6187 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Medovarszki János, Szilágyi Bence)
DEAC: Szabados – Nagy Z., Szabó K., Soltész, Belényesi, Orosz M. – Sigér Á., Takács P., Spitzmüller (Nagy K., 59.) – Urbin (Székely D., 59.), Burai (Damásdi, 80.).Vezetőedző: Balogh Pál
DVSC: Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Szatmári Cs., Korhut – Varga J. (Bényei Á., 73.) – Pintér Á., Bódi, Varga K. (Tischler, 59.) – Bárány, Sós (Ferenczi J., 53.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző:
Pintér Á. (0–1) a 6., Bódi (0–2, 11-esből) a 18., Tischler (0–3) a 80. percben
Balogh Pál:Kicsit komolyabb ellenállásra számítottam, de sajnos hamar gólt kaptunk. Ilyen szintű csapat ellen butaság ilyen tizenegyest ajándékozni, mint a második kapott gólunk előtt. Volt időszak, amikor labdaszerzések után ki tudtunk jönni, ám sajnos nem sikerült szépítenünk, pedig az lökést adhatott volna. A második félidőben masszívabbak voltunk, Tischler Patrik olyan gólt szerzett, amelyet bárhol megtapsolnak!
Kondás Elemér: –Amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. Az volt a célunk, hogy nyomást helyezzünk az ellenfélre, s ezt hamar gólra váltottuk. Az előny birtokában kicsit lazábban futballoztunk, de a félidőben megbeszéltük, hogy menni kell tovább, és a folytatásban sikerült még egy szép gólt lőnünk.

A DVSC-ben először lépett pályára a szurkolók legnagyobb örömére visszatérő Varga József és Korhut Mihály. A mérkőzés remek hangulatban kezdődött, a korai kezdés ellenére 6187 néző tekintette meg a debreceni házi rangadót.

A Loki nem esett bele abba a hibába, mint múlt hét vasárnap a Budaörs ellen, és már a 6. percben előnyhöz jutott Pintér Ádám ballábas lövése után. A DEAC a gól után sem tudott kijönni a szorításból, ennek hamar meg is lett az eredménye. Nagy Zoltán szabálytalankodott a a tizenhatoson belül az egész mérkőzésen remekül futballozó Báránnyal szemben, a tizenegyest Bódi értékesítette. A második gól után kiegyenlítettebbé vált a játék, egy Zöldesi-hiba után még helyzetig is eljutott az egyetemi csapat, de a Loki kapusa javította hibáját, így 0–2-vel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben inkább a mezőnyben folyt a játék, mindkét szakvezető cserékkel frissítette csapatát. A DVSC egy ízben a kapufát is eltalálta, illetve Szabados is bemutatott néhány remek védést. A DEAC védelme egészen a 80. percig állta a sarat, amikor Tischler Patrik szépségdíjas találatot szerzett. A Kisvárdáról igazolt támadó Bódi beadását kapásból lőtte a bal felső sarokba, amivel beállította a végeredményt. 0–3

Nyíregyháza Spartacus–PMFC 2–0

Véget a mérkőzésnek! A DVSC könnyedén, 3–0-ra megnyerte a debreceni házi rangadót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Kusnyír beadás után Szabó szabadít fel az érkező Tischler elől.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

87. perc: Bényei lövését blokkolta Belényesi, szögletet rúghat a Loki.

80. perc: Balogh Pál is kihasználja utolsó cserelehetőségét, a tavaly még Lokiban játszó Damásdi váltja Burait. A csere előtt tűzijáték volt a DEAC kapuja előtt, de sikerült tisztáznia az egyetemi csapatnak.

76. perc: GÓÓÓL: Bódi beadását Tischler lőtte 10 méterről gyönyörű mozdulattal a bal felső sarokba. 0–3

75. perc: Kinyik sárgult be, a mérkőzésen sok faultot kiharcoló Buraival szemben szabálytalankodott.

71. perc: Varga Józsefet Bényei Ágoston váltja a Lokinál, ezzel Kondás elemér felélte összes cserélési lehetőségét.

59. perc: Kettős csere a DEAC-nál. Pályára lép Nagy Krisztián és Székely Dávid, lejön Urbin és Spitzmüller. A Loki is cserél, Tischler váltja Varga Kevint.

56. perc: Urbin ugratta ki Burait, a kapujából jól kimozduló Zöldesi tisztázni tudott.

53. perc: Cserél a Loki, Ferenczi váltja Sós Bencét.

49. perc: Sós jobb oldali beadása után Kinyik találta el a lécet

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik szakvezető sem cserélt.

Véget ért az első játékrész, 20-ra vezet a DVSC

45+1. perc: Kusnyír beadására érkezett remekül Bárány, de 5 méterről bevetődve fölé lőtt.

1 percet hosszabbít a játékvezető

44. perc: Belényesi buktatta az aktívan játszó Bárányt, sárga lapot kapott cselekedetéért.

43. perc: Bódi végezhetett el jó helyről szabadrúgást, de fölé rúgta a labdát.

A korai kezdés miatt időközben sok néző befutott, mérkőzés hivatalos nézőszáma 6187.

38. perc: Bódi adott nagyszerű keresztlabdát Korhut irányába, Nagy Zoltán bravúrosan szögletre mentett.

35. perc: Korhut beadását, Sós fejelte 5 méterről, előrevetődve fölé.

34. perc Szatmári szabálytalankodott Buraival szemben, a játékvezető sokak megdöbbenésére a Lokinak ítélt szabadrúgást. A DEAC csatárát kell ápolni.

30. perc: Zöldesi jött ki bizonytalanul, a labda Belényesi elé került, a Loki kapusa azonban védeni tudott, javította hibáját

28. perc:Sós végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos csücskétől nem messze. Beadás helyett kapura csavarta a labdát, Szabados ütötte ki a játékszert.

24. perc: Egészségügyi szünet. A második DVSC gól után kezd magára találni az egyetemi csapat, mezőnyben folyik inkább a játék.

22. perc:Bárány sárgult be, Nagy Zoltánt buktatta 30 méterre a Loki kapujától.

18. perc: A tizenegyest Bódi Ádám lőtte a jobb alsóba. 02

17. perc:Báránnyal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, Nagy Zoltán pedig sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

A mérkőzést megközelítőleg 5000néző tekinti meg.

14. perc: A mérkőzés első negyedórájában a DVSC dominált, Varga Kevin, beadását blokkolták a DEAC védői

6. perc: GÓÓL: Pintér Ádám lőtte ki 13 méterről a jobb alsó sarkot. 0–1

1. perc: Kezdetét vette a mérkőzés, a DEAC tiszta fehérben, a DVSC tiszta pirosban játszik.

A mérkőzés előtt cheerleaderek szórakoztatták a szurkolókat (Fotó: Török Attila)

A mérkőzés pikantériája, hogy a Loki vezetőedzője, Kondás Elemér tavaly ősszel decemberig még az ellenfél csapatát, a DEAC-ot irányította.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Ma délután kiderül, mire jut egymással a két debreceni gárda, a tavaly még NB III-as DEAC és a legutóbbi bajnokságban az élvonalban szerepelt DVSC.