Kétgólos hátrányból fordítva nyert a DEAC az ETO ellen

RÁDIN MÁRKÓRÁDIN MÁRKÓ
2020.08.30. 17:20
A labdarúgó NB II 7. fordulójában az újonc DEAC az ETO FC Győrt látta vendégül. Az első félidőben a többet támadó győriek kétgólos előnybe kerültek, a második játékrészben azonban két játékosuk is a kiállítás sorsára jutott, a DEAC pedig nagy bravúrt végrehajtva 3–2-re megfordította a mérkőzést.

Kétgólos győri vezetéssel vonultak öltözőbe a felek (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

FC Ajka–Budaörs 1–5

Igazi hatpontos mérkőzés várt a csapatokra, hiszen a debreceniek három, a vendég győriek hat ponttal álltak a táblázat második felében. Érdekesség, hogy mindkét együttes eddig csak a Nyíregyházát győzte le (egyaránt 1–0-ra).

A vendégek kezdték aktívabban a mérkőzést, több lehetőséget dolgoztak ki. A 16. percben Kerkezzel szemben szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest Priskin értékesítette. Támadásban maradtak a vendégek, akik Májer révén megduplázták előnyüket a 35. percben. A hazaiak nem nagyon találták a mérkőzés ritmusát, és kevés alkalommal jutottak el Gundel-Takács kapujáig. Az első játékrész képe alapján megérdemelten vezetett az ETO.

A második félidő elején látszott, hogy a DEAC teljesen más felfogásban lépett pályára. Sándor Tamás lapos beadása után Urbin volt eredményes, visszahozva a hazai pontszerzési reményeket. Tovább ment az egyenlítésért a hazai gárda, helyzeteket is sikerült kialakítania, míg a vendégek cserékkel próbálták megtörni a DEAC ritmusát. A 71. perc sorsdöntőnek bizonyult a mérkőzés kimenetele szempontjából, hiszen Takács Péter lövését Vaskeba kézzel blokkolta, mindezt egy, az eset előtt öt perccel begyűjtött sárga lappal a birtokában. A játékvezető a büntetőpontra mutatott, illetve kiállította a győri játékost. A 11-est a végig nagyon aktív Takács helyezte be a bal alsó sarokba.

Emberelőnyben immáron a győzelemért támadhatott az egyetemi csapat, s a 79. percben Urbin akrobatikus mozdulattal, a földön fekve kiváló passzt adott Nagy Krisztiánnak, és a Nyíregyháza ellen győztes gólt szerző középpályás ezúttal is eredményes volt. A rendes játékidő utolsó percében még Vári is a kiállítás sorsára jutott, miután Burait lerántotta utolsó emberként. 3–2

A második félidőben nagy fordítást bemutató DEAC beérte a győrieket a táblázaton, mindkét együttes 6 pontot gyűjtött eddig a bajnokságban.

Boldogan pacsizhattak a DEAC játékosai a lefújás után a szurkolókkal (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–ETO FC GYŐR 3–2 (0–2)
Debrecen
, Nagyerdei Stadion, 500 néző. Vezette: Rúsz M. (Szilágyi N., Punyi Gy.)
DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Spitzmüller, Takács P. (Soltész, 87.), Sigér Á. (Nagy K., 37.) – Damásdi (Rezes, 60.), Urbin, Burai. Vezetőedző: Balogh Pál
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Vári – Vaskeba – Vankó (Szimcso, 56.), Bagi (Berki, 67.), Májer, Kerkez (Sipőcz, 87.) – Priskin.Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Priskin(0–1, 11-esből)a 16., Májer (02) a 35., Urbin (12) a 47., Takács P. (2–2, 11-esből) a 71., Nagy K. (32) a 79. percben
Kiállítva: Vaskeba a 71., Vári a 90. percben
Balogh Pál: – Az első játékrészben sem játszottunk rosszul, ezzel együtt a szünetben azt kértem a játékosaimtól, hogy vetkőzzék le a kishitűségüket, és próbáljanak meg úgy futballozni, ahogy tudnak. Szerencsére hamar szépíteni tudtunk, és ezután már kontrolláltuk a meccset. Fontos siker volt, de ezzel nem vagyunk kint a vízből, nem oldódtak meg a problémáink. Ám a győzelemből mindenképpen erőt lehet meríteni a folytatásra.
Király József: – Nem hiszem, hogy lesz még egyszer esélyünk arra, hogy ilyen könnyen szerezzünk három pontot idegenben. Az első félidő alapján agyonnyert meccs volt, ám a szünetben figyelmezettem a fiúkat, hogy ez nagyon veszélyes eredmény. Ehhez képest alig több mint egy perc telt el a folytatásból, és gólt kaptunk. Ezután a hazaiak átvették az irányítást, mi pedig futottunk az események után.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a második félidőben kétgólos hátrányból fordított a DEAC. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: A vendégek vezetőedzője, Király József kapott sárga lapot reklamálásért.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Burai iramodott meg a jobb oldalon egy kontrával, Vári utolsó emberként lerántotta. A játékvezető ismét felmutatta a piros lapot.

88. perc: Az utolsó csere a mérkőzésen, Takács helyett Soltész a pályán.

87. perc: Sipőcz érkezik a fiatal Kerkezt váltva.

86. perc: Berki cselezte be magát a büntetőterületen belülre, megpattanó lövésébe Priskin tette bele a lábát, Acsádi kapus elképesztő bravúrt bemutatva fogta meg a labdát.

84. perc: Berki kapott sárga lapot reklamálásért.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓL!Urbin Péter harcolt meg egy bepasszolt labdáért a tizenhatoson belül, földön fekve készítette le Nagy Krisztiánnak, aki tíz méterről jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot 3-2.

77. perc: Takács újfent tesztelt a kapufa szilárdságát, elemi erejű bombája a keresztlécen csattant.

71. perc: Vaskebának ez volt a második sárga lapja, így a játékvezető kiállította.

71. perc: GÓÓÓÓL! Rezes készítette elő Takácsnak lövésre a tizenhatoson belül, akinek lövését kézzel blokkolta Vaskeba, a játékvezető a tizenegyes pontra mutat. A büntetőt Takács Péter a bal alsóba gurította 2-2.

68. perc: Második cserelehetőségét is kihasználja a Győr, Berki István érkezik a pályára Bagi István helyett.

66. perc: Vaskeba vágta fel Spitzmüllert, sárga lapos figyelmeztetést kapott érte.

63. perc: Takács Péter szabálytalankodott a félpályánál, sárga lap a jutalma.

60. perc: Balogh Pál is cserére szánja el magát, Damásdi Alexet Rezes László váltotta.

56. perc: Az első vendégcsere: Vankó Imre helyett Szimcso Viktor érkezik.

50. perc: Damásdi kapott jó passzt a bal oldalon, befelé cselezett, majd jobbal a bal alsó sarkot célozta meg, Gudel-Takács azonban szögletre mentett.

47. perc: GÓÓÓÓL! Sándor Tamás iramodott meg a jobb oldalon, majd laposan adott középre, Urbin Péter 15 méterről kiválóan helyezett a jobb alsó sarokba 1–2.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első játékrész, kétgólos győri előnnyel vonulhatnak öltözőbe a csapatok.

45+2. perc: Balogh Krisztián éles szögből elvégzett jobb oldali szabadrúgását Gundel-Takács ütötte ki.

45+1. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.

41. perc: Takács Péter találta el nagy erővel a keresztlécet 20 méterről, majd a kipattanó labdára Gundel-Takács és Urbin harcolt, utóbbi sárga lapot érően szabálytalankodott.

37. perc: Sigért kell sérülés miatt lecserélni, Nagy Krisztián érkezik helyére.

35. perc: GÓÓÓÓL. Eredményes kontrát vezetett az ETO, Priskin passzából Májer Milán talált be jobb lábbal a bal alsó sarokba 12 méterről, 0–2

32. perc: Vankó harminc méteres szabadrúgását Acsádi fogta magabiztosan.

Mintegy negyven szurkoló kísérte el a győri csapatot, eddig ők lehetnek boldogabbak, hiszen csapatuk vezet fél óra játék után.

29. perc: Májer szabadrúgása után Lipták fejelt pontosan Acsádi kezébe.

24. perc: Egészségügyi szünetet rendelt a játékvezető.

16. perc: GÓÓÓL. Kerkez tört be a tizenhatoson belül, ahol Sándor Tamás szabálytalankodott vele szemben. A megítélt tizenegyest Priskin Tamás a bal felső sarokba lőtte. 0–1

10. perc: Vankó jobboldali beadása után sikerült tisztázni a DEAC védelemnek.

1.perc: Elkezdődött a találkozó.