A hosszabbításban egyenlített a Szolnok Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.08.30. 17:20
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Gyirmót a Szolnoki MÁV-ot fogadta, a találkozó 1–1-es döntetlennel ért véget.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOLNOKI MÁV1–1 (0–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 450 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Bognár László, Sinkovicz Dániel)
Gyirmót FC Győr: Rusák–Major, Hudák, Németh B., Széles I. – Nagy P., Lázár, Vogyicska – Herjeczki (Szatmári, 64.), Varga B. (Simon András, 72.), Heffler. Vezetőedző: Csertői Aurél
Szolnoki MÁV: Molnár – Horgosi, Kovács O., Kónya, Tamás L. – Tajti, Szabó B. (Rokszin, a szünetben), Tisza, Bárdos – Csirmaz (Tóth B., 70.), Novák.Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Németh B. (47.), ill. Tisza (94.)

Érezni lehetett mindkét csapaton, hogy nagy téttel járó meccset játszik, hiszen szolnoki győzelem esetén a vendégek a tabella élére ugrottak volna, a gyirmótiak pedig megelőzhették volna a kékeket a tabellán. A tét nem tett viszont jót a meccsnek, mert mindkét csapat idegesen, sok hibával játszott. A gyirmóti védelem a mérkőzés elején többször is labdát veszített már a saját térfelén, a szolnokiak azonban a hibákból nem tudtak igazi helyzetet kialakítani. Az első félidőből jobbára csak a sárga lapos figyelmeztetéseket lehet emlékezni, helyzetre pedig csak egyetlen egyre, Herjeczki lövésére.

A második félidőben szöglet után jutott előnyhöz a Gyirmót, Németh Bence helyzetfelismerése ért gólt. Percekkel később Nagy P. növelhette volna a hazaiak előnyét, ám a lövése pontatlan volt. Simon helyzete ugyancsak kimaradt, és Szatmári lövését is megúszták a szolnokiak. Aztán, ahelyett a Gyirmót végleg eldöntötte volna a meccset, a hosszabbítás utolsó percében egyenlíteni tudtak a vendégek. Tisza Kálmán fejes gólja ugyanúgy egy szöglet utáni fejes volt, mint Némethé.

Nem túl jó mérkőzésen döntetlen született, aminek – mint általában a döntetleneknek– egyik fél sem tud maradéktalanul örülni. 1–1

Kovács Olivér (kékben) és Vogyicska Bálint (sárgában) küzdelme (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

FC Ajka–Budaörs 1–5

90+5. perc: A kezdőrúgás után jön a hármas sípszó: döntetlennel ér véget a mérkőzés.

90+4. perc: Újabb szolnoki szöglet, ezúttal jobbról. fenn a kapus is. Egyenlít a Szolnok! A hosszún érkező Tisza fejese egy védőről a hálóba pattan. 1-1.

90+3. perc: Novák lövése két gyirmóti védőn is megpattan, így megy szögletre.

90+1. perc: Kotula íveli a labdát kapu fölé 12 méterről.

90. perc: Négy perc a ráadás. A szolnoki kispadról valakit elküldött a játékvezető.

89. perc: Az utolsó csere a meccsen, Nagy Patrikot váltja Vass Ádám.

83. perc: Szatmári 20-ről lő, bravúrral üti a labdát kapu fölé Molnár.

82. perc: Csere a vendégeknél, Kónya helyére Kotula érkezik.

81. perc: Újabb sárga lap, Tajti kapja.

77. perc: Simon 13 méterről, kapásból ívelné kapura a kapus fölött az előreívelt labdát, ám Molnár szerencséjére a lövés nem elég erős, így a kapus hátralépve el tudja érni a labdát.

72. perc: Cserél ismét a hazai csapat: Simon érkezik Varga B. helyére.

71. perc: Varga B. és Kovács O. ütközik, mindketten lenn maradnak. Egészségügyi szünet következik, az előbbi esetért Varga B. kap sárgát.

70. perc: Csirmaz helyett Tóth B. a pályán a szolnokiaknál.

69. perc: Novák kap sárgát.

67. perc: Vogyicska veszélyes baloldali beadását húzza le középen Molnár. A hazaiak nem először tudnak a szélsőik révén a szolnokiak kapuja elé kerülni a második félidőben, de komolyabb helyzet ezekből még nem alakult ki.

64. perc: Cserél a Gyirmót: Herjeczki helyett Szatmári a pályán. Az eső közben elállt, de a szél megmaradt.

59. perc: Megjött a szél és az eső.

57. perc: Bárdos távoli, de erős lövését védi Rusák.

56. perc: Hudák sárga lapot kap, teljesen jogosan.

52. perc: Nagy P. hat méterről kapásból nem találja el a kaput.

48. perc: Vezet a Gyirmót! Jobboldali hazai szöglet után Hudák csúsztatja a labdát a hosszú oldal felé, Kovács O. kifejeli a labdát, de éppNémeth Benceelé, ő pedig egyből felismeri a helyzetet, és alabdát a kapu jobb felső sarkába fejeli. 1-0.

Németh Bence góljával szerzett vezetést a hazai csapat. Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld

46. perc: Elkezdődik a második félidő

46. perc: Cseréltek a vendégek: Szabó B. helyére Rokszán Ádám állt be a szünetben.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Biztosan nem így gyakorolták a szolnokiak ezt a szabadrúgás-variációt: a gyirmótiak sorfala elé állított saját kétfős sorfaluk blokkolja Kovács O. 25-ről leadott lövését.

36. perc: Tamás L. száll bele csúnyán Herjeczkibe, ez is sárgát ér.

30. perc: Szabó B.kap sárgát, a félpálya környékén találta el Varga arcát.

27. perc: Széles kap bele ellenfele arcába, a játékvezető azonban előnyszabályt alkalmaz. Az akciót Novák zárja le egy nem túl pontos lövéssel. Széles pedig megkapja utólag a sárga lapot.

25. perc: Egészségügyi szünetet rendel el a játékvezető.

21. perc: Szolnoki szöglet után villámgyors gyirmóti kontra indul. Heffler iramodik meg a labdával a saját térfeléről, jól látja meg a jobb oldalon felfutó Herjeczkit, azonban a passza lehetne pontosabb is. Herjeczki így is meg tudja játszani a labdát, a tizenhatoson belül egy visszacsel után ballal lő a kapura 12 méterről, Molnár védi a próbálkozást.

16. perc: A gyirmóti védelem nem először hibázik. Egy ilyen hiba után jut lövéshez Bárdos, de 20 méterről alaposan kapu fölé durrant.

6. perc: Kónya két percen belül másodszor szabálytalan, Szilágyi szerint kiérdemelte a sárga lapot.

2. perc: Bizonytalankodik a gyirmóti védelem. Rusákot hozzák nehéz helyzetbe a társai, így szögletet lőhet a Szolnok. A sarokrúgás után sikerül felszabadítani.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset. A szolnokiak kékben szerepelnek a mai bajnokin.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, milyen eredménnyel zárul az összecsapás, amelyen a negyedik helyezett fogadja a másodikat. A Gyirmót győzelme esetén megelőzheti ellenfelét.