Kimaradt Haladás-tizenegyes a végén, újabb kaposvári döntetlen

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.08.30. 18:50
Nagy küzdelem jellemezte a találkozót, a gólok viszont elmaradtak (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a két zöld-fehér csapat alacsony színvonalú mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszott Kaposváron. A mérkőzésen a vendégek álltak közelebb a győzelemhez, de nagy helyzetek nem voltak, a kapusoknak nagy bravúrt nem kellett bemutatniuk.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZOMBATHELYI HALADÁS0–0
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Görög Márió (Kis Zoltán, Vörös Dániel)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Szabó A., Nagy T., Vachtler, Nagy J. – Varjas Z., Szabó B., Szakály A., Erdei (Bíró D., 70.) – Balázs Zs., Andrics (Földi B., 76.). Vezetőedző: Waltner Róbert
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri – Bosnjak, Szekér (Kiss B., a szünetben), Csilus T., Holdampf, Németh Milán – Szalay, Németh Márió (Medgyes Z., a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János

Megint döntetlen. Bosszankodhatnak a kaposvári nézők, de ha azt nézzük, hogy Tóth Barna büntetőjével akár ez nulla pont is lehetett volna, akkor már nem annyira fáj az újabb egy pont.

Az első félidőben inkább a mezőnyben passzolgattak a csapatok, helyzetekig nem jutottak el. Mindig volt egy becsúszó láb, egy blokkolt lövés. Az első félidő végét és a második elejét megnyomta a Hali, de a nagy nyomáson kívül nem volt ziccere. Egyszer-egyszer, pár percig paprikásabb lett a levegő, egy-egy keményebb szerelés vagy buktatás miatt, ilyenkor jöttek a sárga lapok.

A 83. percben Szabó Alex teljesen feleslegesen beleütött kézzel a labdába, így jogos 11-est ítélt Görög játékvezető. A csereként beálló Tóth Barna nagy erővel a lécet találta telibe, így meg kellett elégednie az egyik ponttal a vendégeknek.

Erősen döntetlenszagú mérkőzés volt a büntetőig, így a szombathelyi csapat lehet kicsit szomorúbb. 0–0

FC Ajka–Budaörs 1–5

90+3 perc: Vége a mérkőzésnek. 00 lett a vége. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+2 perc: Medgyes lőtt kapura, Pogacsics védett.

90. perc: Három perc a ráadás.

87. perc: Sárga lap, Bíró Dominik

86. perc: Tóth Barna végezte el a büntetőt és a felső lécre vágta.

85. perc: 11-es a Haladás javára. Szabó Alex bírkózott az ellenfelével, és kézzel beleütött a labdába.

84. perc: Szabó Bálint kapottsárga lapot,mert mérgében földhöz vágta a labdát.

80. perc:Vachtler jobb oldalról nyesett be szabadrúgást, Varjas Z. hat méterről fejelt picit fölé.

77. perc: Vendég csere. Németh Milán helyett Tóth Barna lépett pályára.

76. perc: Andrics helyett Földi a pályán a Rákócziban.

71. Perc: Vachtler ívelt fel szabadrúgást, a visszafejelt labdát Balázs Zsolt lőtte kapura, de egy védő gólhelyzetben becsúszva tisztázott. A hazai játékosok kezezést reklamáltak.

70 perc: Hazai csere Erdei helyett Bíró Dominik lépett pályára.

69. perc: Ivószünet.

60. perc: Nagy Jánost ápolják hosszasan, de tudja folytatni a játékot.

58. perc: Pogacsics vetődött ki merészen, így nem lett ziccer a helyzetből.

51. perc: Varjas Z. lőtt 25 méterről mellé.

48. perc: A frissen beállt Medgyes hagyott ki egy ziccert, ballal mellé lőtt.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Márton József és unokája végezte el az ünnepélyes kezdőrúgást.

Cseréltek a vendégek a szünetben, mindjárt kettőt is. Szekér helyett Kiss Bence és NémethMárió helyett Medgyes lépett pályára.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Lesről rúgott gólt a Haladás, így érvénytelen a gól. 1 perc a ráadás.

41.perc: Beszorult a hazai csapat.

36. perc: Jobb oldali Rákóczi szögletet Erdei passzolta be, Vachtler törte el a labdát.

33. percVachtler kapott sárgát a feéezőnél. Csilust buktatta.

32. perc: Sorozatos szabálytalanságért Szekér kapott lapot.

29.perc:Sárga lap.. Mocsi Attila szállt bele Erdeibe. Akár pirosat is ért volna.

23. perc: Ivószünet.

21. perc: Baloldali Haladás szöglet után Pogacsics kiöklözi az ötösről a labdát.

19. perc: A mezőnyben adogatnak a csapatok, helyzetek nélkül.

15. perc: Bosnjak rúgott fölé távolról, előtte a Haladás szépen passzolgatott a Rákóczi kapuja előtt.

9. perc: Szép hazai támadás végén Erdei adott be balról, de Verpecz kivetődve tisztázott.

6. perc: Szekér könyökölte le Nagy Jánost, de meglepetésre még lapot sem kapott.

5. perc: Holdampf lőtt fölé 25 méterről.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazai csapat kezdett.

Meccs előtt a labdaszedő fiúk (Fotó: Somogyi Hírlap Lang Róbert)

A hazai csapat tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében lépnek pályára. Hegedüs Péter végezte el a mérkőzés ünnepélyes kezdőrúgását.

A két zöld-fehér együttes a mai napon Kaposváron méri össze erejét. A Haladás csapata sokkal jobb előjelekkel várja a mérkőzést, Mátyus János csapata megfelelő önbizalommal léphet pályára. Waltner Róbert vezette hazai zöldek rossz szériában vannak,nekik még nem sikerült nyerniük, ráadásul attól a Szentlőrinctől kaptak ki az előző fordulóban, akik most jutottak fel először a másodosztályba. Waltner pénteken fejmosást tartott az öltözőben, át kellett beszélni a játékosokkal a kialakult helyzet okait. Ennek tükrében érdekes mérkőzés várható.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Nem lesz könnyű dolga a Kaposvárnak, hiszen a forduló előtt a mezőnyben holtversenyben harmadik legtöbb gólt szerző Haladás ellen kellene kiengesztelnie szurkolóit, és megszereznie szezonbeli első győzelmét.