A tanárian játszó Budaörs öttel tömte ki az Ajkát

DÓCS ÁKOSDÓCS ÁKOS
2020.08.30. 18:50
A Budaörs a jó helyzetkihasználásának köszönhetően kiütéssel nyert Ajkán (Fotó: Balogh Ákos)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Budaörs idegenben nagy meglepetésre 5–1-re kiütötte az FC Ajkát.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

FC AJKA–BUDAÖRS 1–5 (1–1)
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 2300 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Király Zsolt, Ország Péter)
FC Ajka: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Tóth G. – Lengyel (Csizmadia Z., 57.), Présinger – Rétyi (Irimiás, 57.), Zamostny, Zsolnai (Nagy I., 66.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Budaörs: Kovács P. Á. – Marques-Airosa (Horváth E., 80.), Kékesi, Tamás O., Fényes – Molnár Cs., Nyári P. (Pethő, a szünetben), Petneházi, Sajbán Miklós – Zeke, Halmai (Molnár T., 74.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Zamostny (9.), ill. Molnár Cs. (8.), Petneházi (48.), Pethő (55., 72.), Kékesi (85.)

A csapatok parádésan kezdték a mérkőzést: előbb Molnár Csaba hatalmas bombagólját csodálhatta a 2300 néző Ajkán, majd egy perccel később Zamostny Balázs okos gurításának örülhettek a hazai szimpatizánsok. A gyors gólváltások után az együttesek tapogatózóan futballoztak, a gólszerzéshez inkább a hazaiak álltak közel – Zamostny a 22. percben ordító ziccerben csak a jobb kapufát találta el. A Budaörs próbált kontrázni, de nem igazán jutott el az Ajka kapujáig. Az első félidőben maradt az 1–1-es döntetlen, arra pedig senki sem számított, ami a fordulás után következett...

A szünetben Bognár György beküldte Pethő Bencét, és milyen jól tette! A 48. percben Petneházi Márk hatalmas kapáslövésével újra vezettek a vendégek, a csereként beálló Pethő pedig hét perccel később már kétgólosra növelte a Budaörs előnyét. A harmadik gól gyakorlatilag el is döntötte a három pont sorsát, a kérdés már csak az maradt, mennyi lesz a vége. A 72. percben Halmai egy hazai szöglet után végigfutott a pályán, majd letette Pethőnek, aki kíméletlenül beverte a labdát Horváth kapujába. A 85. percben szabadrúgás utáni kavarodásból még Kékesi is betalált, kialakítva a vendégszempontból 5–1-es végeredményt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: a játékvezető megkegyelmez a hazaiaknak, s lefújja a mérkőzést. A BUDAÖRS 5–1-RE KIÜTÖTTE AZ AJKÁT!

85. perc: MEGSEMMISÍTÉS! Petneházi szemtelenül rátekeri éles szögből a szabadrúgást, Horváth kiüti, de a kipattanóra már nem ér oda, Kékesi góljával tovább növeli előnyét a Budaörs. 1–5

84. perc: Petneházi gyorsan akarja elvégezni a Budaörs a szabadrúgását, a játékvezető sárga lappal figyelmezteti.

80. perc: újabb csere, Marques-Ariosa helyén, Horváth Emil a pályán.

74. perc: Bognár György lehozza Halmait, s beküldi Molnár Tibort a vendégeknél.

72. perc: A SZUPERCSERE ISMÉT VILLAN! Az ajkai szabadrúgás után megindul a Budaörs, Halmai végigszalad a pályán, majd önzetlenül lekészít, Pethő pedig higgadtan lő a kapu jobb oldalába. 1–4

70. perc: az Ajka tanácstalanul passzolgat, a Budaörs magabiztosan őrzi előnyét.

67. perc: csere a hazaiaknál, Zsolnai le, Nagy István be.

64. perc: Kovács Nikolasz tüzel húsz méterről...bedobással jöhet a Budaörs.

60. perc: Présinger rántja le ellenfelét, jutalma egy sárga lap.

57. perc: a hazaiaknál bejön Csizmadia és Irimiás, lejön Lengyel és Rétyi.

55. perc: ITT AZ ÚJABB BUDAÖRSI GÓL! Lengyel Béla a baloldalról mértani pontossággal teszi középre a labdát, az ötösön belül teljesen üresen érkezik Pethő Bence, akinek csak az üres kapuba kell passzolni. 1–3

54. perc: ismét szögletből veszélyeztet a hazai együttes, de kovács ismét védeni tud.

53. perc: Zsolnai teker középre szabadrúgásból, a vendégek könnyedén hatástalanítják a beadást.

52. perc: Fényes buktatatása egy sárga lapos figyelmeztetést ér.

48. perc: ÚJABB HATALMAS GÓL, MEGINT VEZETNEK A VENDÉGEK! Óriási bedobás után lecsorog a labda, majd a tizenhatos vonaláról gyönyörű kapásgólt szerez PetneháziMárk. 1–2

46. perc: Nyári helyére Pethő Bence érkezik a félidőben.

Megkezdődött a második játékrész.

ELSŐ FÉLIDŐ

Nincs ráadás, vége az első félidőnek!

44. perc: a jobb oldali szabadrúgás után Kovácsnak ismét lábbal kell védenie.

43. perc: Présinger bedobása után Tóth próbálkozott betörni a tizenhatoson belülre, az utolsó védőnek azonban sikerült szerelnie.

38. perc: ismét Rétyi húzogat, beadására Kovács ér oda először – ő a budaörsi kapus...

37. perc: Rétyi cselezget a bal oldalon, visszagurítása pontatlan.

36. perc: a Budaörs gyors ellentámadással próbálja megközelíteni a kaput, ezúttal is sikertelenül.

33. perc:
az ajkaiak egy szögletből veszélyeztetnek, a fejest remekül védte lábbal a vendégek kapusa.

30. perc: Ismét Zamostny és Nagy játszik össze, a lövés előtti pillanatban azonban odaér egy budaörsi védő.

28. perc: Zamostny a jobb oldalon lódul meg, majd finoman emel Nagy Krisztián felé, az átadás azonban kicsit hosszú.

22. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után ismét Zamostny kerül óriási ziccerbe, de csak a jobb kapufát találja el.

20. perc: a mezőnyben nagy harc zajlik, mindkét csapat gyors kontrákkal próbálja megbontani az ellenfél védelmét.

9. perc: EZ NEM TARTOTT SOKÁIG, MÁRIS OTT AZ EGYENLÍTÉS! Nem tudnak tisztázni a vendég védők a tizenhatosnál, ZamostnyBalázs ezt kihasználja, s nagyon okosan gurít a kapuba. 1–1

8. perc: ÓRIÁSI BOMBA, VEZET A BUDAÖRS!
Molnár Csaba gondol egyet, majd jó harmincról hatalmas gólt akaszt a jobb felsőbe! 0–1

7. perc: az oldalvonalnál történt szabálytalanság, jöhet a Budaörs.

4. perc:
egy ajkai labdavesztés után Halmai előtt nyílik nagy terület, a középre tett labdáját azonban könnyedén begyűjti a hazai kapus.

Elindult a mérkőzés!

Hat forduló után 14 gólt szerzett az Ajka, ez a legtöbb az NB II-ben. A találatok jelentős részét Nagy Mihály Krisztián szerezte, aki nyolc góljával vezeti a másodosztály góllövőlistáját.

A hazai gárda hat meccsből négyet megnyert, így 12 ponttal jelenleg a tabella harmadik helyén áll. A Budaörs három győzelmével és kilenc pontjával a tizedik pozíciót foglalja el.

Bognár György együttese legutóbb a Vasas ellen diadalmaskodott 3–1-re Tatabányán – a mérkőzés után az angyalföldiek menesztették Bene Ferencet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, meg tudja-e ismételni a Budaörs szerdán nyújtott jó teljesítményét a hat forduló alatt 14 gólt lőtt Ajka otthonában.