Izgalmas hajrá után győzött Újpesten a Győr, kieső helyen a lilák

2013.10.20. 16:25
A labdarúgó NB I 11. körében a gyenge formában lévő Újpest a mostanában szintén nem parádézó címvédő Győrt fogadta. A vendégek 15 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, de a lila-fehérek még a szünet előtt szépíteni tudtak, az egyenlítésre viszont már nem futotta az erejükből. Az ETO-győzelemmel eldőlt, hogy az Újpest kieső helyen zárja a fordulót.

Az ETO mindent megtett, hogy ismét „elbuktassa” az Újpestet (Fotó: Korponai Tamás)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A pályaválasztó, mostanában kifejezetten pocsék formát mutató Újpest hétről hétre azzal a céllal lép pályára a bajnokikon, hogy véget vessen a nyeretlenségi szériájának – a szomorú sorozat a címvédő ETO elleni mérkőzés előtt hétnél tartott. Mi tagadás, a győriek sem éppen parádésan kezdték az idényt, de egyre jobban megy nekik, nem csoda, ha a zöld-fehérek győzelmi reményekkel vágtak neki a 90 percnek.

Az újpestiek pedig egyenesen kieső helyről, ezért aztán felspannolt állapotban kezdtek, és az agresszív letámadás megzavarta a vendégeket, akik rengeteg „ki nem kényszerített" hibát vétettek. Az első helyzet viszont az ETO-é volt, csak éppen Völgyi Dániel közeli kapáslövése célt tévesztett.

Okosan passzolgatva átvette a kezdeményezést a bajnok, és a 10. percben megszerezte a vezetést: Varga Roland beadásánál Chema Antón és Juanan sem állt a helyzet magaslatán, Pátkai Máté pedig megelőzte emberét, Simon Ligot-t és két lépésről a hálóba bólintott. 0–1!

Ha már névsorolvasást tartottunk, említsük meg a kapust, Balajcza Szabolcsot is, aki nemhogy nem mozdult ki a gólvonalról, hanem egyenesen a vonal mögé tolatott be...

Pátkai perceken belül még két gólt szerezhetett volna, de nem talált kaput – megtette ezt helyette Lipták Zoltán, aki egy szép fejessel kihasználta, hogy az újpesti védelem fejben ismét valahol nagyon távol járt a Megyeri úttól... 0–2!

Mondanánk, amatőr módon védekezett az Újpest ez alkalommal is, ám nem szeretnénk megsérteni az ennél jóval többre képes, lelkes hobbifutballistákat...

Ezt követően az ETO szemmel láthatóan úgy érezte, hogy megnyerte a mérkőzést, és a hazaiak egyáltalán nem tudtak rácáfolni erre, szurkolóik egyre mérgesebb bekiabálásai sem sarkallták őket arra, hogy fél óra alatt bemutassanak legalább egy darab épkézláb támadást.

A 34. percig kellett várni az első újpesti lövésre, Simon Krisztián gurításáért azonban éppen csak le kellett hajolnia Lubos Kamenárnak. Nem sokkal később a győriek igencsak lazára vettek egy támadást, és a lekezelő passzolgatásnak meglett a böjtje, már csak a futball örök közhelye szerint is: a kontrából Kabát Péter két, békésen ácsorgó bekk közül egy szépen kivitelezett csukafejessel bevette a győri kaput. 1–2!

BOSSZANTÓ EXEK
A győriek közül Lipták Zoltán, Varga Roland és Völgyi Dániel is játszott egykor Újpesten.

A 36 éves támadó a 36. percben visszahozta a reményt, nem sokkal rá Vermes Krisztián már egyenlíthetett volna, de fej(es)ében maradt az egalizálás. Lendületet kapott az Újpest, és lelkesen rohamozott, a győriek viszont kihúzták a szünetig újabb kapott gól nélkül.

A fordulás után is hazaiak léptek fel támadólag, csak éppen pontatlan passzaik miatt nem teremthettek helyzetet. Az első cserét Pintér Attila hajtotta végre, a gólpasszt adó Koltai Tamás helyére Marek Strestíket állította be, aki pár perc múlva csak centiméterekkel csúsztatott a jobb alsó mellé. Feszült hangulatban, közepes iramban és helyzetek nélkül folytatódott a mérkőzés, egyedül Rok Kronaveter jelentkezett szép megoldással, egy végül célt tévesztő szabadrúgással.

Kozma István és társa, Marc Lelievre beküldte az Asmir Suljic, Bavon Tshibuabua, Filip Sztaniszavljevics (NB I, én így szeretlek!) triót a hajrára, miközben a Győr is nagy erőket mozgósított a mindent eldöntő találat megszerzéséért. Nem sok kellett volna az egyenlítéshez, Kabát azonban a kapufára lőtt a 88. percben – sokba került tehát az Újpestnek a tízperces „nyílt nap" a védelemben, immár a nyolcadik mérkőzésén maradt nyeretlen a kiesőzónába sodródott csapat.

A TALÁLKOZÓ UTÁN MARC LELIEVRE, AZ ÚJPEST BELGA MÁSODEDZŐJE BENYÚJTOTTA LEMONDÁSÁT – BŐVEBBEN ITT OLVASHAT ERRŐL!

MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK
„Azt kell, hogy mondjam, számunkra is érthetetlen, ami az első félidő elején történt. Mi vagyunk hazai pályán, nekünk kellett volna két sebességi fokozattal magasabban pörögni, de ezt a Győr tette meg. Ilyen gólokat összeszedni megint, egyszerűen nem lehet. Bizonytalan a védelmünk, és ebből ugye nagyon nehéz kijönni. Próbált a csapat mindent megtenni, hogy pontot és pontokat szerezzünk, de ez nem jött össze ma. Hiába tettek meg mindent a mérkőzés többi részében, nem lehet ilyen hátrányt összeszedni. Bár még messze van a vége, ugye 19 forduló hátra van, de a következő MTK elleni mérkőzés mindenképpen nagyon fontos lesz számunkra, ami meghatározza a következő időszakunkat" – nyilatkozta az Újpest vezetőedzője, Kozma István a Sport Televíziónak.
„Azért estünk vissza, mert van ellenfél is a pályán. Azt gondolom, hogy nagyon jól játszott a csapat, szép akciókat vezettünk, ám elkövettünk egy hibát, amelyet kihasznált az Újpest. A bekapott gól megfogott minket, de a szünetben tudtuk rendezni a sorainkat, és amit elterveztünk, azt a második félidőben meg tudtuk valósítani. Egyedül a gól hiányzott, de nagyon örülök, mert ez is a csapat erejét mutatja, hogy egy ilyen bekapott gól után is erősek tudtunk maradni" – értékelte a mérkőzést a Győri ETO szakvezetője, Pintér Attila.