nemzetisport.hu 2013.10.19 15:59 Frissítve: 2014.09.11 01:25

Fél év után nyert újra idegenben az MTK

A labdarúgó NB I 11. fordulójában a kilencedik Lombard Pápa az utolsó előtti MTK Budapest csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a vendégek Bese Barnabás találatával szereztek vezetést az 54. percben, majd három perccel később Jaszmin Mecinovics öngóljával növelték előnyüket, a vége 2–0 lett a javukra.

Az MTK győzött Pápán (Fotó: Fuszek Gábor)

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a hazaiak tűntek a meccs esélyeseinek, de igazából egyik csapat sincs túl jó formában, hiszen a pápaiak legutóbbi hat meccsükből ötöt elvesztettek, míg a vendégek előző nyolc bajnoki mérkőzésükön mindössze négy pontot szereztek.

Óvatosan kezdtek a csapatok, az első valamirevaló helyzet a vendégek előtt adódott, Eppel Márton 10 méterről leadott lövését kiütötte Szűcs Lajos, míg a túloldalon Kenesei Krisztián a kapu fölé bombázott. Negyedóra elteltével előbb Bese Barnabás gyenge, majd Pölöskei Zsolt erős lövését kellett hárítania Szűcsnek.

A túloldalon továbbra is gond volt az irányzékkal: előbb Tóth Gábor lőtt a kapu mellé, majd Quintero labdája élesen elsüvített a kapu előtt. A végén Bese előtt is adódott még egy lehetőség, de 22 méterről ő is kevéssel mellé lőtt, míg Fejes András a saját kapuját veszélyeztette Kenesei szabadrúgása után.

Az 54. percben megtört a jég, Kanta József szöglete után előbb Bese talált a kapuba 8 méterről (0–1), három perccel később pedig Pölöskei lövése után Jaszmin Mecinovics lábán pattant meg olyan szerencsétlenül a labda, hogy az onnan a bal alsó sarokba hullott – öngól (0–2).

A hirtelen jött kétgólos hátrány ellenére nem adták fel a hazaiak: előbb Quintero lövését kellett védenie Hegedüs Lajosnak, majd ugyanő lőtt a kapu fölé nem sokkal később. Aztán Tóth Gábor éles szögből leadott lövését kellett védenie az MTK kapusának. Kitámadt a hazai csapat, s ez egyben azt jelentette, hogy a védelme némileg fellazult, így aztán egy kontra során Eppel kis híján újabb gólt szerzett (egyedül vezette Szűcsre a labdát, de hosszan szöktette magát). A 75. percben emberhátrányba is kerültek a hazaiak, mivel Georges Henri Griffiths megkapta a második sárga lapját is.

Ezzel végleg eldőlt a meccs, noha újabb gólt már nem sikerült szerezniük a vendégeknek, akik több mint fél év után győztek ismét idegenben (legutóbb április 6-án nyertek az Eger ellen), és a sikernek köszönhetően elkerültek a kieső helyről.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Lombard Pápa–MTK 0–2 (Bese 54., Szabó O. 57. – öngól)

18.30

Kaposvári Rákóczi–Ferencváros (tv: Sport2)

Erdős József
   TABELLA ♦ GÓLLÖVŐLISTA ♦ MENETREND ♦ EREDMÉNYEK

2020.01.17 23:11:41

Labdarúgó NB I S. T. J.

2020.01.15 21:09:27

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A játékostapasztalat már nem segíthet.

2020.01.15 14:26:43

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Több lehetőség adódott a német másodosztály listavezetője, a Bielefeld előtt, de gól nélküli döntetlen lett a vége.