Nyerni tudott a második félidőre feltámadó Honvéd

2013.10.19. 19:54
Grumics (fehérben) szerzett vezetést a pécsieknek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán a gyenge első félidő után fordítani tudott, és végül 3–1-re legyőzte a Pécsi MFC-t.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A hullámzó teljesítményt nyújtó, a tabella 8. helyen álló Honvéd a 12. helyezett, idegenben három mérkőzés óta veretlen PMFC-t fogadta.

A találkozót nagyon jól kezdték a pécsiek, és a 8. percben meg is szerezték a vezetést. Az oldalvonal mellől Szatmári csavart a kapu elé egy szabadrúgást, Kemenes rosszul jött ki, így a jól helyezkedő Grumics könnyedén fejelhetett a kapuba 5 méterről. 0–1

Sokat szabálytalankodtak a kapott gól után a hazaiak, különösen a pécsiek középpályása, Eke Uzoma töltött sok időt a földön. Az első játékrészben egyértelműen jobban játszottak a pécsiek, és több helyzetet is kialakítottak, így Marco Rossinak bőven volt mit megbeszélnie játékosaival a szünetben.

A fordulás után magára talált a Honvéd, és az 50. percben az egyenlítő találatot is megszerezte. Holender szabadrúgása után Lovric maradt üresen az ötösön, és higgadtan a kapuba csúsztatott Gőczét megelőzve! 1–1

Az egyenlítés után átvette a kezdeményezést a Honvéd, a játékvezető Holender lerántása után tizenegyest ítélt a hajrá nyitányán (78. perc), amivel élni tudtak a kispestiek. Daud állt oda a büntetőhöz, és higgadtan a jobb alsóba vágta a labdát (2–1). A következő találatra sem kellett sokat várni. Egy perccel később Gőcze jött ki megint nagyon rosszul a kapuból Holender beadása után, így az ötösön helyezkedő Hidi könnyedén el tudta csúsztatni a labdát mellette. 3–1

A gyengén kezdő Honvéd végül 3–1-re nyerni tudott a PMFC ellen, amivel feljött a tabella hatodik helyére.