Lázok-négyes, Tököli-dupla, 6almas verést kapott az Újpest

2013.03.02. 15:43
Tökölinek szerencséje volt a góljánál (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában az Újpest az MVM Paksot fogadta, de már a 16. percben eldőlt a sorsa, ekkor ugyanis Antónt kiállította a játékvezető, és Lázok tizenegyesgólja kinyitotta a paksi gólzsákot. Az Újpest tíz emberrel szárnyaszegetten játszott, igazi helyzetet nem is tudott kialakítani.

A Paks kezdte agilisabban a meccset, az Újpest alig-alig tartotta meg a labdát. Szivics gyors játékot ígért, éa zöldek valóban nagyon élénken játszottak. Az 5. percben mindjárt Tököli rúghatott volna gólt, de a hosszú sarokra tartó lövését Balajcza kivédte.

Feléledt az Újpest, Iandoli és Vasziljevics is helyzetbe került, de végül egyik sem tudott kapura lőni. Ennek ellenére tovább támadott a Paks, ám a támadók rendszeresen lesen maradtak.

LÁZOKOT MAJDNEM LECSERÉLTÉK

Az Újpest ellen négy gólt szerző paksi Lázok Jánost a második találata után majdnem lecserélte Tomiszlav Szivics vezetőedző. A támadó azonban maradhatott a pályán a 0–6-s végeredménnyel záruló találkozón.
„Serdülőkoromban volt ilyen, hogy négy gólt szereztem, de felnőttszinten még nem” – mondta a találkozót közvetítő Sport Tv-nek a négy gólt szerző Lázok János, akit második gólja után majdnem lecserélt Tomiszlav Szivics, a Paks vezetőedzője.
„Megbeszéltük, hogy mivel sárga lapom volt és a jövő héten egy erős Honvéd jön hozzánk, néhány perc múlva lecserélnek, de örülök, hogy így sikerült, mert lőttem még két gólt.”
A Paks vezetőedzője érthetően nagyon boldog volt a találkozó után. A siker kulcsának azt tartja, hogy remekül feltérképezték az ellenfelet.
„Az eredmény többet mond, mint amit én tudnék hozzátenni. A dicsőség jár a csapatnak, már a kiállítás előtt is két vagy három góllal kellett volna vezetnünk. Feltérképeztük az Újpestet, ahogy kell, s ez működött. Nekünk van tizenöt-tizenhat jó játékosunk, s aki a legjobb formában van, az játszik. Az eredmény mutatja, hogy igazam volt. Ma is” – utalt Szivics arra, hogy Heffler Norbertet és Tibort sem jelölte a kezdőcsapatba.

„A kiállítás és a tizenegyes volt az egyik legnagyobb indoka a nagy vereségünknek, de természetesen nem csak emiatt kaptunk ki. A második félidőben többet kellett volna ésszel játszanunk, mint szívvel. Támadni akartunk, de ez lett belőle” – mondta a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek Jos Daerden, az Újpest vezetőedzője.

Aztán a 15. percben hosszú indítással nyargalhatott az újpesti kapu felé Könyves Norbert, Antón lemaradt róla, és csak a tizenhatoson belül érte utol a támadót. Ekkor belépett elé, mire Könyves elesett. Nagyon nehéz volt megítélni, hogy vajon a labdát rúgta el előbb, vagy a csatárt, mindenesetre Becséri játékvezető tizenegyest adott, Antónt pedig kiállította. A hazaiak hosszan vitatkoztak, de hiába. A tizenegyest Lázok a jobbra mozduló Balajczát becsapva a bal sarokba lőtte. 0–1

A gól és a kiállítás mélyütéssel ért fel az Újpestnek. Az előnyben lévő Paks egyre-másra alakította ki helyzeteit, de Báló és Tököli lövését is védte Balajcza. Ráadásul egy ütközés után a földön maradt Proesmans, nem is tudta folytatni a játékot.

A 36. percben pedig újabb gólt szerzett Lázok. A jó formában lévő támadó ugyanis 24 méterről, szabadrúgásból jobbal a kapu jobb oldalába csavarta a labdát. Balajcza úszott a levegőben, de nem tudta már kipiszkálni a labdát. 0–2.

Még csak össze sem tudta magát szedni a hazai csapat, máris háromgólos hátrányba került. A 39. percben Eppel remekül indította Tökölit, aki betört a tizenhatoson belülre, Szélesi fel akart előle szabadítani, de éppen Tökölit találta el, akiről a labda Vermes kezére pattant, onnan pedig bevánszorgott a hálóba. 0–3.

Ha eddig bárki is azt gondolta volna, hogy talpra állhat az Újpest, mostanra biztosan erősen gondolkodóba esett volna. Ráadásul a félidő úgy ért véget, hogy Lázok vagy Szabó János a negyedik paksi gólt is megszerezhette volna.

A második félidőben csak annyit változott a játék képe, hogy az Újpest amolyan minden mindegy alapon támadni kezdett, és az 52. percben szépíthetett volna. Remili óriási helyzetben kapta a labdát Vasziljevicstől 12 méterre a kaputól. Megnézhette, hová lövi, de ennyi idő éppen elég volt Szabó Jánosnak, hogy bevetődjön elé. Az önfeláldozó védő fejéről pattant ki a labda.

A 61. percben előbb Vayer döngette meg a kapufát, majd Lázok ügyes emelését vágta ki a gólvonalról Szélesi. Újra átvette az irányítást a Paks, egymás után vezette a veszélyes támadásokat a szárnyaszegett Újpest kapuja ellen.

És nem elégedett meg a háromgólos előnnyel, Lázok újra betalált a 71. percben, ezzel 0–4-ra alakította az állást. Tökölié volt az érdem, aki az alapvonal mellett húzta meg a labdát, meglátta a középen érkező Lázokot, aki a pattogós labdát kiválóan eltalálva rúgta be saját maga harmadik, csapata negyedik gólját.

Éger megsérült, el kellett hagynia a pályát, de a csapatban volt még gól… A végig nagy kedvvel játszó Tököli kapott kiváló ütemű kiugratást a 78. percben, középen bevezette a tizenhatoson belülre, nem engedte a labdához jutni Mihajlovicot, inkább belőtte Balajcza kapujába. 0–5

A teljesen szétesett Újpestnek még tartogatott meglepetést a Paks, mégpedig Lázok negyedik góljának formájában. A 82. percben Vayer támadta meg Balajczát ímmel-ámmal, de a hazai kapus a felszabadító rúgással éppen a paksi támadót találta el. A lepattanóért megharcoltak, Vayer lett a győztes, visszagurított, érkezett Lázok, aki gyönyörűen lőtte ki a jobb felső sarkot. 0–6

Az Újpest rég nem látott, súlyos vereséget szenvedett, és nagy pofonból kell felállnia, hogy a jövő héten sikeres lehessen a Ferencváros ellen.