Vácon szerezte meg első idegenbeli győzelmét a Diósgyőr

2013.03.01. 19:07
Tisza Tibor győztes góllal kezdte a tavaszt (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Diósgyőr megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban. A DVTK 1–0-ra nyert Vácon az Eger ellen. A mérkőzés egyetlen gólját Tisza Tibor szerezte a 17. percben.

A Vácon rendezett mérkőzésen az első percek tapogatózó játéka után a Diósgyőr magához ragadta a kezdeményezést, és fölényben játszott. Az első helyzet Rudolf Gergely előtt adódott, majd egy szögletet követő kavarodás után Elek Ákos emelt a kapu fölé.

Az Eger Németh Norbert révén veszélyeztetett, de a 17. percben már a DVTK-nál volt az előny: jobb oldali szögletet követően Sztankó Gáborról a labda Tisza Tibor elé került, akit senki nem őrzött, így könnyedén lőtt a kapuba. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Sztankót Rudolf akadályozta, azonban Kassai Viktor nem látott szabálytalanságot az esetnél.

A félidő hátralévő részében sem változott meg a játék képe, annyi különbséggel, hogy már a Diósgyőr sem tett meg mindent annak érdekében, hogy gólt szerezzen, így a szünetig maradt a 0–1.

A második félidőben sem történt drasztikus változás. Az Eger ugyan többször is átmerészkedett az ellenfél térfelére, ám helyzetet sokáig nem tudott kialakítani, bár a 64. percben – Németh Norbert remek lövését követően – nem áll messze a góltól.

A találkozó utolsó húsz percében az Eger beszorította kapuja elé Diósgyőrt, de a hevesiek nem tudták bevenni Ribánszki László kapuját, így Tisza Tiborék megszerezték első idegenbeli győzelmüket a szezonban.

„A mutatott játék nem tetszett, szépségdíjat nem kapunk ezért a mérkőzésért, de végre megszereztük az első idegenbeli győzelmünket, ez nagyon fontos három pont volt” – nyilatkozta a Diósgyőrt irányító Szentes Lázár a mérkőzést közvetítő Duna Tv-nek.

„Azt hiszem, a második félidőben azt játszottuk, amit kell egy ilyen csapatnak, amelyik bajban van – mondta egri részről Tóth Dénes megbízott edző. – Sajnálom, hogy nem sikerült minimum a pontszerzés, hiszen a helyzeteink megvoltak hozzá, és egy elég alibi szögletrúgás után kaptuk a gólt. Annak örülök, hogy problémáink ellenére szerintem jó, élvezhető mérkőzést játszottunk. Gratulálok saját csapatomnak, Lázáréknak pedig sok sikert kívánok.”

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT ITT OLVASHATJA EL!