Büntetőkkel fordított a Haladás a Siófok ellen

2013.03.02. 15:48
A Haladás megnyerte a Siófok elleni csatát (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a tizenkettedik Szombathelyi Haladás a sereghajtó Siófok csapatát fogadta. Némi meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 39. percben Nagy Tamás fejes góljával, ám a második félidőben hét perc leforgása alatt két büntetővel fordítani tudtak a hazaiak. Előbbit Iszlai Bence, utóbbit Halmosi Péter értékesítette. Közben két kiállítás is volt: az első büntetőnél a siófoki Takács Zoltán, a kettő között pedig éppen az első értékesítő Iszlai mehetett idő előtt zuhanyozni.

A szombathelyiek több mint kétszer annyi pontot szereztek, mint a vendégek, ráadásul hazai pályán eddig csak egyszer kaptak ki, míg a siófokiak idegenben még nyeretlenek voltak. Így aztán nem csoda, hogy a meccs esélyesei a hazaiak voltak.

Nem is kezdtek rosszul, hiszen Andorka Péter lövése után egy védőnek kellett szögletre mentenie, és Halmosi Péter szabadrúgása után is Kurucz Péter kapusnak kellett védenie. A várt rohamok azonban elmaradtak, sőt a vendégek előtt is adódott jó néhány lehetőség.

Először Takács Zoltán lőtt a kapu fölé, majd Máté János fejelt mellé, míg Tímár Krisztián fejesét Rózsa Dániel kapusnak kellett védenie. A siófoki helyzetek a 38. percben értek góllá, amikor Kecskés Tamás jobb oldali beadása után egy másik Tamás, jelesül Nagy bólintott középről, 10 méterről a kapu bal alsó sarkába (0–1).

Ez volt aztán az igazi hideg zuhany a szombathelyiek számára, s a sokkból az első félidő végéig nem is tudtak kilábalni. Nem csoda, hogy Artner Tamás a szünetben cserére határozta el magát, s Simon Ádám helyén Németh Máriót küldte pályára a második játékrészre.

A szombathelyi rohamok azonban továbbra is elmaradtak, sőt Kecskés és Melczer révén újabb vendéglehetőségek maradtak ki: előbbi mellé lőtt, utóbbi kísérletét pedig Rózsa hárította. Aztán szinte teljesen váratlanul egyenlítettek a hazaiak, miután Takács rántotta le a 16-oson belül Radó Andrást, s a szombathelyiek nemcsak 11-eshez jutottak, de a vétkest a játékvezető ki is állította. A büntetőt Iszlai Bence váltotta gólra a 69. percben (1–1).

Öt perccel később azonban a gólszerző is kiállt, miután megkapta második sárga lapját egy Máté János elleni szabálytalanságért. Újabb egy perc elteltével azonban megint a hazaiak rúghattak 11-est, miután Tímár a saját 16-osán belül ért kézzel a labdához. Ezt a büntetőt már Halmosi értékesítette, s így viszont fordítottak a hazaiak (2–1).

Ez már sok(k) volt a vendégeknek, akik a hátralévő időben már nem tudtak újítani, így az eredmény sem változott, s maradt az egygólos szombathelyi győzelem.

LABDARÚGÓ NB I

18. FORDULÓ
HALADÁS–SIÓFOK 2–1 ( Iszlai 69. – 11-esből, Halmosi 76. – 11-esből, ill. Nagy T. 39.)

1. Győri ETO 17 11 5 1 35–15 +20 38
2. MTK Budapest 18 9 5 4 29–20 +9 32
3. DVSC-Teva 18 9 2 7 24–18 +6 29
4. Diósgyőri VTK 18 7 6 5 18–19 –1 27
5. Videoton FC 17 7 5 5 21–15 +6 26
6. MVM Paks 18 6 8 4 30–19 +11 26
7. Budapest Honvéd 17 7 4 6 27–25 +2 25
8. Ferencváros 17 6 7 4 26–23 +3 25