Ivancsics kétszer büntetett, Honvéd-siker a tavaszi nyitányon

2012.03.02. 17:55
null
<a href="http://tudositas.nso.hu/genpage_tr_13185.html"><strong>AZ ONLINE TUDÓSÍTÁSÉRT KATTINTSON A KÉPRE!</strong></a>
Címkék
Folytatódott a magyar bajnokság: a labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén, a tizenkettedik helyen álló Vasas a negyedik Honvédot fogadta. A vendégek két büntetőből szerzett találat révén már a szünetre kétgólos előnybe kerültek, a folytatásban pedig az eredmény tartására koncentráltak. A Vasasnak csak későn sikerült a szépítés, így 2–1-re nyert a Honvéd Angyalföldön.

A Vasas játékosai a találkozó előtti estét együtt töltötték egy budapesti szállodában, hogy az utolsó mentális simítások minél tökéletesebbek legyenek. A hazai pályán játszó angyalföldieknél egyébként két korábbi Honvéd-játékos is pályára lép, Hercegfalvi Zoltán és Bárányos Zsolt személyében.

A a bennmaradást célul kitűző Vasasból több alapember is távozott a télen, és még mindig bizonytalan, hogyan alakul a klubnál a tulajdonosi helyzet, lesznek-e még változások a keretben. A Honvédnál a legnagyobb feladat a télen távozó Danilo, Torghelle Sándor, Dieng Abass trió pótlása lesz a tavasszal, de ha ez sikerül, akkor 1994 után először akár még dobogóra is állhat a negyedikként telelő kispesti csapat.

A két csapat őszi meccsén magabiztosan, 4–0-ra tudott nyerni a Honvéd.

AZ ONLINE TUDÓSÍTÁST IDE KATTINTVA ÉRHETIK EL!

1. FÉLIDŐ

A találkozó elején gyászszünettel emlékeztek a csütörtökön öngyilkosságot elkövetett Kutasi Róbertre, a REAC klubigazgatójára.

Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok, az első helyzet Délczeg Gergely előtt adódott, de a Honvéd támadója végül nem találta el igazán jól a labdát a hazaiak tizenhatosán belül. Sokáig nem kellett várni a Vasas válaszára sem, Takács Zoltán távoli szabadrúgása majdnem megtréfálta Sánta Andrást, de aztán sikerült felszabadítani.

A Honvéd, amint lehetősége nyílt rá, próbált gyors támadásokat vezetni, így minden hazai labdavesztés kockázatot rejtett magában. Supka Attila együttese azonban elrontotta az akciók végét. Az első negyed óra végén például Ceolin és Délczeg törhetett kapura, de a brazil nem passzolt társának.

A széleken megbonthatónak tűnt Vasas, Ceolin mellett Tchami is kamatoztatni tudta gyorsaságát, míg a hazaiak próbálták birtokolni a labdát. A 27. percben váratlanul tizenegyeshez jutott a Honvéd: egy jobb oldali szabadrúgás után Haris Mehmedagic rántotta le Emir Hadzicot. A büntetőt Ivancsics Gellért magabiztosan lőtte a bal alsóba. 0–1

A 33. percben Bárányos okos csavarással próbálta megtréfálni Sántát, de a Honvéd kapusa kiszedte a bal felsőbe tartó labdát. Szinte hihetetlen, de egy hazai játékos butasága miatt ismét büntetőhöz jutott a Honvéd: egy beívelésbe Takács Zoltán tette bele érthetetlen módon a kezét. Ivancsics ezúttal is biztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, és a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2

Meglett volna a lehetősége a gyors szépítésre a Vasasnak, Bárányos szabadrúgására rosszul jött ki Sánta, Szabó Bence fejesét azonban a gólvonalnál helyezkedő Ivan Lovric vágta ki a mezőnybe. Ezzel a szünetben 2–0-ra vezetett a Honvéd.

2. FÉLIDŐ

A Vasasnál próbáltak változtatni a szerkezeten, ami cserével is együtt járt, Polényi Gábor helyére Kovács Dániel érkezett. Sánta már nem először jött ki rosszul egy szögletre, az 50. percben Mehmedagic tudott fejelni, nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret.

Támadólag lépett fel a hazai együttes a második félidőben, ami további helyzetekben is megmutatkozott. Az 53. percben egy bal oldali beadás után elvétették középen a védők a labdát, Varga Gábor azonban maga elé fejelt, a játékszer pedig kapu fölé szált. Bárányos előtt is ott volt a lehetőség, de szabadrúgásból csak a kapufát találta el, pedig Sánta megint nem volt a helyzet magaslatán.

A Honvéd szemmel láthatóan megelégedett az eredmény tartásával, míg a Vasas szünet utáni lendülete visszaesni látszódott a félidő közepére. A 70. percben Hidi Patrik távoli lövése okozott némi riadalmat a pályán, de a Honvéd középpályása sem találta el a kaput.

Nem úgy, mint Szabó Bence, aki a hajrához érve egy lecsorgó labdát küldött közelről nagy erővel kapura, de Sánta a levegőben úszva bravúrral hárítani tudott. A 85. percben már tehetetlen volt kettejük „párharcában”, rosszul mozdult ki egy bal oldali szögletre, és bár egy fejest még hárítani tudott, de Szabó ismétlésénél nem volt esélye. 1–2

A csereként beállt Jusuf Dajic révén megvolt a lehetőség az egyenlítésre is a hazaiaknak, de már nem változott az állás. A Vasasnak későn jött a szépítő találat, a Honvéd így 2–1-gyel behúzta a meccset.

VASAS–BUDAPEST HONVÉD 1–2

(A Sport Televízió felvétele)

URBÁN: NEM ÉRDEMELTÜNK VERESÉGET


AZ ÁLLÁS
1. DVSC-Teva 17 12 5 35–11 +24 41
2. Győri ETO 17 12 1 4 30–18 +12 37
3. Videoton FC 17 10 2 5 32–13 +19 32
4. Budapest Honvéd 18 9 5 4 34–22 +12 32
5. Diósgyőri VTK 17 8 4 5 28–23 +5 28
6. Pécsi MFC 17 7 7 3 27–26 +1 28
7. Kecskeméti TE 17 7 4 6 28–24 +4 25
8. Paksi FC 17 6 6 5 31–32 –1 24
9. Ferencváros 17 5 4 8 16–17 –1 19
10. Újpest FC 17 5 2 10 22–31 –9 17
11. Haladás 17 4 5 8 17–24 –7 17
12. Vasas SC 18 3 8 7 17–26 –9 17
13. Kaposvári Rákóczi 17 2 11 4 20–25 –5 17
14. Siófok 17 3 7 7 15–24 –9 16
15. Lombard FC 17 4 3 10 17–26 –9 15
16. Zalaegerszegi TE 17 6 11 16–43 –27 6
Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik: Rossiért mindenki tűzbe menne!; Gyulay Zsolt: A jeges sportágakra kell a jövőben koncentrálni

E-újság
3 órája

Véget ért az Arrasate-korszak Mallorcán, menesztették a baszk edzőt – hivatalos

Spanyol labdarúgás
4 órája

Keddi sportműsor: négy csapat csatlakozik a Bajnokok Ligája nyolcaddöntősei közé

Minden más foci
4 órája

Ajándék csúcshoki – Bodnár Zalán publicisztikája

Téli olimpia 2026
4 órája

Sikeres olimpiai szereplés volt? – Karádi Zoltán jegyzete

Téli olimpia 2026
4 órája

Tenisz: Bondár az első fordulóban búcsúzott Austinban

Tenisz
4 órája

Az egyik oldalon argentin dupla, a másikon ukrán gólok – ikszelt egymással az Alavés és a Girona

Spanyol labdarúgás
4 órája

Megszenvedett az Evertonnal, de Carrickkel tovább szárnyal a Manchester United

Angol labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik