Rendrakást ígérnek Újpesten, Moniz nem bújik Adams mögé

2013.10.07. 08:02
Balajcza Szabolcs elkeseredett – padlón az Újpest (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tegnapi két mérkőzése, a Ferencváros–Budapest Honvéd (1–2) és a Videoton–Újpest (3–0) találkozó után már idéztük az edzői gyors értékeléseket. Most lássuk a meccsek utáni sajtótájékoztatókon elhangzott hosszabb értékeléseket.

FERENCVÁROS–BP. HONVÉD 1–2

RICARDO MONIZ, a Ferencváros vezetőedzője: – Nem szabad, hogy a szörnyűség, ami Adamsszel történt, kifogás legyen, nem bújhatunk mögé. Ha valaki profinak tartja magát, történjék bármi, az érzelmeit tudnia kell kezelni. A siker és a kudarc között sokszor nagyon vékony a határvonal. Tudtuk, hogy a Honvéd visszahúzódik a meccs elején, készültünk rá, sikerült vezetést szereznünk, Böde Dánielnek két lehetősége volt, ehelyett az ellenfél egyenlített. Pedig elmagyarázzuk, kinek mi a feladata, kiosztjuk az embereket, valaki mégis üresen marad. A szünet után kimaradt a nagy ziccerünk, de igazán az bosszant, hogy a Honvéd második gólja után nem tudtunk helyzeteket kialakítani.

MARCO ROSSI, a Budapest Honvéd vezetőedzője: – A játékosaim minden dicséretet megérdemelnek, taktikailag rendkívül jó teljesítményt nyújtottak, remek meccset játszottunk. Ugyanakkor nem tudok szó nélkül elmenni néhány súlyos hiba mellett, amelyek hatalmas helyzetet eredményeztek a kapunk előtt. Sokat elemeztük a Ferencváros játékát, rengeteget beszéltünk arról, mi lehet a célravezető ellene, ugyanakkor világosan érződik, hogy nem ugyanolyan lelkületű Ferencváros játszik, mint mondjuk az Újpest ellen. Tudom, hogy a Ferencváros legyőzése lelkileg mit jelent a szurkolóinknak, a játékosainknak, de a tabellán a pontok rangsorolnak, így a három pontnak örülünk leginkább, bárki ellen szerezzük, óriási szükségünk van rá.

VIDEOTON–ÚJPEST 3–0

BALAJCZA MEGLEPŐDÖTT, KLEINHEISLER BOLDOG
„Az első félidőben jól tartottuk magunkat, nem volt semmilyen előjele annak, hogy ekkora vereségbe szaladunk bele. Sajnos a szünet után megfogyatkoztunk, és ez eldöntötte a mérkőzést. Ugyanúgy jártunk, mint korábban, amikor kitámadtunk, akkor hátul túlságosan kinyílt a védelmünk” – mondta a Videoton elleni 3–0-s vereséget követően a Nemzeti Sportnak Balajcza Szabolcs, az Újpest kapusa.
„Nem készültünk másképp erre a meccsre sem, mint máskor. Örülök, hogy a második bajnoki gólomat meg tudtam szerezni, sokat kellett rá várnom, hiszen kilenc forduló telt el az első találatom óta. Éppen itt volt az ideje!" – nyilatkozta az Újpest elleni meccs után a Videoton második gólját szerző Kleinheisler László, akinek az NB I-ben is ez volt a második találata. A középpályás először a Haladás kapuját vette be az 1. fordulóban.

JOSÉ GOMES, a Videoton vezetőedzője: – Azért lehet némi hiányérzetem, mert az első félidőben a türelmetlenségünk miatt sok rossz passzunk volt. Szerettünk volna minél előbb gólt szerezni, de türelmetlenek voltunk, ebben mindenképpen előrébb kell lépnünk. A szünetben kértem a játékosokat, hogy nyugodjanak meg. Változtattunk, és utóbb sokkal több lehetőségünk volt, a fordulás után mindent sikerült megvalósítani. Mindig arra törekedtünk, hogy jól játszva nyerjünk, ezen a meccsen ezt sikerült megvalósítani. Kleinheisler László rengeteget fejlődik, és sokat tanul. Minden meccsen kezdő volt eddig, ez mutatja, hogy mennyire bízom benne. Nem szabad túl nagy terhet rakni a vállára, hogy továbbra is töretlen legyen a fejlődése. Szép jövő áll előtte, nagy tehetség.

KOZMA ISTVÁN, az Újpest vezetőedzője: – Nehéz bármit is mondani egy ilyen meccs után... Az első félidőben sem azt játszottuk, amit elterveztünk, nemcsak védekezni jöttünk, de más az, amit elképzelünk, és más, ami megvalósul belőle. A fordulás után öt perc alatt lenyomtuk magunkat a víz alá. Lejtőre kerültünk ezzel a meccsel, korábban a játékkal nem volt gond, igaz, a pontszerzéssel igen. Ha valakinek jól jön a válogatott meccs miatti szünet, nekünk biztosan. Fej nélkül játszottunk ezen a meccsen, így és ilyen bátortalanul az Újpestben nem lehet futballozni.

A szakember a meccs utáni gyors értékelésében utóbbiakkal kapcsolatban még elmondta: „Talán nekünk jön a legjobbkor a válogatott szünet, két hét alatt rendet kell tennünk – nagyrészt a fejekben."