Lencse duplájával nyert a Puskás Akadémia Pécsen

2013.10.05. 16:02
A Pécs hiába küzdött hazai pályán a Puskás Akadémia ellen (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Pécsi MFC a Puskás Akadémia FC-t fogadta. A vendégek már a 4. percben vezetést szereztek Lencse László góljával, majd ugyanő talált be a 35. percben. A hazaiaknak a 88. percben sikerült szépíteniük Frőhlich Roland révén – de egyenlíteni már nem tudtak.

Bár a tabellán elfoglalt helyezések alapján a hazaiak tűntek a meccs esélyeseinek, az mindenképpen intő jelnek kellett lenni számukra, hogy a vendégek a legutóbbi fordulóban legyőzték a bajnoki címre törő Ferencvárost.

Úgy látszik azonban, hogy a pécsiek mégsem vették kellően komolyan a felcsútiakat, akik már a 4. percben vezetéshez jutottak, miután egy gyors kontra végén Lencse László csapott le a védők mögé bejátszott labdára, kicselezte a kilépő Gőcze Gergő kapust is, majd hat méterről a kapu közepébe gurított (0–1).

A hazaiak ugyan egyből a középkezdés után egyenlíthettek volna, de Mohl Dávid lövését magabiztosan fogta Lubos Hajdúch, majd a félidő közepén Szatmári Lóránd fejese szállt mellé. Ennél többre nem futotta a hazaiaknak, míg a vendégek azzal voltak elfoglalva, hogy már az első félidőben kettőt kellett cserélniük, miután megsérült két játékosuk, Papupcsek Barna és Tóth Balázs.

A 35. percben aztán következett egy újabb vendégtalálat: ismét egy előrevágott labdára csapott le Lencse, aki megelőzte Lantos Leventét, majd öt méterről, Gőcze lába között a kapu jobb oldalába gurított (0–2).

A szünetben aztán a hazaiak is cseréltek, s ennek köszönhetően át is vették a játék irányítását, mi több Pölöskey Péter óriási helyzetet hagyott ki, amikor két méterről a kapusba lőtt. Ezt leszámítva azonban a hazaiak a mezőnyfölényük ellenére is csak ritkán kerültek helyzetbe.

Az egyik ilyen kivétel alkalmával, egy szögletet követően Fodor Ferenc lövését Francisco Gallardo mentette a gólvonalról, majd Szatmári találta el rosszul a labdát a kapu előterében, óriási helyzetben, így Hajdúch hárítani tudott. Aztán a 88. percben mégis sikerült a szépítés, miután a csereként beállt Márkvárt Dávid beadását követően Frőhlich Roland 14 méterről belsőzött a kapu jobb alsó sarkába (1–2).

Az egyenlítés azonban már nem jött össze, s összességében teljesen megérdemelten szerezte meg első idegenbeli sikerét az élvonalban a Puskás Akadémia FC.