MTK-Kecskemét: két-két gól, egy-egy pont

2013.10.05. 18:00
Fejes András (balra) lőtte az első gólt (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában 2–2-re végződött a tartalékos, mumpsztól sújtott MTK és a vendég Kecskemét bajnokija.

Nem tudjuk, hogy sírni vagy nevetni támadt-e kedve Garami Józsefnek, az MTK mesterének, amikor a sérülés miatt hiányzó Csiki Norbert, Horváth Zsolt, Kanta József mellé feliratkozott a beteglistára Frank Richárd, Ladányi Tibor és Vass Patrik is – soha ki nem találnák, mumpsz miatt. Köztudott, hogy fiatal csapattal operál az MTK, de hogy éppen egy tipikus gyerekbetegség tizedelje meg őket?

A „magyar futballban minden megtörténhet, és minél valószínűtlenebbnek tűnik, annál nagyobb eséllyel”-elvet erősítő előzmények után egy erősen kísérleti jellegű középpálya (Poór Patrik, Pölöskei Zsolt, Ayub El Harrak, Bese Barnabás) szolgált ki egy maradékelvre szerveződő csatársort (Horváth Péter, Eppel Márton) az MTK-ban. Megjegyezzük, Varga Szabolcs lett volna a harmadik támadó, ha le nem sérül a bemelegítés közben… A mérkőzés előtt tehát a Kecskemét számított a találkozó nagy esélyesének, míg a hazaiak a futball egyéb, az esélytelenekkel és a vert helyzetre vonatkozó törvénycikkelyeibe kapaszkodtak.

Érdekes, hogy a kecskemétiek mestere, Bekő Balázs ezúttal is öt védővel kezdette legénységét, így aztán három középső védő figyelhette a 20. percben, ahogyan Fejes András üresen marad egy kipattanó labdával, és a léc alá emel. A gól előtt és után is többet támadt a KTE, Pato előbb eltalálta a kapufát, majd hatalmas gólhelyzetben felszabadított bal lábával a lőni szándékozó jobb lába elől… Az utóbbi esettől eltekintve az egész mezőny legaktívabb tagja volt a guineai légiós, ha mindenki annyit futott és sprintelt volna, mint ő, nem sikeredik olyan középszerűre az első játékrész.

A szünetben Bekő egy védő helyére egy középpályást vezényelt a pályára, Nagy Patrikot, aki adott egy gólpasszt Vladan Szavicsnak, majd jó tíz perc múlva, a 73. percben maga is betalált Hegedüs Lajos kapujának bal alsó sarkába. Amikor már úgy tűnt, hogy győznek a vendégek, a hazaiak két cserejátékosa, Hajdú Ádám és Batik Bence összehozta az egyenlítő találatot, a ráadás végén pedig Fejes stílszerűen egy fejessel eldönthette volna a három pont sorsát, de célt tévesztett: döntetlen lett tehát a vége, egy olyan döntetlen, amellyel egyik csapat sem lehet elégedett.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

MTK Budapest–Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 2–2 (Fejes 20., Batik 84., ill. Szavics 63., Nagy P. 73.)