Simon Attila duplája egy pontot ért a Paksnak Debrecenben

2013.10.04. 18:55
Zsidai László és a fehér mezes debreceniek nagy csatára kényszerültek a Paks ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 10. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debrecen 2–2-es döntetlent játszott a Pakssal. A hazaiak szerezték meg a vezetést a 6. percben, de Simon Attila révén a tolnaiak fordítottak. Molnár Péter kapus hibáját kihasználva aztán összejött az egyenlítés a debrecenieknek a 80. percben. A találkozó során a vendégek vezetőedzőjét, Horváth Ferencet reklamálás miatt elküldték a kispadtól, míg Szakály Péter büntetőt rontott, még az első félidő derekán.

A DVSC remekül kezdte a mérkőzést, már az első percekben nagy nyomás alá helyezte a paksiak kapuját, aminek a 6. percben meg is lett az eredménye: Lázár Pál emelt a tizenhatoson belülre, ott Kulcsár Tamás lőtt kapura jobbal, Molnár Péter ugyan védett, de nem tudta megkaparintani a labdát, amelyet a becsúszóIbrahima Sidibe– Kovács Gábort megelőzve – két méterről juttatott a jobb alsó sarokba. 1–0

Négy perccel később jött a válasz a vendégektől: Bori Gábor jobb oldali szöglete után Horváth Gábor csúsztatta meg a labdát, amit aztán Simon Attila lőtt jobbal a bal alsó sarokba – meglepő módon egyetlen védő sem jutott a csatárra. 1–1

A gyors gólváltást követően kicsit vissszaesett a mérkőzés színvonala, majd a 27. percben ismét megszerezhette volna a vezetést a Debrecen. Az előzmény: jobb oldali szöglet után a rövid sarokra belőtt labdára Lázár és Éger mozdult, a paksiak védője eltalálta a debreceni játékos lábát (a labdát nem…), Lázár nagyot esett, és az alapvonali asszisztens jelzése után Farkas Ádám játékvezető a büntetőpontra mutatott. Ezt az ítéletet Horváth Ferenc erősen megkérdőjelezte, a játékvezető pedig elküldte a kispadtól a paksiak vezetőedzőjét. A büntetőt végül Szakály Péter rendkívül gyengén végezte el, jobbal a kapu bal oldalát vette célba, ám a jó irányba vetődő Molnár hárított.

A félidő utolsó nagy helyzete a Paks előtt adódott, de Bartha László lövését követően Windecker József közelről nem tudott betalálni a szinte üresen tátongó kapuba.

A második játékrész elején nem sok lehetőséget lehetett feljegyezni, de ebben az időszakban is inkább a Debrecen volt aktívabb a mezőnyben. Ennek ellenére a Paks szerzett újabb gólt, miután Rezes László szabálytalankodott – vagy legalábbis a játékvezető úgy ítélte meg – a tizenhatoson belül Szabó Jánossal szemben. A büntetőnélSimon Attila– Panenka-módra – emelte a labdát a kapu közepébe, Verpecz elmozdult jobbra, így már nem érhetett vissza. Simonnak a szezonban ez volt a 11. találata – stílszerűen 11-esből. 1–2

Már úgy tűnt, hogy a győzelem is meglesz a Paksnak, de a 80. percben egyenlített a Debrecen. Szakály Péter bal oldali szögletét követően Molnár kiejtette a kezei közül a labdát, amitDusan Brkovics pofozott a kapuba három méterről. 2–2

A döntetlennel a Loki már nem százszázalékos hazai pályán, de továbbra is veretlen otthon ebben a szezonban.

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
„Az ellenfelünk kontrára játszott, ennek ellenére rengeteg helyzetünk volt, büntetőt is hibáztunk, sajnos ma ennyit tudtunk kihozni ebből a mérkőzésből. Úgy érzem, mindenképpen megérdemeltük volna a győzelmet, ott voltak az óriási helyzeteink, ám sajnos ezek ma nem mentek be. Egy szöglet után egyenlített ki az ellenfelünk, itt ki voltak osztva az emberek, ám valaki lemaradt. Akkor ott volt a kihagyott tizenegyesünk, aztán összeszedtünk mi is egyet, ezek mind fordulópontok voltak. A srácok ezek után mindent megtettek, de csak az egyenlítés sikerült" – nyilatkozta a DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér a Sport Televíziónak.
„Muszáj volt ezt a megoldást választanom, ugyanis ilyen kiélezett helyzetnél ez volt a legbiztosabb megoldás, ha megbököm a kapust, ugyanis ilyenkor mindig elmennek az egyik oldalra, nem sok kapus marad állva. Jó százalékba használtuk ki a helyzeteinket, és úgy érzem, az egy pontra mindenképp rászolgáltunk, de kis szerencsével egy bravúrt is összehozhattunk volna, megyünk tovább" – beszélt a mérkőzésről a két gólt szerző paksi támadó, Simon Attila.
„Az történt, hogy adtak egy olyan tizenegyest, ami szerintem nem volt jogos, én pedig csak megkérdeztem, hogy mi volt ez, semmi csúnyát nem mondtam, de sajnos a ketrecből nem szabad kimenni, ez úgy látszik olyan mint egy állatkert. Ez egy nagyon érdekes játék, amit mi játszottunk, természetesen nem én találtam ki, nálam sokkal okosabb edzők, például a Juventus és a régi Barcelona játszott hasonló játékot. Bár természetesen nem szeretném a csapatomat összehasonlítani ezekkel a csapatokkal, csak magát a rendszert szerettem volna érzékeltetni, ami szerintem jól működött, még ha volt is helyzete az ellenfélnek. Azt gondolom, nekünk is voltak lehetőségeink, kapufát is rúgtunk, láttam potenciált a játékunkba, de ennek az az alapja, hogy a srácok úgy álljanak a mérkőzéshez, ahogy ma tették ezt" – értékelte a mérkőzést a Paks vezetőedzője, Horváth Ferenc.

NB I
10. FORDULÓ
Debreceni VSC-Teva–MVM Paks 2–2 (Sidibe 6., Brkovics 80., ill. Simon A. 10., 60. – a másodikat 11-esből)

1. Videoton FC 9 7 1 1 20– 6 +14 22
2. Debreceni VSC-Teva 10 6 2 2 23–11 +12 20
3. Ferencváros 9 6 3 14–12 +2 18
4. Diósgyőri VTK 9 5 3 1 13– 8 +5 18
5. MVM Paks 10 4 3 3 15–15 0 15
6. Lombard Pápa FC 9 4 1 4 11–10 +1 13
7. Győri ETO FC 9 3 4 2 13– 9 +4 13
8. Haladás 9 3 4 2 12–12 0 13