A Videoton viharos meccsen vette el a Fradi veretlenségét

BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)
2017.08.27. 19:23
A Videoton 3–1-re legyőzte Felcsúton a Ferencvárost a labdarúgó NB I 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, amely villámlás és áramszünet miatt többször félbeszakadt.
A Pancho Aréna a vihar után (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

VIDEOTON–FERENCVÁROS 3–1(Pátkai 12., Scsepovics 49., Stopira 83., ill. Priskin 89.)
Felcsút,Pancho Aréna,2862néző.Vezette:Solymosi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A vihar kis híján elmosta a Videoton győzelmét…

A tizenkettedik percben a hazai drukkerek szépen végigjátszott akció végén Pátkai Máté góljának tapsolhattak (1–0), és a fehérváriak többségében ott motoszkálhatott: mi lett volna, ha a Partizan elleni Európa-liga-visszavágón céloznak ennyire pontosan? Az NB I viszont nem az Európa-liga, a Ferencváros pedig nem a belgrádi együttes, s tudták ezt a hazaiak is, akik rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Már a saját kapuja előtt letámadták a Fradit, kezdetben többet birtokolták a labdát, miközben a vendégek Amadou Moutari, valamint Varga Roland gyors ritmusváltásaiban bíztak.

Az első félidő második felére a zöld-fehérek kijöttek a szorításból, és az egyenlítésre is volt esélyük – egy szöglet utáni kavarodás végén Priskin Tamás két lépésről a lécet találta telibe, majd az első félidő utolsó perceiben Lovrencsics Gergő beadása után pörgette kapura labdát, ám Kovácsik Ádám védésének köszönhetően a Videoton vonult előnnyel a szünetre.

A kihagyott helyzetek pedig sokba kerültek, a fordulás után Marko Scsepovics közeli fejessel növelte az előnyt (2–0). Batik Bencének egyedül kellett volna a saját kaputól négy méterre Scsepovicsra és Juhász Rolandra is figyelnie, nem az ő hibája, hogy nem sikerült…

Hiába volt több mint fél óra hátra a találkozóból, a Fradin nem érződött, hogy kétgólos hátrányból egyenlíthetne Marko Nikolics csapata ellen. A korábbi gólkirály, Böde Dániel a kispadra szorult, Priskin Tamás még messze van a csúcsformájától, Varga Rolandot a félidőben lecserélte Thomas Doll, és kétgólos hátrányban Moutari is elhibázta a maga szépítési lehetőségét. A hatvankettedik percben aztán az egyre erősödő vihar miatt kialvó reflektorok miatt Solymosi Péter játékvezető félbeszakította a találkozót.

Jó tízpercnyi szünet után folytatódott a játék, a Fradi próbált támadni, ám a fehérvári kontrákban sokkal több volt a veszély, mint a vendégek akcióiban, s csak a ziccereket hárító Dibusz Dénesen múlt, hogy nem lett nagyobb a különbség. Mígnem a hetvenedik percben teljes sötétségbe borult a stadion. Solymosi Péter játékvezető ismét az öltözőbe parancsolta a játékosokat, és a lecsapó vihar ezúttal több mint háromnegyed órára kényszerítette megadásra a stadion reflektorait. A játékosok közben visszatértek a világítás nélküli gyepre, passzolgattak, cicáztak, igyekeztek melegen tartani az izmokat, miközben az öltözőfolyosó előtt egyre nagyobb kupacban tanakodtak az illetékesek, a nézők fütyültek, a helyzetet pedig nem könnyítette meg, hogy a Videoton csak bérli a létesítményt. Végül a fények kigyúltak, és 22 óra 6 perckor ismét útjára indult a labda.

A hosszú pauza nem hozott érdemi változást, a Videoton felállt a hétközi Európa-liga-pofon után, és – miután Stopira is betalált, majd a több helyzetet is elpuskázó Priskin Tamás szépített – magabiztosan győzte le a Ferencvárost. Ezúttal nem volt egy súlycsoportban a két csapat. 3–1

1. Videoton FC 6 4 2 12–5 +7 14
2. Budapest Honvéd 7 4 2 1 13–9 +4 14
3. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 12–10 +2 12
4. Vasas FC 7 3 1 3 8–9 –1 10
5. Ferencvárosi TC 7 2 4 1 12–7 +5 10
6. Újpest FC 7 2 4 1 10–9 +1 10
7. Debreceni VSC 7 2 2 3 9–7 +2 8
8. Puskás Akadémia FC 7 2 2 3 11–12 –1 8