Döntetlennel búcsúzott régi stadionjától a Vasas

2016.10.29. 17:35
Nagy Gergely (balra) a 90. percig mindent védett, de akkor Danko Lazovics betalált (Fotó: Veres Viktor)
Döntetlennel búcsúzott a Vasas az Illovszky Rudolf Stadiontól, és nem sok kellett volna a győzelemhez, a Videoton a 90. percben egyenlített a labdarúgó NB I 14. fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

VASAS–VIDEOTON 1–1 (Remili 37., ill. Lazovics 90.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Elkopnak lassan a szavak...

Nálunk jóval méltóbb ismerői, régi lakói, hősei végleg elbúcsúztatták a régi Illovszky Rudolf Stadiont, amelyben az utolsó bajnokit a Vasas ellen a Videoton vívta.

Természetesen a klubvezetők és a még megmaradt szurkolók mindent megtettek, hogy a lehető legméltóbbra sikerüljön a búcsú (ötezer nézőt számláltak), a fehérváriak ehhez a maguk részéről annyit tettek hozzá, hogy elrontották összes gólszerzési lehetőségüket.

A hazaiak előtt a szünetig két helyzet és egy ziccer adódott, és ami nem ment a Felix Burmeister, Mahir Saglik kettősnek, azt gond nélkül megoldotta Remili Mohamed – nem véletlenül, a támadó kedvenc ellenfele a Videoton, a fehérváriak elleni 13. mérkőzésén ez volt a 13. kanadai pontja.

Jellemző a mostani erőviszonyokra, hogy a Vidi-kispadon Henning Berg mellett a Filipe Oliveira, Bódi Ádám, Kovács István, Horváth Tamás, Fejes András, Feczesin Róbert, Varga József sor ült bevetésre készen (Simon Ádám, Loic Nego, Asmir Suljic, Pölöskei Zsolt és Barczi Dávid különböző okok miatt a keretbe sem került be), a pályán lévők közül meg Géresi Krisztián és Anel Hadzic is mesterhármasig juthatott volna, ha kissé figyelmesebb.

Finoman szólva is a levegőben lógott a fordítás, volt, hogy egy percre két bravúr is jutott Nagy Gergely kapustól. Berg pályára küldte Feczesint, de hiába. Amikor már úgy tűnt, ha nem is tökéletes játékkal, de győzelemmel búcsúzik a Vasas régi otthonától, akkor közbeszóltak a futball istenei, akik úgy döntöttek, egy ilyen alkalommal, ráadásul egy vérbeli piros-kék rangadón nem lehetnek győztesek és vesztesek.

Danko Lazovics a 90. percben egyenlített (1–1), de így sem lehetett elégedett a Videoton, a Vasas szurkolói pedig még egyszer utoljára rázendítettek az ódon létesítményben, teli torokból.

Egy minden bizonnyal sokkal szebb jövőnek üzenve.

1. Vasas FC 14 9 2 3 22–11 +11 29
2. Ferencvárosi TC 14 7 4 3 28–20 +8 25
3. Videoton FC 14 7 3 4 30–16 +14 24
4. Budapest Honvéd 14 6 3 5 22–15 +7 21
5. Szombathelyi Haladás 14 6 3 5 17–17 0 21
6. Mezőkövesd Zsóry FC 14 5 4 5 16–19 –3 19
7. Debreceni VSC 14 5 3 6 19–21 –2 18
8. Újpest FC 14 4 6 4 22–21 +1 18