Ami tizenegyesből nem sikerült, akcióból igen, iksz a Paks–Újpesten

2016.10.29. 17:51
Nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Makovits Kornél)
Az NB I 14. fordulójában a Paks hazai környezetben 1–1-es döntetlent ért el az Újpest ellen, Balázs Benjámin korai góljára Szakály Dénes a rendes játékidő végén válaszolt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik egy kihagyott Báló Tamás-tizenegyes, valamint Kecskés Ákos piros lapja is.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

PAKS–ÚJPEST 1–1 (Szakály D. 88., ill. Balázs B. 9.)

Az NB I 14. fordulójában a hatodik helyen álló Újpest, valamint az utolsó helyen szerénykedő Paks találkozott – utóbbi pályaválasztásával. Bár ha jobban belegondolunk, a lila-fehérek az előző szezon óta felújítási munkálatok miatt nem játszhattak hazai pályán: eddig a Vasasnál, mostantól kezdve pedig Kecskeméten rendezhetik meg hazai mérkőzéseiket.

A hazaiak lövéseivel kezdődött az összecsapás, vezetést azonban a vendégek szereztek: egy rövid hazaadást Balázs Benjámin fülelt le, és higgadtan a hálóba lőtt: 0–1!

Ezt követően mindkét csapat tovább próbálkozott a helyzetek kialakításával, meddő sikerrel.

A fordulás után a Paksnak megvolt a lehetősége az egyenlítésre. Kulcsár Dávid visszahúzós csele után Mohl Dávid egyértelműen szabálytalankodott, így tizenegyest ítélt Bognár Tamás, de az egész meccsen remekül védő Banai Dávid hárította Báló Tamás büntetőjét!

Ahogy az elsőben, a második félidőben is jobbára a mezőnyben folyt a játék, a labda gyakran megakadt a lábakban a középpályán, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, ezen pedig a menetrend szerint érkező cserék sem változtattak…

…egészen a 88. percig: sarokrúgást követő kavarodásban Szakály Dénes elé került a labda, és ő közelről nem hibázott: 1–1!

A hátralévő játékidőben egy kiállítást jegyezhettünk fel, miután Kecskés Ákos megkapta második sárga lapját. A Paks az utolsó pillanatig küzdött a döntetlenért, és megharcolt az egyenlítésért.

Berke Balázs

90+5. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc: Kecskés megkapja második sárgalapját, így mehet zuhanyozni!

90. perc: 5 minutumot hosszabbít a bíró.

88. perc: SZAKÁLY!!! EGYENLÍT A PAKS!!! A szöglet utáni kavarodásban került elé a labda,amit közvetlen közelről helyezhetett a hálóba: 1–1!

87. perc: Balogh helyén Pávkovics játszhat az utolsó pár percben.

86. perc: Banai ezúttal a frissen beállt Jelena elé lép ki jól.

85. perc: Jelena Richárd érkezik Papp Kristóf helyére.

82. perc: Banai Dávid a sokadik beadást húzza le a mai napon, majd nem sokkal később lábbal hárít egy közeli Szakály-lövést!

81. perc: jobbról érkező beívelést követően Banainál köt ki a labda újfent.

78. perc: Nagy beadását Gévay fejelte a tizenhatoson kívülre.

76. perc: Kecskés is sárga lapot kap.

72. perc: Szakály Dénes érkezik a hazaiakhoz, Koltai Tamás helyére.

70. perc: Vernes rúgja fel Nagyot, szabadrúgás.

67. perc: Windecker és Papp csapnak össze, mindketten ápolásra szorultak, azonban tudják folytatni a játékot.

65. perc: közben Báló is besárgul.

64. perc: kettős csere az Újpestnél: Angelov és Nagy Gábor érkezik, Souleymane Diarra és Lázok János távozik.

62. perc: veszélytelen paksi szabadrúgás után többen is próbálkoztak lövéssel, azonban a labda Banainál köt ki.

60. perc: a tizenegyest hibázó Kulcsár sárga lapot kap.

58. perc: Laczkó helyén Vernes folytatja a hazaiaknál.

57. perc: BANAI DÁVID balra vetődve kiüti Báló büntetőjét, majd az ismétlést is!

56. perc: TIZENEGYES! Mohl rúgja fel a labdát visszahúzó Kulcsárt!

55. perc: ezúttal az Újpest adogat a saját térfelén, nem sietnek, nincs okuk rá.

52. perc: Kulcsár marad lent a földön, érkezik a segítség. Úgy tűnik, tudja folytatni.

50. perc: egy hazai felszabadítás egészen Banai kapujáig jutott, azonban gólveszélyt nem jelentett.

48. perc: adogat a Paks, próbálják feltörni az újpesti védelmet, egyelőre sikertelenül.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: véget ért az első félidő!

45+3. perc: Hahn kapott remek kiugratást, helyzet azonban nem alakult ki, mert a támadó hosszan vette át a labdát.

44. perc: Bertus szabadrúgást végezhetett el, Kecskés azonban kifejelte a veszélyesen érkező labdát!

43. perc: a paksi kapu előtt kisebb civakodás alakult ki, sárga lapot kapott Heris, valamint Gévay.

40. perc: Bardhi szabadrúgását Kemenes öklözte ki a kapu előteréből.

39. perc: Balogh 16 méterről próbálkozott, lövését blokkolták a védők.

35. perc: Balogh szabadrúgásába senki nem érhetett bele.

33. perc: Bertus szöglete után Kulcsár került lövőhelyzetbe, kaput azonban nem talált!

31. perc: Papp adott veszélyesen középre, azonban Kecskés kivágta a labdát.

28. perc: Lázok Jánost gyanús körülmények között tüntette el két védő a tizenhatoson belülre érve, tizenegyes nincs!

24. perc: Papp ápolásra szorult, azonban folytatni tudta a játékot.

23. perc: Bardhi sarokrúgását kifejelte egy paksi hátvéd.

22. perc: Diarra cselezte el magát egészen lövőhelyzetig, azonban egy védő az utolsó pillanatban mentett!

18. perc: Windecker 18 méterről szeretett volna gólt szerezni, ám ő is túl erősen küldte meg a labdát.

14. perc: Bardhi végezhetett el szabadrúgást, azonban kapu fölé lőtt.

9. perc: GÓÓÓL!!! Balázs lecsapott egy rövid hazaadásra, majd megszerezte az Újpestnek a vezetést: 0–1!

6. perc: jön az Újpest: Balogh lökete az oldalhálót találta el!

4. perc: Hahn János is próbálkozott, kaput ő sem talált.

3. perc: Koltai lövése kerülte el nem sokkal az újpesti kaput!

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!