Az MTK sem tudta megállítani a formába jövő újoncot

2016.10.29. 17:49
Az MTK sem tudta megállítani a Mezőkövesdet (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a Mezőkövesd az MTK elleni 1–0 sikerével sorozatban harmadik győzelmét aratta, és megelőzte fővárosi riválisát a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–MTK 1–0 (Gohér 74.)

Az MTK a 2016-os naptári évben az első idegenbeli győzelmére készült annak a Mezőkövesdnek az otthonában, amely az utóbbi időben olyannyira magára talált, hogy az előző két fordulóban hat pontot szerzett, amire csak a listavezető Vasas volt képes.

Nem jött ettől zavarba a budapesti klub, Kanta József már a mérkőzés 2. percében nagy helyzetbe került, lövését azonban Tomás Tujvel védte. Az MTK középpályása előtt a 30. percben is nagy helyzet adódott, akkor azonban fölé lőtt. A Mezőkövesdnek is volt lehetősége az első félidő végén, amikor Marek Sterstík középre tekert labdájáról Ulysse Diallo ugyan lemaradt, a bevetődő Molnár Gábor azonban még hozzáért, igaz, nem tudta a kapu irányába helyezni a labdát.

Az első negyvenöt percben összességében az MTK uralta a meccset, majd a fordulást követően is Teodoru Vaszilisz csapata lépett fel kezdeményezőbben. A 60. percben egy lepattanó lövésre Vogyicska Bálint érkezett teljesen üresen, tizenhat méterre a kapuval szemben, csakhogy pontatlanul célzott. Nem sokkal később a Mezőkövesd előtt is nagy lehetőség alakult ki, a 66. percben Strestík egyedül jutott el az ellenfél tizenhatosáig, a kivitelezésben azonban az ő esetében is hiba történt, centikkel a jobb alsó mellé lőtt.

Az igazán nagy helyzetekben szűkölködő mérkőzés aztán óriási gólt hozott a 74. percben. Egy magasan kipattanó labdát Gohér Gergő a kaputól jó 23 méterre egy pattanás után a kapura zúdított, a lábak között elsuhanó labda a bal alsóban kötött ki. 1–0

A továbbiakban kitartóan rohamozott az MTK, de nem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, ezzel idegenben továbbra is nyeretlen maradt a 2016-os évben. Ezzel szemben az újonc Mezőkövesd sorozatban harmadik győzelmét aratta, és megelőzte fővárosi riválisát a tabellán.

2. FÉLIDŐ

Véget ért a mérkőzés! Gohér Gergő góljával 1–0-ra nyert a Mezőkövesd.
90+5. perc:
már Petkovics is a Kövesd térfelén, ebből majdnem lehetősége adódott a hazaiaknak, de megakadályozták a kontrát.
90+2. perc:
Kanta beadását Torghelle fejelte mellé, ráadásul a csatár lent maradt.
90. perc:
3 perc a hosszabbítás.
85. perc: Nikac
fejelt centikkel a jobb alsó mellé.
82. perc:
Kettőt cserélt az MTK: Vass helyett Nikac, Okuka helyén Baki.
81. perc: Torghelle
gyenge lövését Tujvel szedte fel a földről.
Az MTK 2016-ban idegenben, ha kikapott, akkor egyszer sem úszta meg három kapott gól alatt.Ettől azért most távol állunk.

79. perc: Vosahlik érkezett Kink helyett.
74. perc: GÓÓÓL!
A kaputól távolra kipattanó labdát Gohér egy pattanás után 23 méterről a kapura zúdította, és be is vette a bal alsót. 1–0
Az MTK csak 8 gólt szerzett a szezonban, ez a Gyirmót után a második legkevesebb.
66. perc: Strestík
a félpályánál kapott labdát, majd egyedül jutott el lövésig, jobbról a hosszú mellé lőtt.

65. perc: Korozmán helyett Varga Szabolcs a pályán.
64. perc:
Diallo szépen passzolt vissza Kinknek, lövése lepattant egy védőről. Szöglet.
63. perc:
újabb hazai csere: Molnár helyett Sós a pályán.
62. perc:
egymás után két szögletet hajtott végre az MTK, egyiknek sem volt veszélyes.
60. perc: HELYZET!
Egy lepattanó lövésre Vogyicska érkezett teljesen üresen, 16 méterre a kapuval szemben. Lövése elkerülte a kaput. A mérkőzés egyik legnagyobb lehetősége volt ez.
57. perc: Egerszegi
helyett Bacelic-Grgic érkezett.
56. perc:
Torghelle készített volna elő Korozmánnak, aki Vági mellett elesett a 16-oson belül. A síp néma maradt.
55. perc: Okuka
kapott sárgát.
53. perc:
MTK-szögletet követően kontrázott a Kövesd, az indítás nem jutott el Molnárig, Petkovics jól jött ki a kapujából.
52. perc: Hudák
rúgta fel hátulról Torghellét, sárga lapot érően.
50. perc:
az MTK vendégként vidéki csapat otthonában egyszer sem jutott egy szerzett gólnál többig. De hol van az az egy?
Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő. Az állás gól nélküli döntetlen.
45. perc: HELYZET!
Strestík tekerte külsővel a MTK kapuja elé, Diallo lemaradt róla, a hosszún érkező Molnár pedig nem tudta a kapu irányába helyezni a labdát.
43. perc:
Kink ívelt kapu elé, Petkovics könnyen begyűjtötte.
39. perc: Kink
kapott sárga lapot.
39. perc:
kontrát vezetett az MTK, Torghelle megindította Korozmánt, aki befelé cselezve nagyon elrontotta a lövést jó 20-ról
34. perc: HELYZET!
Gohér finoman ívelt középről, a MTK kapuja elé, Molnár kapásból célozta meg a bal alsót, de hibázott
32. perc: Okuka
igyekezett a mezőkövesdi tizenhatoson belül magasan felpattanó labdáért, közben Strestíkkel ütközött. A fújás elmaradt.
30. perc: HELYZET!
Vogyicska labdaszerzéséből Kanta indult, majd a tizenhatoson belül fölé lőtt.
28. perc:
Torghelle gyönyörűen készített elő a tizenhatos felé robogó Vogyicskának, aki egy tolás után fölé lőtt.
27. perc:
Vadnai Kinkkel ütközött, az MTK játékosa lent maradt a földön.
21. perc: Egerszegi
lőtt távolról, a kaputól távolra.
17. perc:
Vogyicska hozta volna nagy helyzetbe Ramost, de egy mezőkövesdi védő közbelépett.
11. perc:
Kink lőtt rá messziről, labdája középre érkezett, Petkovics könnyen foghatta.
10. perc:
Egerszegi és Hudák is lemaradt a kapu elé ívelt szabadrúgásról. Kirugással jöhet az MTK.
7. perc
: Ramos fejelt a mezőkövesdi kapura, Tujvel megint a helyén volt.
2. perc: Kanta máris veszélyeztetett, Tujvelnek kellett hárítania.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!