A Honvéd győzelemmel köszöntötte az ünnepeltet

2016.10.29. 15:20
Lanzafame ismét betalált (Fotó: Veres Viktor)
Győzelemmel és remekül sikerült első félidővel ünnepelte az Ultra Red Boys 25. születésnapját a Budapest Honvéd, amely 2–1-re legyőzte odahaza a Haladást.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–HALADÁS 2–1 (Lanzafame 41. – 11-esből, Prosser 43., ill. Gaál B. 45+2.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Noha végül a 150 forintba kerülő jegyár ellenére 3000 néző sem látogatott ki a Budapest Honvéd–Haladás bajnokira, a 25. születésnapját ünneplő kispesti ultracsoport, az Ultra Red Boys remek hangulatot teremtett – és ehhez egy időre felnőttek a játékosok is, mert szokás ugyan mostanában (is) szidni a magyar labdarúgókat, de ezúttal remek, élvezhető, mozgalmas, fordulatos, itt-ott színvonalas első félidőt láthattunk.

Néhány óriási hibával (Koszta Márk és Gaál Bálint is kihagyta például a majdnem kihagyhatatlant, Gazdag Dánielt pedig teljesen fölöslegesen rántotta le a 16-oson belül Rácz Barnabás), de sok-sok helyzettel – és három góllal.

Ebből kettőt a hazaiak szereztek, a büntetőt Davide Lanzafame értékesítette (aki így hét bajnokin már kilenc kanadai pontnál jár, hat gólnál és három gólpassznál), majd Prosser Dániel lőtt a kapuba holmi öt vendégjátékos közül, de a lefújás előtt a hazai védelem visszaadta a hibát, ezt Gaál Bálint ki is használta.

A szurkolótábor duplán ünnepelhetett (Fotó: Veres Viktor)

A pihenő rosszat tett a mérkőzésnek, a Honvéd egy helyzetet sem teremtett a hajráig (akkor meg Kadima Kabangu bukott meg a gólszerzés nevű tantárgyból), hiába cserélt hármat is Marco Rossi, a szombathelyiek előtt adódó három ziccer pedig kevés volt az egyenlítéshez, Gaál, Sjoerd Ars és Halmosi Péter is hibázott – így megőrizte előnyét a Honvéd, és három ponttal ünnepelte meg szurkolóit.

Minimum ennyi ajándék jár is egy negyedszázados ünnepeltnek.

1. Vasas FC 14 9 2 3 22–11 +11 29
2. Ferencvárosi TC 14 7 4 3 28–20 +8 25
3. Videoton FC 14 7 3 4 30–16 +14 24
4. Budapest Honvéd 14 6 3 5 22–15 +7 21
5. Szombathelyi Haladás 14 6 3 5 17–17 0 21
6. Mezőkövesd Zsóry FC 14 5 4 5 16–19 –3 19
7. Debreceni VSC 14 5 3 6 19–21 –2 18
8. Újpest FC 14 4 6 4 22–21 +1 18