A Videoton fél gőzzel is négy gólt hintett Pakson

2017.09.06. 19:20
Suljic szerezte a Videoton második gólját (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Videoton idegenben 4–1-re legyőzte a Paksot, így már három ponttal vezeti a bajnokságot.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Paks–Videoton 1–4 (Bartha 76., ill. Lazovics 34., Suljic 41., Szabó J. 55. – öngól, Nego 59.)
Paks, 800 néző. Vezette: Iványi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bertus Lajos azt üzente: „Győzelemre fel!”

A középpályás a Videoton elleni mérkőzés előtt adta ki a jelszót, nem sokkal azt megelőzően, hogy Haraszti Zsolt ügyvezetőtől díszes plakettet, Balog Judit ügyvezető asszonytól pedig két puszit kapott. Természetesen oka volt annak, hogy köszöntötték: a Ferencváros ellen játszotta a századik NB I-es meccsét paksi mezben. Három éve került a csapathoz, és dicséretére váljon, hogy azóta mindössze egy találkozót hagyott ki: a 2015–2016-os idény utolsó fordulójában begyűjtött piros lapja miatt a 2016–2017-es bajnokság első játéknapjáról maradt le.

Lenzsér Bence viszont az augusztus huszadikáról szeptember hatodikára halasztott mérkőzésen nem léphetett pályára. A hiányzásra logikus magyarázat volt: huszonnégy órával korábban végigjátszotta a Málta elleni U21-es Európa-bajnoki selejtezőt, mi több, a 91. percben ő fejelte a győzelmet érő második magyar gólt Gyirmóton. S ha már Gyirmót... A korábbi U21-es válogatott Tamás Krisztián júniusban onnan igazolt Székesfehérvárra – s három hónap elteltével először kapott lehetőséget bajnoki meccsen. Ehhez az is kellett, hogy Stopira kedden még játsszon a Dél-Afrikát idegenben legyőző zöld-foki-szigeteki válogatottban. A balhátvédre lehet irigykedni: neki és csapatának még van esélye arra, hogy kijusson a jövő nyári világbajnokságra...

Csertői Aurél kapusposzton változtatásra szánta el magát, minek következtében a Paks eddigi hat mérkőzésén védő Molnár Péter a kispadról követhette az eseményeket, Verpecz István állt a háló előtt. A paksiak a 21. percben tizenegyest reklamáltak, de Iványi Zoltán nem ítélte szabálytalannak Juhász Roland megmozdulását Hajdú Ádámmal szemben. Ezt a 34. percben bánhatták csak igazán a hazaiak, amikor is Danko Lazovics bólintotta a labdát a kapuba (0–1) – megjegyzendő, aki hajszálpontosan ívelte a szerb támadó fejére a labdát, nem más, mint Tamás Krisztián volt.

Bartha László még a szünet előtt kétszer is egyenlíthetett volna, csakhogy az első lövését Kovácsik Ádám hárította, a másodiknál pedig fölé szállt a labda. S ha ez nem lett volna elég: a 41. percben Anel Hadzic hozta ziccerbe Asmir Suljicot, és a Vidi 99-ese nem is rontotta el a százszázalékos helyzetet, higgadtan gurított a bal alsó sarokba (0–2). A paksiak foghatták a fejüket: hiába futballoztak jól fél óráig, háromnegyed óra elteltével kétgólos hátrányban voltak. Ami egyfelől az ő kritikájuk, másfelől a könyörtelennek bizonyuló ellenfelük dicsérete.

Izgalmasabban alakulhatott volna a második félidő, ha Fejes András saját kapujára veszélyes fejesét nem „hárítja” a kapufa. A pechszéria folytatódott: Asmir Suljic Ezekiel Hentyvel akart gólt lövetni, ám a menteni igyekvő Szabó János „megelőzte” a nigériai légióst... (0–3) A különbség tovább nőtt Danko Lazovics szenzációs passza és Loic Nego higgadt befejezése után (0–4), innentől fogva csak az volt a kérdés, mennyi lesz a vége. Nos, miután Bartha László szépített, 4–1 lett, de lehetett volna 4–2 is, ha a hajrában Zachán Péter fejesét követően a küzdeni tudásból mindvégig példát mutató Juhász Roland nem ment bevetődve a gólvonalról.

Ahhoz persze kétség sem férhetett, hogy a tabella élén hárompontos előnyre szert tevő Videoton megérdemelt nyert. Rövidre zárva: éllovashoz méltó futballal.