A Virágkarnevál előtt gólfesztivált rendeztek Debrecenben

BERECZKY ATTILA, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)BERECZKY ATTILA, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)
2017.08.18. 19:20
Tőzsér Dániel kezdte meg a gólgyártást (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Debreceni VSC az első félidőben négy gólt vágott a Vasasnak, a fordulás után pedig csak a szépítésre futotta az angyalföldiek erejéből, így a Loki hazai pályán 4–1-re nyert, és a szezonban először három pontot szerzett a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

DVSC–Vasas 4–1 (Tőzsér 27., 43. – az elsőt 11-esből, Mengolo 30., Varga K. 36., ill. Szivacski 66.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3634 néző. Vezette: Iványi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Már a hét közepén bejelentették, hogy telt ház lesz a Nagyerdei Stadionban. Igaz, nem a DVSC–Vasas futballmeccsen, hanem augusztus 20-án, a programot lezáró Karneváléj fantázianevű rendezvényen. A mérkőzésre lassan gyűltek az emberek, pedig nagy volt a nyüzsgés az aréna környékén. Biztosan jóval többen jegyet váltanak, ha tudják, hogy miről maradnak le...

Igaz, semmi előjele nem volt a DVSC meglehetősen látványos feltámadásának. A Videoton elleni idegenbeli találkozón jól tartotta magát az együttes, de a kapura veszélytelen volt, mint ahogy a bajnokság korábbi meccsein általában. Ráadásul a Debrecen a hét közben megvált legpiacképesebb játékosától, Holman Dávidtól, aki a Slovan Bratislavához szerződött.Kimaradt a csapatból a múlt heti vereségben kulcsszerepet játszó Ion Filip – ő adta el kétszer is a labdát a hosszabbítás ötödik percében –, így soha nem látott összeállításban lépett pályára a Loki. HolmanDávidkétségtelenül tehetséges, ám az utóbbi időben nem sok sikerélmény jutott neki a piros-fehér gárdában, s a szurkolóksem voltak elájulva a futóteljesítményétől, mígIonFilip alulról súrolja amagyar élvonal szintjét.

Bekerült viszont a DVSC-be Bódi Ádám, aki egy esztendeje nagy reményekkel igazoltSzékesfehérvárra, de ebben a szezonban még egyetlen NB I-es játékperc sem jutott neki a Videotonban. A bizonyítási vágytól fűtött, s jól futballozó középpályás mellett ott volt a hazaiak kezdőjében két, hazai szinten gyors labdarúgó,Varga Kevin, aki első meccsét játszotta a legmagasabb osztályban, és Justin Mengolo, aki eddig csak csereként jutott szóhoz az idényben.Akreativitás,a sebességéletetvitt a Debrecen játékába, s ez alaposan meglepte a vendég angyalföldieket.

Az első félidő második felében potyogtak a debreceni gólok (Fotó: Szabó Miklós)

Pedig nem kezdte rosszul a meccset a Vasas,sőtaz első húsz percben mezőnyfölényt alakítottak ki a vendégek, hogy aztán bő negyedóra alatt összeomoljanak. A csapatkapitány Vaskó Tamás buta szabálytalansága indította el a lejtőn a piros-kékeket, aztán következett Kire Risztevszki amatőr helyezkedési hibája, majd Lubos Kamenár mellényúlása. Vesszőfutásuk csúcspontja azonban az volt, amikor a nem éppen fejjátékárólhíres Tőzsér Dániel három méterrőlbólintottgólt egy szöglet után annak az együttesnek, amely a legendárium szerint az NB I legjobban fejelő alakulata.

A DVSCtizenhatperc alatt kétszer annyi gólt szerzett, mint az első öt fordulóban, s ezzelpadlóra küldte aVasast, amely csak szépíteni tudott. A Loki a szezonbeli első győzelmével maradt az utolsó előtti helyen, ez a siker mégis többet ért a debrecenieknek, mint a három pont. A lefújás után szólt a vastaps, és mosolygó emberek indultak haza, akik valószínűleg legközelebb is ott lesznek a lelátón.