Már a Kaposvár sem nyeretlen, az újonc bánta

2013.09.21. 18:03
A kaposváriak villámrajtot vettek Mezőkövesden (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a 10. helyen álló újonc Mezőkövesd-Zsóry a sereghajtó Kaposvári Rákóczi csapatát fogadta. Nagy meglepetésre a vendégek a 4. percben már két góllal vezettek Khaly Iyane Thian, illetve Adrian-Alexandru Markus találatával. Aztán az 59. percben Balázs Benjámin is betalált, míg a hazaiak Harsányi Zoltán révén a hosszabbításban, büntetőből szépítettek, kialakítva az 1–3-as végeredményt.

A tabella alapján a hazaiak tűntek a meccs esélyesének, ám Drazsen Okuka jobb oldali beadása után Khaly Iyane Thian már a 2. percben vezetést szerzett a vendégeknek (0–1), majd újabb két perc elteltével Adrian-Alexandru Markus is a mezőkövesdiek kapujába talált (0–2).

Ez aztán a kezdés! Ez alaposan meg is zavarta a hazai csapatot, amely hosszú ideig nem tudott kijönni a sokkból. Ugyan Linas Pilibaitisnak volt egy ígéretes fejese, de a túloldalon Markus fejesét kellett hárítania Szántai Leventének, majd a menteni akaró Hegedűs Dávid is kis híján a saját kapujába talált.

Közel húsz perc elteltével Balajti Ádám két bombáját is bravúrral hárította Marko Ranilovic.

A szünet után Véber György pályára küldte George Menougongot, és a második félidő elején a hazaiak a kapujukhoz szorították a kaposváriakat. A legnagyobb lehetőség megint Balajti előtt adódott, akinek 8 méteres lövését Ranilovic csak másodszorra tudta megfogni. Az 59. percben azonban újfent a vendégek szereztek gólt, Stjepan Babic szabadrúgása kipattant a lécről, a labdára startoló Balázs Benjámin pedig 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0–3).

Ez végleg megpecsételte a hazaiak sorsát, a szinte teljesen széteső Kövesd csaknem kiütéses vereségbe szaladt bele, a csereként beálló Oláh Lóránd például 4 méterről sem tudott betalálni. A túloldalon semmi sem sikerült: Olasz még óriási gólhelyzetben, a kaputól 8 méterre is csak lyukat rúgott.

A hosszabbításban mégis összejött a szépítés. Ranilovic a 16-oson belül lerántotta Olaszt, a játékvezető büntetőt ítélt, a vétkest pedig kiállította. A 11-est Harsányi Zoltán értékesítette a kényszerkapus, Jammeh Haruna ellenében (1–3).

NB I
8. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–KAPOSVÁR 1–3 (Harsányi 91. – 11-esből, ill. Thian 2., Markus 4., Balázs B. 59.)