A DVTK tíz emberrel is nyert a Honvéd ellen

2013.09.21. 13:58
Az első gól után a futópályán szinte az egész diósgyőri csapat (Fotó: Korponai Tamás)<br />
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a DVTK a 25. perctől emberhátrányban játszva 2–0-ra legyőzte a Bp. Honvédot. A diósgyőrieknél Vági András kapott pirosat Raffaele Alcibiade letalpalásáért, a gólokat pedig Nikházi Márk és Bacsa Patrik jegyezte.

Szinte még el se kezdődött a találkozó, amikor a diósgyőriek máris ünnepelhettek! A nyáron az Újpesttől igazolt Barczi Dávid remekül ugratta ki az MTK-tól megszerzett Nikházi Márkot, aki Kemenes Szabolcs mellett a kapuba pöckölt – igaz, a kispesti Alekszandar Ignjatovics is belekotort a labdába. 1–0

A gól meghozta a miskolciak önbizalmát, helyenként mutatós játékkal építették a támadásaikat, Barczi pedig kifejezetten aktív volt. A fővárosiak majdnem egyenlítettek, de Emanuele Testardi ballal az oldalhálóba lőtt közelről.

Az egyébként jó iramú találkozó 25. percében újabb fordulat következett. Egy felívelt labdára Vági András loholt, de levétel helyett Raffaele Alcibiade gyomrába taposott, s ezért Kassai Viktor azonnal kiállította, amit a hazaiak nehezményeztek.

A létszámfölény ellenére a Honvéd nem gyártotta futószalagon a helyzeteket, de több időt tudott az ellenfél térfelén tölteni, mint korábban. Még a szünet előtt Marco Rossi cserére szánta el magát, Hidi Patrikot Ayub Daud váltotta, Ivan Radosnak pedig lábbal kellett nagyot védenie Testardi újabb közeli próbálkozásánál.

A Honvéd-szurkolók Miskolcra is elkísérték csapatukat (Fotó: Korponai Tamás)

Fordulás után Tomiszlav Szivics Takács Péter pályára küldésével próbálta segíteni csapatát, és a középpályás elsőre egy sárgalap-adagot indított meg. Előbb ő kapott Kassaitól figyelmeztetést, majd három percen belül Testardi és Zoran Kosztics is besárgult.

A hajrához közeledve nem hogy nem tudott a Kispest helyzetbe kerülni, de néha úgy tűnt, mintha a Diósgyőr játszana emberelőnyben. A csapatkapitány Tisza Tibor pár perc leforgása alatt két hatalmas helyzetet is kihagyott, mindkétszer a csereként beállt Bacsa Patrik előkészítése után.

A kihagyott ziccerek nem bosszulták meg magukat, Bacsa ugyanis egy szép egyéni megmozdulás után, Kemenest kicselezve a kapuba gurított a 71. percben. 2–0

A hajrá sem hozott változást, egy-két veszélytelen Honvéd-próbálkozáson kívül Radosnak semmi különösebb dolga nem akadt.

A mérkőzést így a DVTK 2–0-ra megnyerte (sorozatban már a negyediket), az NB I-ben pedig 376 perce nem kapott gólt. A találkozón Kassai egyébként Vági piros lapja mellett nyolc sárgát is kiosztott.

„Ez az én felelősségem, szégyen, elnézést kérek a szurkolóktól, akik nem egy ilyen csapatot érdemelnek. Gyenge a csapatunk, a játékosok nem szívvel-lélekkel hajtanak a pályán. Lehet, hogy én is olyan minőségű edző vagyok, mint amilyen a csapat..." – nyilatkozta a lefújás után a Duna televízió kamerái előtt Marco Rossi.

„Néha szoktam nyerő dolgokat húzni, ez ma is sikerült, a csapat nagy győzelmet harcolt ki – fogalmazott a lefújás után Tomiszlav Szivics. – Büszke vagyok a játékosaimra, gratulálok nekik. Szeretném megköszönni Kassai Viktornak, mert ha nincs a kiállítás, nem tudjuk meg, hogy a csapat ennyire egyben van, és még többre is képes lesz. A tél után leszünk igazán jó együttes, van bennünk potenciál, de időre van szükségünk."