A Lombard ellen megszakadt a Pécs remek sorozata

2013.09.20. 18:57
Mohl Dávid (22) büntetőből eredményes volt, a Pécs ennek ellenére kikapott (Fotó:Grnák László)
A labdarúgó NB I 8. fordulójának nyitó mérkőzésén a Pécs hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Lombard Pápától, így megszakadt három mérkőzésből álló győzelmi szériája. Ugyanakkor a pápaiak három vesztes bajnoki találkozó után tudtak újra nyerni, mégpedig úgy, hogy a 74. perctől emberhátrányban játszottak.

A Pécs rögtön belevetette magát a mérkőzésbe, Márkvárt Dávid (aki a mai napon ünnepli 19. születésnapját) ollózós mozdulattal küldte kapura a labdát, de az végül célt tévesztett. Öt perccel később aztán sokkolta a hazaiakat a Lombard, Quintero jobb oldali beadása utánOrosz Márk fejelte a labdát hat méterről a jobb alsó sarokba. 0–1

Hat perccel később válaszolhatott volna a Pécs, de Pölöskey Péter közeli fejesét nagy bravúrral hárította Szűcs Lajos. Ezt követően inkább a mezőnyben zajlott a játék, de a félidő záró része eseménydúsra sikeredett.

A 37. percben ismét Pölöskey puskázott el egy remek egyenlítési lehetőséget, ezt két perccel később megbüntette a Pápa: Orosz bal oldali beadását követően Quintero jobbról,öt méterről lőtt a kapu közepébe. 0–2

A 42. percben aztán visszajött a meccsbe a Pécs, Pölöskey rogyott össze a tizenhatoson belül Rodenbücher István szorításában, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Mohl Dávid végezte el a tizenegyest, és ugyan Szűcs beleért a labdába, de hárítani nem tudott. 1–2

A második félidő sokkal mozgalmasabban indult, Griffiths hat méterről fejelt a bal alsó sarok mellé senkitől sem zavartatva. Ezután Szűcs Lajos percei jöttek, aki három pécsi lehetőséget is hárított, így ahelyett, hogy a Pécs megszerezte volna az egyenlítő gólt, jött a Pápa, és növelte előnyét: Quintero indította Griffithset, aki a labdát hazakisérni akaró Balogh Béla mellől kapura pöckölte a labdát, ami a kirepülő Gőcze Gergőről Quintero elé került, aki 14 méterről az üres kapuba fejelt. 1–3

Úgy tűnt, hogy eldőlt a három pont sorsa, de a 74. percben újabb büntetőt kapott a Pécs, Zoran Supics buktatta Pölöskeyt – aki a visszajátszások alapján talán kézzel vette át a labdát –, a pápai védőt ráadásul ki is állították. A tizenegyest maga a sértett végezte el, de a bal felső sarok fölé emelt.

A mérkőzés hátralévő részében már nem változott az eredmény, a Pápa három elveszített bajnoki után nyert újra, a Pécs pedig négy fordulót követően szenvedett vereséget az NB I-ben.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK A NEMZETI SPORTNAK

LŐRINCZ EMIL, a PMFC vezetőedzője:
– Fél óránál is több volt még hátra a meccs végéig, amikor átálltak a kétcsatáros játékra. Kockáztattak?

Muszáj volt... Később a középpályára is támadóbb szellemű játékost hoztunk be, de ezúttal semmi sem jött be. Nehéz mérkőzés volt ez a számunkra, de legfőképpen magunk miatt. Két gólt kaptunk az első félidőben, a támadójátékunk pedig nem volt olyan gördülékeny, mint a korábbi mérkőzéseinken.
Görcsössé váltak?
A végére talán valóban azzá váltunk... Sok helyzetünk volt a fordulást követően, aztán ismét ajándékoztunk egy gólt az ellenfélnek. Balogh Béla és Gőcze Gergő nem értette meg egymást, ilyen nincs a saját kapunk előtt. A kihagyott tizenegyesünket követően elvesztettük a fonalat, amit ismét kezdtünk elkapni. Sajnos ez egy ilyen nap volt.
Miért Pölöskey Péter lőtte a második büntetőt, mikor Mohl Dávid értékesítette az elsőt?
Több játékost is kijelöltünk büntetőrúgásra, nem biztos, hogy szerencsés, ha az edző mondja meg a kispadról, ki álljon a labda mögé. Pölöskey Péter felkapta a labdát, de csak az hibázik, aki elvállalja.

TÓTH BÁLINT, a Lombard Pápa vezetőedzője
Így tervezték?
Ha nem is pontosan, de a végeredmény tökéletes számunkra. Felkészültünk rá, hogy két ellentétes utat befutó együttes csap össze, akárhogy is elemeztem az ellenfél játékát, arra a megállapításra jutottam, hogy a Pécs játszós csapat. Éppen ezért úgy éreztem, ki-ki meccset játszunk itt, és így is lett.
Akaratban vagy taktikában volt-e erősebb ezúttal csapata?
Mindkettőben. Nagyon fontos volt ez a mérkőzés a számunkra, kit verjünk meg, ha nem azt, aki nagyjából velünk azonos képességű. A meccs előtt jártunk Tihanyban, komppal jöttünk át a Balatonon, ezzel a győzelemmel lett teljes a túránk. A következő célpont a győri Duna-part, ott játszunk legközelebb idegenben. A viccet félretéve: végig taktikusan játszottunk, a harmadik gólt megint a lehető legjobbkor rúgtuk. Mondtam is az öltözőben, hogy nekünk inkább idegenben kellene mindig futballoznunk.
Nem azért, mert inkább a kontrajáték fekszik a csapatnak?
Dehogynem! Gyors, technikás játékosaink vannak, nyilván nem véletlen ez a taktika. Szerencsénk is volt, mert Pölöskey Péter kihagyta a tizenegyest, akaratban nőttünk az ellenfél fölé.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
PÉCSI MFC–LOMBARD PÁPA 1–3 (Mohl 43. – 11-esből, ill. Orosz 6., Quintero 39., 65.)

1. Debreceni VSC-Teva 7 5 1 1 20– 6 +14 16
2. Videoton FC 7 5 1 1 17– 5 +12 16
3. Ferencváros 7 5 2 10– 8 +2 15
4. MVM Paks 7 4 1 2 12–10 +2 13
5. Lombard Pápa FC 8 4 1 3 10– 8 +2 13
6. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 9– 8 +1 12
7. Pécsi MFC 8 3 1 4 13–16 –3 10
8. Győri ETO FC 7 2 4 1 10– 8 +2 10