nemzetisport.hu 2013.09.21 16:01 Frissítve: 2015.03.16 02:05

Három gólra két kiállítás Szombathelyen

A labdarúgó NB I 8. fordulójában a kilencedik helyen álló Szombathelyi Haladás a tizenötödik Puskás Akadémiát fogadta. A hazaiak a 10. percben Halmosi Péter találatával szereztek vezetést, ám a második félidőben a vendégek Lencse László révén egyenlítettek. A 71. percben Radó András büntetőjével újra a hazaiaknál volt az előny. A hátralévő időben mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost, de az eredmény már nem változott.

Fordulatos, küzdelmes mérkőzést láthatott a szombathelyi publikum (Fotó: Grnák László)

A tabella alapján egyértelműen a hazaiak számítottak a mérkőzés esélyesének, s a papírformát már a 10. percben sikerült is gólra váltaniuk, igaz, némileg vitatott szituációból: Nagy Gábor ment el a jobb oldalon, középre adott, ahol a védők közül, lesgyanús helyzetben kilépő Halmosi Péterhez került a labda, ő gyakorlatilag három lépésről eltörte azt, de mégis a gólvonal mögé került (1–0).

A vezetés megszerzését követően is a hazaiak maradtak támadásban: előbb Simon Ádám lőtt a kapu fölé, majd Radó András került kétszer is helyzetbe egy-egy bedobás után, de mindkétszer Lubos Hajdúch kapus volt a végállomás. A vendégek felvették a versenyt a szombathelyiekkel, a kapuhoz érve azonban már elfogyott a tudományuk, s az első félidőben bizony egyetlen valamirevaló helyzetük sem akadt.

Így aztán annál nagyobb volt a meglepetés, amikor az 56. percben a szünetben beálló Haraszti Zsolt jobb oldali beadása után gyakorlatilag első igazi helyzetét értékesítette a felcsúti csapat; középen a teljesen üresen hagyott Lencse László érkezett, és 8 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1–1).

Ekkor a vendégek át is vették a játék irányítását, ám a 71. percben már újra a hazaiak örülhettek: Radó ugrott ki a bal oldalon, s bár a kilépő Hajdúch el tudta ütni előle a labdát, a játékvezető szabálytalannak látta az esetet, és büntetőt ítélt, amelyet Radó értékesített is (2–1).

A 78. percben Margitics Andor begyűjtötte második sárga lapját, de sokáig nem voltak emberelőnyben a hazaiak, mert Guzmics Richárd hibája után Fehér Zoltán csak szabálytalanság árán tudta megállítani a gólhelyzetben kitörő Lencsét, így ő is a kiállítás sorsára jutott. Egyenlíteniük már nem sikerült a vendégeknek.