Fordítani tudott a Haladás Kisvárdán

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2019.04.27. 16:50
Kisvárdán nyert a Haladás (Fotó: Dömötör Csaba)
Hamar megszerezte a vezetést a Kisvárda a labdarúgó NB I 30. fordulójában Grozav révén, ám a Haladás Priskin tizenegyesével kiegyenlített, majd Rui Pedro góljával fordítani tudott. A második félidőben már nem történt fordulat, így megnyerték a mérkőzést a szombathelyiek 2–1-re.

NB I
30. FORDULÓ

Kisvárda–Haladás 1–2 (Grozav 11., ill. Priskin 24. – 11-esből, Rui Pedro 28.)
Kisvárda
, Várkerti Sporttelep, 2620 néző.Vezette: Erdős

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A hangszórókból felharsant a kisvárdai induló, a mátrixtáblán végigfutott a gólnál indított program, és megjelent a mérkőzés új állása: 2–0. Nem a stúdiós volt az egyedüli ember a stadionban, aki nem vette észre, hogy Horváth Zoltán léc alatt landoló fejese után Szert Balázs asszisztens már jelezte a lest. Már futott a Haladás kontratámadása, amikor a Várda-induló még ott tartott, hogy „A győzelem mindent megér...”, amikor végre mindenki rájöhetett, hogy nem került kétgólos előnybe a házigazda – maradt az 1–0.

Negyedóra játék után tehát nem dőlt el a mérkőzés, sőt egyenlített a Haladás! Erdős József kivárt az ítélettel, rábízta magát alapvonali segítőjére, Pillók Ádámra, és megadta a Funsho Bamgboye lerántásáért megítélt tizenegyest. A büntetőt Priskin Tamás váltotta gólra, aki a két csapat szeptemberi, kisvárdai bajnokiján (4–1) is betalált, majd február 2-án, Szombathelyen, szintén a szabolcsiak elleni mérkőzésen szenvedett bokasérülést, amelyből mostanra épült fel teljesen. Lendületben maradt a Szombathely, és bár Felipe egy akción belül két óriási bravúrt is bemutatott, harmadjára már nem tudott hárítani, elvégre Rui Pedro közeli lövéssel csaknem szétbombázta a hálót.

Előnye tudatában uralta a mérkőzést a Haladás, a Kisvárdát sokként érte a kialakult helyzet, mert ugyan hazai pályán február 9-e óta nyeretlen, egynél több gólt akkor sem kapott, amikor a Ferencváros elvitte a három pontot (0–1).

Gólja ellenére keveset volt játékban Gheorghe Grozav, pedig a második félidő elején is kiderült, hazai részről az ő villanásaiban van a legtöbb veszély, de Király Gábor bátor kivetődéssel tisztázott előle. Más választása nem lévén fokozta a nyomást a Kisvárda, és a közönség is űzte-hajtotta a hazai csapatot, értékelve a szándékot, hogy az újonc játékosai mindent megtesznek az egyenlítésért. Addig-addig szorongatott a házigazda, amíg a Haladás hibázta el a meccslabdát: klasszikus kontra végén Galin Ivanov átadásából Bamgboye került ziccerbe, de Felipe kitolta a léc alá tartó lövést. A túloldalon Bohdan Melnik járt a legközelebb az egyenlítéshez, ám az akcióhoz felzárkózó jobbhátvéd kicsit talán elhamarkodottan lőtt, Király pedig – aki felettébb magabiztos volt a meccs ezen időszakában – védett.

Jött a hajrá, és jött Hugo Seco, aki két hete a ráadásban mentett pontot csapatának a Diósgyőr ellen. Most hamarabb összejöhetett volna az egyenlítés, igaz, Grozav jóvoltából, aki 20 méterről, ígéretes helyzetből végzett el szabadrúgást, csakhogy elvétette a bal felső sarkot.

Nehéz helyzetbe hozta magát a Kisvárda azzal, hogy a két, hetek óta kieső helyen álló csapat, a DVTK és a Haladás ellen hazai pályán pusztán egy pontot szerzett. A Haladás viszont a győzelemmel életben tartotta bennmaradási reményét, és hogy még kuszább legyen a helyzet az alsóházban, ismét négy pontra áll a bennmaradást jelentő 10. helytől. 1–2