Döntött a Mol Vidi és a Puskás Akadémia: bajnok lett a Ferencváros!

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2019.04.27. 16:48
Meccsvégi Vidi-hangulat Futács Márkóval (Fotó: Szabó Miklós)
A Mol Vidi FC nem bírt odahaza a Puskás Akadémiával a 30. fordulóban, így az 1–1-es döntetlennek köszönhetően a Ferencváros már megnyerte a 2018–2019-es NB I-es labdarúgó-bajnokságot!

NB I
30. FORDULÓ

Mol Vidi–Puskás Akadémia 1–1 (Milanov 54. – 11-esből, ill. Kovácsik 84. – öngól)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2585 néző. Vezette: Kassai

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alakulhatott volna úgy is, hogy a Mol Vidi a listavezető Ferencváros mögött öt ponttal lemaradva várja a játéknapot, ám mivel egy héttel korábban legnagyobb riválisa otthonában 4–1-es vereséget szenvedett, négy fordulóval a befejezés előtt tulajdonképpen lemondhatott a bajnoki címről. A fehérvári együttes erejét jelzi, hogy három nappal később Juhász Rolandot és Viníciust is nélkülözve Debrecenben tudott 3–0-ra nyerni Magyar Kupa-meccsen, s bejutott a sorozat fináléjába, így megmaradt az esélye a trófeaszerzésre.

Nem kérdés, a Vidi esélyesként várta a Puskás Akadémia elleni találkozót, jóllehet figyelmeztető lehetett számára, hogy az ősszel Felcsúton 2–1-re kikapott riválisától, sőt, a tavaszi rajton a Mol Aréna Sóstóban 3–0-s vereségbe futott bele az akkor még Radoki János által irányított csapat ellen. Ki ne tudná, a korábbi Bundesliga-labdarúgó már nincs a Puskás Akadémiánál, a volt Vasas-kedvencre, Komjáti Andrásra vár a feladat, hogy a gárdát az élvonalban tartsa.

A 65 esztendős szakember kiváló mérleggel várta a meccset, hiszen az idényben három bajnokin hét pontot szerzett vele az együttes, ráadásul még gólt sem kapott – más kérdés, hogy ilyen minőséget képviselő ellenféllel még nem találkozott.

Az első esélyt már a hetedik percben megkapta a Vidi a vezetés megszerzésére, ám Boban Nikolov hiába próbálkozhatott 22 méterről, középről szabadrúgásból, nem találta el a kaput. Egyértelműen a házigazda irányított, igaz, Pátkai Mátéék nem voltak könnyű helyzetben az időnként tizenegy emberrel a saját térfelére visszaálló ellenféllel szemben. Mindenesetre a játékrész közepén Georgi Milanov szöglete után Juhász Roland közel járt a vezetés megszerzéséhez.

A fehérváriakat irányító Marko Nikolics váratlant húzott azzal, hogy Stopirát a védelem jobb oldalára állította, így Loic Nego egy sorral feljebb léphetett, más kérdés, hogy talán a kelleténél kevesebbszer tudták bevonni a játékba. A 40. perc hozta az első félidő legszebb mozzanatát: Milanov indítása után Kovács István parádés labdaátvétellel játszotta át Hegedűs Jánost, ezzel helyzetet teremtett magának, csakhogy az öt és feles bal sarkáról a kivetődő Hegedüs Lajost átlöbbölve a jobb sarok mellé emelt.

A szünetben a hazaiak két csatára, Marko Scsepovics és Armin Hodzic is intenzíven melegített, és bár Marko Nikolics ekkor még nem változtatott, sejteni lehetett, ha nem jön a Vidi-gól, a szerb edző támadóbbá alakítja csapatát. A gól aztán jött – de milyen előzmények után?

A meglóduló Kovács Istvánt Nagy Zsolt csak szabálytalanul tudta megállítani, Kassai Viktor játékvezető a büntetőpontra mutatott, Georgi Milanov pedig élt a lehetőséggel. Csakhogy a felcsútiak védője még a tizenhatos vonala előtt buktatta a fehérvári labdarúgót, így nem tizenegyesnek, hanem szabadrúgásnak kellett volna következnie! Komjáti Andrással a kispadon megkapta tehát az első gólját a Puskás Akadémia, így a korábban mutatottnál nagyobb kockázatot kellett vállalnia a vereség elkerülése érdekében.

Labdabirtoklásban egyértelműen feljavult a vendégegyüttes, és a mérkőzés hajrájában – ha öngóllal is, de – ledolgozta hátrányát. Mi több, arra is volt lehetősége, hogy megnyerje a meccset, Kiss Tamás lövését azonban Kovácsik Ádám védte. A Puskás Akadémia elérte célját, pontot szerzett a címvédő otthonában, így a Ferencváros szombat este már bajnokként léphetett pályára a Honvéd ellen. 1–1