Rangadó a javából: Varga vezetésével Kispesten nyert az FTC

2017.09.16. 20:20
Varga Roland volt az FTC hőse: két góllal vette ki a részét a Honvéd elleni sikerből (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Ferencváros 3–1-re nyerni tudott a címvédő Budapest Honvéd vendégeként. Varga Roland duplázott a találkozón, a zöld-fehérek az utolsó bő negyedórában emberhátrányban játszottak Botka Endre kiállítása miatt.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Bp. Honvéd–Ferencváros 1–3 (Lanzafame 33. – 11-esből, ill. Varga R. 6., 47., Paintsil 68.)
Budapest, Bozsik-stadion, 4423 néző. Vezette: Farkas Á.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

Győztes csapaton ne változtass!

Vagy mégis?

Thomas Doll három helyen módosított a múlt szombaton a Vasas ellen 5–2-re nyerő együttesen – azaz a kezdő tizenegyen. Kimaradt Leandro de Almeida, Amadou Moutari, valamint a 300. NB I-es meccse előtt álló Böde Dániel is. Lehetőséget kapott viszont a Ferencvárosban ezen a mérkőzésen bemutatkozó szlovén hátvéd, Miha Blazic, az angyalföldiek ellen csereként beszállva gólt szerző Priskin Tamás, továbbá a télen a XIX. kerületből a IX.-be átigazoló Botka Endre is. A védő nyilván kitörő örömmel fogadta a német szakember döntését, a kispesti drukkerhad már kevésbé tűnt boldognak, hogy a zöld-fehérek 21-es dresszét egy korábbi Magyar Futball Akadémia-növendék viselte.

S ha már itt tartunk: a kiadott összeállításban hét Honvéd-játékos neve mögött szerepelt zárójelben, hogy MFA, s a hétből ötnek – Baráth Botondnak, Bobál Dávidnak, Banó-Szabó Bencének, Gazdag Dánielnek és Nagy Gergőnek – az első perctől kezdve bizalmat szavazott Erik van der Meer. A vezetőedző épp lapunk pénteki számában nyilatkozott úgy, hogy jókedv nélkül mit sem ér az élet, ennek megfelelően a kivonuláskor is vígan társalgott a Fradi hollandul kiválóan beszélő pályaedzőjével, Máté Csabával.

A 6. percben azért az arcára fagyott a mosoly: Lovrencsics Gergő beadását követően Varga Roland jelezte, hogy ezúttal is hozta a jó formáját, és védhetetlenül bombázott a léc alá. Nem sokkal később kis híján megduplázta előnyét a Ferencváros, Gróf Dávid bravúrja kellett ahhoz, hogy ne jusson egyről a kettőre. Az még kevesebben múlt, hogy az első negyedóra letelte előtt ne egyenlítsen a házigazda: Gazdag Dániel lövése után a Fernando Gorriaránon megpattanó labda a lécről vágódott az alapvonalon túlra. Erőre kapott a Honvéd, előbb Gazdag előtt adódott újabb lehetőség, majd Djordje Kamber fejesét hárította Dibusz Dénes.

Húsz perc elteltével némiképp alábbhagyott az addig meglehetősen élénk iram, de így sem volt rossz a meccs. Az ezer fokon pörgő Varga Roland szabadrúgásból veszélyeztetett – Gróf Dávid a léc fölé paskolta a labdát. Erre már góllal válaszoltak a kispestiek: miután Botka Endre a tizenhatoson belül belerúgott jó barátjába, Nagy Gergőbe, a megítélt büntetőt Davide Lanzafame értékesítette. Izgalomból a folytatásban sem volt hiány, Lovrencsics Gergő próbálkozását Gróf Dávid védte, Davide Lanzafame szabadrúgását pedig Dibusz Dénes. A kettő között az olasz támadó kapott egy sárga lapot – a vendégek azt reklamálták, hogy pirosat ért Fernando Gorriarán lekönyöklése, míg a hazaiak azt, hogy az uruguayi eljátszotta a hattyú halálát.

Davide Lanzafame büntetőből talált be (Fotó: Szabó Miklós)

Mindenesetre szép alakítás volt – mármint az első félidő.

A szünetben merész húzásra szánta el magát Thomas Doll. Az addig jól teljesítő Lovrencsics Gergő helyére a jubiláló Böde Dánielt küldte be. Mégis Varga Roland került reflektorfénybe, amikor újfent megelőzte a tétovázó Bobál Dávidot, és másodszor is vezetéshez juttatta csapatát. A következő esemény, fájdalom, nem a futballról szólt: Bobál Dávid és Botka Endre fejelt össze, mindkét játékos elterült a gyepen, és bár elsőre rémisztőnek tűnt az eset, hála az égnek, nagyobb baj nem történt.

Ellentétben az első felvonással, a Ferencváros nem állt vissza védekezni a gólja után, nem engedte kibontakozni ellenfelét, ezért el is maradoztak a Honvéd-helyzetek. Ezt látva Erik van der Meer is cserélt – belső védőt szélsőre. Az Ivan Lovricot váltó Danilo beállásával azonban nem lett jobb a kispestiek játéka, a Fradi magabiztosan őrizte az előnyét. Sőt a 68. percben – Botka Endre beadásából – Joseph Paintsil a harmadik gólt is megszerezte, és olybá tűnt, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A hajrát ugyan valamelyest izgalmassá tette Botka Endre kiállítása és a villámlással, valamint dörgéssel párosuló égszakadás, a Ferencváros sikere nem forgott veszélyben.

Hogy aztán Thomas Doll megint változtat-e a győztes csapaton, jövő szombaton kiderül.